Skocz do zawartości

i5 IB czy i5 Haswell


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Faflucy,

Recommended Posts

Witam,

Jak się domyślacie...mam dylemat :) Nie wiem, który procesor wybrać. Zastosowanie tej i5 to przede wszystkim gry. Poza tym net, muza, może filmy. To główne zajęcia, które wykonuję na kompie. Czy bardziej polecalibyście IB czy może Haswell. Różnie już słyszałem i sam nie wiem. HW ponoć się grzeją, ale są delikatnie wydajniejsze. Znów IB to sprawdzona jednostka, jednak troche już stara (przypominam, że mówimy tylko o i5 :D ). Zapytacie pewnie o inne podzespoły, które chce kupić(oczywiście CAŁY komputer dopiero kupuję) :D. A więc: karta graf., którą wybrałem to: Gigabyte GTX 770, 16 GB RAMu DDR3 Good Ram PLAY, zasilacz OCZ ModXstream PRO 600W, chłodzenie Thermaltake NiC C4, płyta główna MSI Z87 G43 (w przypadku HW, nie wybrałem dla IB), obudowa SilentiumPC Regnum L50.

Pozdrwawiam i życzę miłych wakcji!!! :D

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeżeli składasz nowy zestaw to zdecydowanie haswell nowa podstawka, do której wsadzisz następcę haswella dodatkowo płyty z nowymi chipsetami obsługują więcej sata3 usb3 itp. Jak ktoś wyżej wspomniał haswell jest wydajniejszy od IB średnio 10%. A co do podkręcania to zarówno w IB jak i haswellu, jeżeli chcesz kręcić procka to musisz kupić lepsze chłodzenie, więc haskiego nie będzie problem podkręcić. Owszem trochę gorzej się kręci, bo zamiast 4,5GHz na haskim uzyskasz 4,2GHz, czyli różnica niewielka druga sprawa, że jak napisałeś składasz zestaw do grania a ja już dawno zostało udowodnione kręcenie procka w grach nic nie daje może ze 2-3 FPS więc czy będziesz grał na 3,8GHz czy na 4,2GHz to różnicy żadnej nie uświadczysz chyba, że satysfakcje,  że na monitorze wyświetliło ci się 4,2GHz i parę punktów w benchmarkach, ale w benchmarki się nie gra. Tyle ode mnie.  

Edytowane przez Faflucy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj się pobawiłem w kolejne oc, tym razem na 4,2ghz (tryb gaming oc genie), porównałem 3d11 z 4ghz i stockowym 3,5ghz, efekty są poniżej oczekiwań, może w grach to parę fps więcej, ale ta cała histeria z oc jest mocno przesadzona, ile jest tak na prawdę gier które wykorzystują i potrzebują tak mocnego cpu? W grach ważniejsze jest gpu i tak. Nawet jak ktoś będzie mieć 5ghz proca a wsadzi średnią grafę to nie pogra na max detalach... Są gry w których oc procka daje widoczny fps (10-20np) a są że da z 5 w porywach. Tak jak Faflucy mówi.. Bez oc mam użycie gpu 99% w grach czyli nic mnie to 3,5ghz nie ogranicza i nie blokuje działania karty. Jedynie gry które w danym momencie potrzebują cpu dadzą po oc więcej fps. (trawa w Crysis3 np.)

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...