Skocz do zawartości

Problem z temperaturami GTX 560TI


Recommended Posts

Wiojcie 

Jakiś czas temu kupiłem kartę od MSI  gtx 560 ti twin frozr II. Bardzo się cieszyłem i takie tam pierdoły podpiął mi kolega bo zasilacza się bałem sam zmieniać, przyniosłem do domu i pograłem chwile w gta4 potem w obrót poszedł Wiedźmin 2 żeby troszkę kartę pokatować. Nie miałem jeszcze zainstalowanego Aftreburnera  nie wiedziałem jakie są temperatury ale dość głośno chodziła więc musiało być gorąco. Gdy afterburnera zainstalowałem poczytałem tochę o OC i wziąłem się za podkręcanie, i o zgrozo wyciskałem 973 mhz, ale karta się smażyła, Więc zrezygnowałem z oc i grałem na normalnym zegarze, ale znów moje zdziwienie, karta dobija do 99C, no to się wziąłem za DC ale i nie wychodziło, więc muszę ciąć detale i grać na zużyciu 80%. Chłodzenie czyściłem kompresorem praktycznie brak kurzu. Wydaje mi się że chłodzenie nawala, bo rurki wychodząc z grilla jakby przeciekają, przylepił się do nich kurz jak do przeciekającego silnika. Najgorsze jest to że jeszcze próbowałem wcisnąć tam dodatkowy wentylator pod kartę, a że obroty były na maxa to ujebałem 2 śmigiełka, ale jako fachowiec kupiłem superglue i dokleiłem praktycznie bez śladu obydwa, jedno jest jedynie 1.3 mm niżej jak pozostałe suwmiarką mierzyłem. I pytania do was :

Czy może być jakaś inna przyczyna takich temperatur, wynikająca z specyfikacji komputera( płyta główna nie wydala, procek daje za dużo ciepła bo jest po oc ) ??

Czy uznają mi gwarancje ??

Czy ktoś wymieniał takie wentylatorki przy tym chodzeniu ?

 

I specyfikacja komutera 

bequiet! 550 W

quad Q6600  OC 3.25 na boxie

4gb ramu

Gigabyte GA-EP35-DS3 

Obudowa gówniana ...

Link to post
Share on other sites

Akurat Fermi są dość Ciepłe, jednak zacznijmy od tego:
Po pierwsze OC quada na boxie jest to najgorszy pomysł na jaki mogłeś wpaść, Odrazu obniż taktowanie do standardowego.  W obudowie musi być bardzo gorącą, przez to, nie zdziwiłbym się jakby temp procka sięgały do 100*C.
Jeślio masz słabą obudowę to chyba masz na myśli że nie ma np wentylatorów ani z przodu a ni z tylu tak? Obowiązkowo jest przynajmniej jedne wciągający i jeden wydmuchvjący.

OC na takich temp to głupi pomysł, ta karta powinna mieć temp max 75*C mimo tego że to fermi.
Więc tak, Kup normalną obudowę, polecam Gladius m40 lub chociaż zamontuj wentylatory i do tego chłodzenie na procka jeśli chcesz robić OC, ponieważ OC na box'ie quada, powinno być zabronione, to zabójstwo dla procka.
Uszkodzenie chłodzenie nie uznają, a gwarancji mogą nie uznać i powiedzieć że to ty uszkodziłeś chłodzenie.



 

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

Witam w klubie, powiem tak, chodzenie źle przylega do karty, jak poruszasz to lekko pływa.

Dziś wymieniłem pastę, wyczyściłem, ponieważ znów pojawiły się komunikaty, ze sterownik odzyskał sprawność itd., odpalony Kombustor (99/100) stopni powoduje bluescreena.

W/w karta była już 4 razy w serwisie MSI, zawsze wracała inna, ale po jakimś czasie znów pojawiał się problem z temperaturami. Dodam, ze mam obudowę dość dobrze wentylowana - 2x 140 front, 2x 120 tył.

Podejrzewam, ze znów karta pojedzie do serwisu i znając życie znów będzie babol :/

http://img15.imageshack.us/img15/4600/2bwm.jpg
 

http://img854.imageshack.us/img854/489/y352.jpg
 

Link to post
Share on other sites

A po co mam obniżać taktowanie, skoro temperatury procka są w granicach 80C na pełnym użyciu ? nie wywaliło bluescreena ani razu. Cisnąłem coś ponad 3.6 ale już się zaczynało ustrojstwo bardzo grzać.

Pasta boxowa nie zmieniana ani razu, może jak ją zmienię to się zrobi chłodniej??

Obudowa z du*y bo z du*y ale wszędzie gdzie się da wentylatorki są, z przodu mam wyciąganie bo z boków obudowy dość dobrze powietrze zasysa, mniej i się karta grzeje, dyski tez w granicach normy są. 

Czyli nie ma innej możliwości jak to ze po prostu chłodzenie jest z*****e ? 

I do ciebie nigrinie pytanie : Ile trwała naprawa ? Nie chcesz jej po prostu zmienić na coś innego. czy też nie zwracają kasy?

Jak na razie to cierpi tylko zasilacz, bo się obudowy nie da z góry dotknąć :D Ale wystarczy że ją otworze i jest chłodniej.

Edytowane przez WampirCS
Link to post
Share on other sites

Reklamacja zwyczajowo +- 21 dni, opcja zamiany za dopłata, lub zwrot gotówki, to z tego co mi tłumaczył pan w lokalnym sklepie KT, to dobra wola sprzedawcy ostatecznego.

Teraz oddam kartę, jak wróci to pogonie ja na alledrogo, a kupie sobie 660ti asusa, bo już ręce opadają

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...