Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Szukam laptopa (student) w kwocie około 2600zł. Wykorzystywany on będzie w większości czasu do przeglądania internetu i oglądania filmów, lecz ważną kwestią jest też dla mnie możliwość pogrania sobie od  czasu do czasu. Interesują mnie wyłącznie laptopy o ekranie 15 cali. 

 

Aktualnie zastanawiam się nad:

 

1. Lenovo Y580 

Procesor: i5-3210M

Matryca: Błyszcząca 1366 x 768

RAM: 6GB DDR3 (1600 MHz)

Dysk: 1000 GB 5400obr/min

Grafika: NVIDIA GeForce GTX 660M 

Bateria: 6700 mAh

System: Windows 8

Cena: 2599

 

2. Samsung 550P5C

Procesor: i5-3210M

Matryca: Matowa 1600 x 900

RAM: 8GB DDR3 (1600MHz)

Dysk: 1000 GB 5400obr/min

Grafika: NVIDIA GeForce GT 650M

Bateria: 4400 mAh

System: Windows 8

Cena: 2649

 

I. Zastanawiam się po pierwsze nad firmami Samsung/Lenovo gdyż opinie są bardzo różne. (jedni unikają np. Samsungów, inni tylko Samsungi kupują) Nie wiem więc co na ten temat myśleć. Słyszałem tylko, że Samsung jest gorzej wykonany od Lenovo (te konkretne modele)

 

 

II. Nie mam pojęcia która z tych rozdzielczości będzie lepsza, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego że wieksza rozdzielczość to lepiej, ale krążą opinie, że np w laptopach 15 cali większa rozdzielczość oznacza to ze bardziej oczy się meczą i ikony, literki itp stają się bardzo małe.

 

 

III. Wyczytałem, że bateria Lenovo wytrzymuję aż 5 godzin ogladania filmów i przeglądania internetu, nie wiem natomiast jak długo wytrzyma Samsung w praktyce.

 

IV. Jeśli uważacie, że do tej listy można dopisać jakiś interesujący produkt o podobnych parametrach i podobnej cenie to czekam na propozycje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...