Skocz do zawartości

nVidia GTX 770 vs 780 [SLI i bez SLI]


Recommended Posts

Witam szykuje się do kupna nowego komputera i tak zastanawiam się jaka opcja GPU będzie najlepsza....

 

Myślałem nad GTX 780 albo też nad GTX 770 i dodaniem w przyszłości drugiego GTX'a 770 ?

  

 

Pytania:

 

1. Czy 2x GTX 770 SLI jest lepsze wydajniejsze od 1x GTX 780 lub nawet 1x GTX Titan?

2. Jaka opcja jest najlepsza czy 1x GTX 780 czy może 2x GTX 770 SLI ?

3. Czy GTX 780 po OC przegania 2x GTX 770 SLI ?

4. Czy procerssor i5 3570k lub i5 4670k da sobie radę z GTX 780 lub 2x GTX 770 SLI czy potrzeba i7 ??

5. Jaka płyta da sobie radę z OC GTX 780 bądź też 2x GTX 770 SLI ? [Wystarczy MSI GD-55/65] ?

6. Czy zasilacz 650 VV wystarczy do tych kart ?

7. Czy jest znaczna różnica pomiędzy GTX 780 a 2x GTX 770 SLI ?

8. Czy do 2x GTX 770 SLI wystarczy obudowa Fractal Design R4 ?

9. Podsumowując 2x GTX 770 SLI jest wydajniejsze i lepsze od GTX 780 ?

 

 

Serdecznie pozdrawiam i przypominam, że patrzyłem na benchmarki, YT itp... Ale nic z tego prawie nie zrozumiałem... ;)

Link to post
Share on other sites

1.TAK
2.2x770 ale + ok 500zł i po co ci to?
3.NIE
4.Lepiej i7 ale raczej da radę.
5.Najlepiej jakiś msi za 800zł lub asus
6.Lepiej 700-800 ale to zależy od reszty podzespołów
7.Bez przesady.
8.Kup se cosmos 2 +-1200zł :D
9.Zaczekaj na nowe serie np radeon 9xxx i maxwelle.
10.Ale zaczekaj na inne odp bo mogę się mylić.

 

 

//edit

Niekompetencja.

Edytowane przez dodo24x
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z niektórymi rzeczami się zgodzę. Ale niektóre to takie brednie że serdecznie dziękuje. To może zacznę.

 

1. Tak.

2. Ja sam biorę na początek jedną 770 a później kupuje drugą. To zależy od komfortu i twoich wymagań.

3. Nie.

4. Spokojnie. i7 a i5 nie różni się grach praktycznie niczym 1-3 FPS nic więcej. i7 to tylko lepszy do renderingu, obróbki itp.

5. Spokojnie wystarczy 55.

6. Ja sam biorę 580 W tylko że on jest z renomą goldu. Albo 750 W Bronze jakiś.

7. Jest nawet spora w niektórych grach oczywiście na korzyść 770 sli.

8. Tak, myślę że tak. Ja osobiście biorę trochę tańszego Fractal Design Arc Midi R2 FD-CA-ARC-R2-BL-W.

9. Tak, myślę że 2x770 jest lepsze. Jak nawet 760 sli jest lepsze od 780 więc tym bardziej 770 sli.

Żebym nie był gołosłowny to proszę:

http://www.vortez.net/articles_pages/nvidia_geforce_gtx760_sli_review,12.html

http://www.rwlabs.com/article.php?cat=&id=840&pagenumber=2

http://www.vortez.net/articles_pages/zotac_gtx_760_sli_review,14.html

Edytowane przez dodo24x
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem GTX 770 SLI będzie szybsze niż pojedynczy GTX 780. Oglądałem filmiki na zagranicznych stronach i czytałem testy no i wynika że SLI 770 jest lepszym rozwiązaniem niż pojedynczy układ z GTX780. Ale to ma swoje plusy i minusy (gtx 770SLI) jest o wiele droższe i sięga rzędu ponad 3tys zł.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

Za 1800 zł z używek byłby wstanie złożyć CF z HD 7950 :/, a za 2600 z używek CF HD 7970, nie wiem jak tam z GTXami 680 ceny stoją. Ale co do kart AMD to 7970 = GTX 770 w SLI, więc tu nie ma problemu, co do CF z 7950 wtedy było by i tak wydajniejsze niż GTX 780 w Singlu

co do PhysXa to chwilowo zagadka, wszystkie konsole siedzą na AMD, więc NV ze swojej łaski, musiała by udostępnić PhysX konkurencji jeżeli chciała by jeszcze na tym czerpać jakieś korzyści

Edytowane przez JonathanArcherPL
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...