Skocz do zawartości

Jaki zasilacz do i5 4670K + GTX780 (do 450zł).


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gtxxor,

Recommended Posts

Witam.

Jak zapewne większość z Was wie, że dobrych zasilaczy do kwoty 450zł jest dość sporo (Seasonic, BQ, Super Flower, XFX).

Zakładając ten temat, można by powiedzieć, że będzie on dla mnie bardziej utwierdzeniem w przekonaniu, niż znalezieniem czegoś nowego. Jednak uważam, że ludzie, którzy sami radzą sobie z doborem komponentów, powinni też zakładać nowe tematy i pytać o opinię innych, dlaczego - czasem ktoś wskaże nam sklep z bardzo dobrą ceną, czasem ktoś coś napisze, co będzie impulsem do podjęcia ostatecznej decyzji. Czasem w temacie pojawi się ktoś, kto może wiedzieć więcej od nas samych i wskazać właściwy wybór., a czasami ktoś napiszę coś śmiesznego :) .

Czasami też sami się borykamy z pójściem na kompromis np. czy większa moc kosztem hałasu, czy niby lepsza firma, kosztem mocy itp.

 

Jak w temacie, PSU będzie zasilał jednostkę, z następujących komponentów:

i5 4670K (OC)

GTX 780 (OC)

MSI Z87 G43

WD Blue 1TB

Corsair 2x4GB 1600MHz

Fortis HE1225

Corsair Carbide 300R

 

Wymagania dotyczące zasilacza:

Nowy, ze sklepu.

Max 450zł.

Modularny

Moc. od 600W - tutaj wytłumaczę, że zasilacz 500W zasiliłby powyższą konfigurację, jednak aby nie pracował on blisko swojej granicznej mocy, został wzięty pod uwagę pewien zapas, który korzystniej też wpłynie na hałas zasilacza.

Kompatybilny z Haswell.

Cichy - z tą cichością wiem, że też różnie bywa (np. kwestia własnej interpretacji). Ale zakładam, że cisza nie jest priorytetem, ponieważ naprawdę dobre i ciche zasilacze, znacznie przekraczają budżet.

 

Jak na razie faworytem jest Super Flower 600W Golden Green Modular - czy znajdzie coś ciekawszego?

 

Z góry dziękuję za aktywność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmmm.... podkręcony 3930K  do 4.6GHz  + GTX 780 razem po OC pobierają MAX 465W   http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_gigabyte_gtx_780_windforce_3x_oc_szybki_jak_huragan?page=0,17

Więc taki Be Quiet! STRAIGHT POWER CM BQT E9-CM-580W za 439,74 zł spokojnie dał by radę.Masz jeszcze 115W na zapas.Ogólne cechy: solidna i cicha praca.

 

Życzę udanego zakupu! ;) 

Edytowane przez eVerest
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

http://angela.pl/p9473,super-flower-550w-golden-green-pro-sf550p14xe.html

 

Z rabatem z FB Angeli masz go za jakieś ~330zł ... używam na platformie o zbliżonym poborze (3820 + GTX770) i zasilacz sprawuje się wyśmienicie. Żadnych drażniących pisków, nawet pod obciążeniem Furmarkiem bezgłośny, 5 lat gwarancji, ładne okablowanie, przyzwoita cena.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up

Widzę, że Kwiatuszek też się pojawił :), szkoda, że nie modularny ;)

 

eVerest - tego BQ też mocno rozważałem i  zapewne byłby dobrym wyborem, jednak cichość, co jest bardzo dużym atutem BQ, odsunąłem troszkę na bok i przycelowałem w kwiatka.....podobno wyższa klasa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Temat krótko mówiąc dotyczy mnie, w niedalekiej przyszłości również zmian na serię Radeon 9XXX.

 

Mam na oku obecnie ten model:

http://www.angela.pl/p9475,super-flower-600w-golden-green-modular-sf600p14xe.html
Obciążenie łączne linii 3.3V i 5V 110W.
Obciążenie łączne linii 12V 594W

Bardzo dobry wybór, nie zapomnij o możliwości zgarnięcia rabatu 5% z facebook'owej strony sklepu Angela.pl :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Widzę Gtxxor , że ty tak po wszystkich jedziesz  ;P

 

SF ma 140 mm wentylator, który jeśli dobrze pamiętam zaczyna od ok. 600 obr. Jest to ciche, ale nie jest niesłyszalne jak pasywna praca (u mnie 120 mm wentylatory na 700 obr. w kompie to za głośno już, dopiero 500 obr. na 120 mm jest OK - ale ja jestem naprawdę wrażliwy na hałasy) ;) Jednak jego zaletą jest to, że przy typowej pracy tak do 50% obroty ledwo co się zwiększą, więc ogólnie jest cały czas cichy ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tzn, co do SF zasilacz słychać u mnie ale tylko, gdy wokół nic innego nie pracuje. Więc zakładamy hipotetyczną sytuację w której wyłączyłbym pompę i wszystkie wentylatory... a to raczej niemożliwe do wykonania (zwłaszcza z pompą), bo wentylatory to w idle mogę trzymać na off. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...