Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam w niedługim czasie zakupię (chyba) model lenovo y580 tylko jedno mnie drażni będzie to model z procesorem i7 i czytałem, że z temperaturami jest słabo i mam tu pytanie mianowicie jak wpłynie to na żywotność sprzętu załóżmy, że dość często będzie pod obciążeniem, ale za to mam zamiar dbać o niego. Więc czy laptop powinien przeżyć jakieś 4 lata? Wiem, że nikt nie umie tu wróżyć, ale czy jest to realne czy mało realne :) Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

y580 raczej sobie radzi z chłodzeniem CPU i GPU jednakże ma specyficzną konstrukcją układu chłodzenia i Heatpipe odprowadzające ciepło przechodzą obok HDD. Przez co HDD ma nazwijmy to ponad przeciętne( w porównaniu do innych laptopów) temperatury dysku.

W modelu i7 zjawisko to sie nasila bo i7 stosowane w y580tce ma TDP =45W czyli o 10W wyzsze niz modele z i3/i5.

Długotrwałe obciązenie a co zatym idzie wysoka temp dysku jest po prostu szkodliwa. W takim wypadku wypadało by np wyjąć dysk, zakupić specjalnąkieszen i w niej zamontować dysk w miejsce napędu optycznego. To rozwiąże definitywnie progblem nagrzewającego siędysku.

 

Co do trwałości to. Pamiętaj, że to laptop budżetowy gdzie głównąskładową ceny są jego podzespoły a nie jakość obudowy/wykonania laptopa. To czy ci wytrzyma 4 lata to po prostu loteria. OD strony fizycznej jeśli dbasz o sprzęt myślę, że da radę. A czy po okresie gwarancji nie padnie jakiś podzespół? Tego nikt Ci nie powie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...