Skocz do zawartości

Jaki zasilacz do i5 4670K + GTX780 (do 450zł).


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gtxxor,

Recommended Posts

To jest tak niższa klasa ten BeQuiet, że nawet nie warto się zastanawiać ;) Największą zaletą Bequieta to kultura pracy, ale tutaj SF wcale nie jest gorszy (może min. w iddle, ale raczej tego nie usłyszysz, a w stresie SF jest cichszy). Klasa SF od Bequieta to dopiero P10 , a te są dużo droższe ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

To jest tak niższa klasa ten BeQuiet, że nawet nie warto się zastanawiać ;)

 

Krótko mówiąc mówisz, że nie warto?

 

Nie ma SuperFlower'a od Agito a tam chciałbym zamówić, by nie mieć później problemów z Angela, gdzie ludzie niejednokrotnie skarżą się na zwroty... :/

 

Poleć coś dobrego, modularnego  420 złotych +/- Coś co sprawdzi się w przyszłości przy wymianie grafiki na lepszą :)

 

http://www.agito.pl/obudowy-i-zasilacze/zasilacze/221.html

 

Chyba, że polecasz Angele i można śmiało brać u nich i pchać się w SF.

Link to post
Share on other sites

@up

Arekabat - powtarzasz się, już proponowałeś ten zasilacz (post 2) - XFX jest dobrą marką, ale w tym przedziale cenowym, nie jest brana pod uwagę.

 

Immunitycheater - wielokrotnie kupowałem w Angela.pl i żadnych problemów - spoko sklep.

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Serio stawiasz to ponad SF 600 Gold Modular, albo Fractal 600 Platinum? Podasz mi dlaczego ten XFX jest lepszy od tych wcześniej polecanych? Oczywiście kolega nie potrzebuje 700W na lini 12V, 600W mu spokojnie wystarczy (zwłaszcza, że oba te zasilacze mają zapas, a XFX nie ma).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zestaw w sygnaturze + O/C procka + karta GTX 770 na chwilę obecną, zmiana zapewne na HD9XXX jeżeli okaże się lepsza opłacalność. Chciałbym zasilacz mieć już w miarę dobrą "bazą" by móc go wykorzystać również w przyszłości :)

 

Już tak kombinuje z tym zestawem, że po prostu...

Jak z gwarancją w Angeli? Nie będzie problemów w razie odsyłania?

 

To którego:

 

http://www.angela.pl/k5,zasilacze,,247,super-flower.html

 

Modularny potrzebny obowiązkowo :)

 

Wcześniej wspomnianego

http://www.angela.pl/p9475,super-flower-600w-golden-green-modular-sf600p14xe.html
???
Link to post
Share on other sites

No to ja Cię zapewnię, że SF jest cichszy. Porównywać go do Fractala to jeszcze gorzej, bo tam masz do 50% pasywną pracę ;) Do tego masz lepszą sprawność i większy zapas mocy.

Gwarancja Angeli działa jak wszędzie, więc nie masz o co się martwić ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Arekabat - interpretacja ciszy może być różna, ten XFX nie jest cichym zasilaczem, uwierz mi ;) .  Seria XXX w IDLE, otrzymuje niższe noty za hałas od np. Corsair TX. Wygląd może ma ciekawy, na pewno też jego moc jest wystarczająca, nie jest też zasilaczem no name, jest dobrej jakości, jednak jak sam powinieneś zauważyć, konkurencja w postaci bardziej cenionych marek, oferuje w tym przedziale cenowym zasilacze dużo cichsze i z wyższymi certyfikatami sprawności.

Taką ciekawostkę Tobie napiszę :)  - ten zasilacz XFX, który podałeś, można kupić aż o 63zł taniej i to w tym samym sklepie i nawet lepszej marki - SS M12II 750W :P  - XFX XXX 750W, to to samo, co właśnie SS M12II 750W (bebechy są Seasonica).

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No tak nie miałem w rękach SeaSonic M12II-750W (gwarancja 3lata a XFX ma 5lat, dla mnie te dwa lata są warte 63zł).

Do konstrukcji XFX mam zaufanie i nigdy się na nich nie zawiodłem dla tego go polecam, ale w składaniu zestawów jestem w miarę świeży i jeszcze wielu rzeczy nie wiem (człowiek uczy się całe życie).

Edytowane przez Arekabat
Link to post
Share on other sites

Spoko - tu na forum benchmark, można się na prawdę wiele nauczyć.

Jeszcze taki przykład podam - za te 63zł więcej, immunitycheater mógłby mieć zasilacz Seasonic aż z 7 letnią gwarancją, cichszy, z certyfikatem Gold i z odpowiednią mocą, jednak on też nie jest brany pod uwagę ;) .....coś w tym musi być, co nie? ;)  Ale Ty jak będziesz składał następny zestaw, to możesz śmiało go zaproponować, bo to też jest dobry zasilacz, a w szczególności dla osób, które chcą mieć długą gwarancję.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeszcze taki przykład podam - za te 63zł więcej, immunitycheater mógłby mieć zasilacz Seasonic aż z 7 letnią gwarancją, cichszy, z certyfikatem Gold i z odpowiednią mocą, jednak on też nie jest brany pod uwagę ;) .....coś w tym musi być, co nie? ;)

 

Oczywiście, że jest teraz brany pod uwagę :P Tylko nie chciałbym zamawiać w morele... agito, angela zdecydowanie tylko go nie ma...


@ Edit

 

Napisałem do agito.pl w sprawie sprowadzenia dla mnie w/w Seasonica 650W z 7 letnią gwarancją, ciekawe co odpiszą.

Link to post
Share on other sites

Tak , mówię o właśnie tym modelu.

 

A co do przyszłych zmian GPU,CPU - odpowiedź, patrz post 14


Dzięki za lekcję (tym bardziej że chciał bym pracować w zawodzie), na 100% ta wiedza przyda mi się w przyszłości.

Nie dziękuj i nie traktu mnie jako nauczyciela ;)  - ja też nie wiem wszystkiego i wciąż się uczę :P .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję Wam za aktywność oraz pokazanie, czy też utwierdzenie w przekonaniu mnie i głównego zainteresowanego, co do najlepszego wyboru w śród zasilaczy do kwoty 500zł.

 

Pozdrawiam :zamykamy:

Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...