Skocz do zawartości

Dobra Listwa Zasilajaca


Recommended Posts

Jak widać czytanie ze zrozumieniem kuleje. W linku masz odpowiedz na pytanie.

Siedzę na telefonie i na taptalku nic mi nie wyskakiwalo jak wchodziłem w link a dopiero na stronie internetowej.

 

A co do tego to przyznaje ci słuszność tylko to co zamieściłem na zdjęciu można nazwać listwą w dodatku antyprzepieciowa? Odpisz tylko na to a jak będzie do kitu to rozważe ile pieniędzy przeznacze na listwę.

 

Sorry ze tak męczę ale komp za grubo ponad 3,5 koła i wolałbym żeby od strony elektrycznej był bezpieczny.

Link to post
Share on other sites

 

 

to co zamieściłem na zdjęciu można nazwać listwą w dodatku antyprzepieciowa?

 

To na pierwszym obrazku jest zwykłym przedłużaczem z trzema gniazdami. To na drugim zdjęciu jest przedłużaczem z gniazdami i włącznikiem.

 

 

 

rozważe ile pieniędzy przeznacze na listwę.

 

 

Szukasz listwy, tak? To nie zrobi Ci różnicy czy kupisz produkt za 30 czy 250 zł. Sprzęt będzie tak samo zabezpieczony.

 

 

 

komp za grubo ponad 3,5 koła i wolałbym żeby od strony elektrycznej był bezpieczny.

 

 

Kup sobie UPS always online.
  
Link to post
Share on other sites

 

 

opis wygląda obiecująca

 

http://obrazki.elektroda.net/70_1171551051.jpg 

 

 

 

Tak naprawde nie wiem co to jest.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_awaryjny

 

Ciężko pojąć czytając te prawie 30 postów, że nie ważne jaką listwę kupisz to i tak gó**o ona da? Niewielki skok napięcia zabezpieczy ale z tym poradzi sobie także filtr w zasilaczu. 

Link to post
Share on other sites

http://obrazki.elektroda.net/70_1171551051.jpg

 

 

 

 

twoja była za 15zł ;)

 

 

Ciężko pojąć czytając te prawie 30 postów, że nie ważne jaką listwę kupisz to i tak gó**o ona da? 

Tak zrozumiałem to ale zakupując te listwę jakąś bardzo nie zgrzesze.

 

 

Niewielki skok napięcia zabezpieczy ale z tym poradzi sobie także filtr w zasilaczu.

bodajże CM G650M opiera się na przetwornictwie DC-DC więc mogę się obawiać trochę mniej.

Link to post
Share on other sites

 

 

twoja była za 15zł

 

Bo kupowałem w sklepie kumpla i nie doliczył marży.

 

 

 

Tak zrozumiałem to ale zakupując te listwę jakąś bardzo nie zgrzesze.

 

Nie zgrzeszysz. Tylko się nie chwal wszędzie, że listwa ochroniła Cię przed burzą bo to jest wierutne kłamstwo.

 

 

 

bodajże CM G650M opiera się na przetwornictwie DC-DC więc mogę się obawiać trochę mniej.

 

Przetwornice DC-DC masz po stronie wtórnej zasilacza. Po stronie pierwotnej są filtry. 

Link to post
Share on other sites

 

Nie zgrzeszysz. Tylko się nie chwal wszędzie, że listwa ochroniła Cię przed burzą bo to jest wierutne kłamstwo

Okej to jeszcze wytłumacz mi na czym polega te ubezpieczanie sprzętu i dalej już nie męcze. np. to do 1500 Euro tak jak przy tej listwo rozgałeźniku? Zwracają pieniadzę jakby coś odpukać się spaliło?

Edytowane przez Zdichck
Link to post
Share on other sites

Przykładowy wycinek z gwarancji jakiejś listwy:

 

This warranty does not cover (a) damages 

caused by acts of God, including flood, erosion,  
earthquake, or lightning
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam ! Kupiłem właśnie nowy monitor i mam wątpliwości co do starej listwy zasilającej. Ma ona 15 lat i max obciążenie 504W. Boję

się, że nie wytrzyma i spali Pc i podłączony do niej sprzęt. Czy stwarza ona zagrożenie? Mam w domu 2 listwę Activejet APN5 max 2300W. Czy warto zamienić moją na tego Activejeta ? Czy on jest bezpieczny ?

Edytowane przez Kacper9812
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie ;) Potrzebuje listwe , najlepiej jakąś dobrą ale bez przesady cenowo ( w granicach rozsądku ) obecnie mam coś takiego :

 

http://www.son-video.com/Rayons/Cables/EspaceCable/FiltresSecteur/Axon-AX350.html

 

Nie wiem skąd mam tą listwe , ale jest ona u mnie już jakieś 6,7 lat i działa super ! Dobra to listwa ? Pytam bo jak się okaże że średnia albo lipna i kosztuje 40/50 zł to kupie podobną cenowo bo to by znaczyło że nie trzeba dawać 200 zł za listwe bo i taka za 1/4 ceny wytrzymuje tyle lat ...

Link to post
Share on other sites

 

 

@Szy3ki, daj sobie spokój z wymianą.

Przepraszam , zle napisałem - Nie chce wymienić tylko musze kupić jeszcze jedną z racji tego że zabrakło już miejsc na obecnej :) Mam TV , Monitor , Komputer , PS3 , PS4 i koniec ... Głośniki , 2 ładowarki do padów , modem , router mam podpięte bezpośrednio do gniazdka , dlatego chce kupić jeszcze jedną listwe a kompletnie się na tym nie znam ...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Posiadam listwę BELKIN F9S620ep2M i dzisiaj pojawił się pewnie problem, a mianowice nie było możliwości wyłączenia listwy. Przełączanie włącznika nic nie dawało, a listwa była cały czas włączona. Poruszałem włącznikiem dosyć intensywnie i udało się wrócić do właściwego stanu, ale po podpięciu wtyczek coś zatrzeszczało (jakby w środku zaiskrzyło) i zgasły diody. Czuć było lekki zapach spalenizny. Po ponownym włączeniu już było ok i listwa działa jak należy. Sytuacja z trzeszczeniem pojawiła się jeszcze raz, ale od tego momentu jest spokój i wszystko działa. Czy powinienem wymienić listwę? Czy może jest uszkodzona i lepiej nie ryzykować? Może mieć niekorzystny wpływ na PC?

Edytowane przez DDavi
Link to post
Share on other sites

@Up

 

Skoro masz takie problemy z listwą to logicznie myśląc i wyciągając odpowiednie wnioski, powinieneś dojść do tego, że listwa nadaje się do wymiany.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że przeczytałem. Wątek na elektrodzie wykracza jednak poza moją wiedzę w zakresie elektryki, a nie bardzo mam ochotę odświeżać czy nawet ją nabywać, bo na co dzień nie jest mi aż tak potrzebna.

 

Pojęcie "UPS Online" w ujęciu modeli i ich cen to też istota mojego pytania.

 

Jako że na instalację elektryczną ja, jak i większość osób nie ma wpływu to pozostają tylko punkty:

 

 

3. dobre listwy antyprzepięciowe np APC 
4. UPS, najlepiej ONLINE. 

 

Temat listew zasilających i ich użyteczności został według mnie wyczerpany, ale Twój punkt widzenia na głównie tanie UPS jako urządzenia do filtrowania prądu chętnie poznam.

 

Dzięki.


ps. ostatni post w temacie z elektrody jakoś nie przemawia za rzeczowością tego wątka...

Link to post
Share on other sites

@Up

 

Skoro masz takie problemy z listwą to logicznie myśląc i wyciągając odpowiednie wnioski, powinieneś dojść do tego, że listwa nadaje się do wymiany.

No i git! Oczekiwałem potwierdzenia ;) choć miałem nadzieję, że może uda się ją uratować :D

Edytowane przez DDavi
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Uprzedzam, elektrykiem jestem w takim stopniu, że jak mi szynszyl przegryzie kable to potrafię je połączyć.

 

W jednym z wcześniejszych postów pojawiło się jednak bardzo interesujące mnie pytanie,

 

listwa ACAR 504W jak i wiele innych ma w opisie, że na jedno gniazdko do 460-500W - do czego to się odnosi? Mi na tej listwie chodził odkurzacz 1800W, pytam ze względu na obecne komputery gdzie 500W to może być mało do podpięcia zasilacza. Rozumiem, że Lukson powie mi bym podpiął zasilacz do gniazdka (akurat nowe budownictwo, elektryka sprawdzana i powinna działać ok),

 

jednak jestem uparty i chciałbym mieć listwę którą łatwo wyłączyć bez samodzielnie montowanego wyłącznika na przedłużaczu więc myśle o listwie... Pytanie zatem o co chodzi z tymi ~500W na gniazdko.

Link to post
Share on other sites

Popatrz na obrazek:

http://forum.benchmark.pl/topic/91633-dobra-listwa-zasilajaca/?do=findComment&comment=1057164

 

500W to teoretycznie maksymalna obciążalność jednego gniazda w takiej listwie. Zrobione jest to celem zabezpieczenia przed przegrzaniem oraz ewentualnym stopieniem/spaleniem listwy.

 

Poza tym nowe kompy tak jak i stare pobierają te same ilości prądu... ba często i gęsto pobierają go znacznie mniej niż starsze konstrukcje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...