Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze monitora. (wiem, bardzo oryginalny tytuł)


Recommended Posts

Witam. Powoli przymierzam się do wymiany starego monitora LG FullHD. Więc jadę poniżej z wymaganiami i liczę na pomoc z waszej strony na pomoc w wyborze najlepszej opcji:

-27'' (tylko taka przekątna mnie interesuje)

-1920x1080/1920x1200 lub jeżeli znajdzie się coś dobrego w moim budżecie 2560/1440

-120Hz/144Hz

-do 2000zł

Będzie on wykorzystywany do typowych czynności (przeglądanie internetu, filmy itd.), w dużej mierze do gier (stąd częstotliwość odświeżania) oraz programowania. Mam nadzieję na znalezienie takowego modelu który nie będzie bardzo męczył oczu przy wgapianiu się przez 2/3h w wybuchy i inne spektakularne animacje które oferują gry oraz przy klepaniu setek linijek kodu. Zależy mi na głębokiej czerni ponieważ moim zdaniem duże ilości tekstu lepiej odcinają się wtedy od środowiska jednak nie jest to priorytet.

 

To się rozpisałem - mam nadzieję iż w miarę zrozumiale i przejrzyście. Teraz czekam na propozycje od was drodzy forumowicze ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź jednakże kiedy wyraźnie napisałem że interesuje mnie przekątna 27" nie musiałeś wpychać tematów o 24 calówkach. FAQ też nie wiem po co, chciałem uzyskać odpowiedzi użytkowników tegoż portalu, którzy mieli jakąś styczność z monitorami, które proponują lub przynajmniej znają się na rzeczy. Szczególnie że nawet w FAQ jest taki oto akapit:

 

 

 

dane producenta na wstępie chciałbym zaznaczyć, że dane podawane przez producentów monitorów mimo iż nie są całkowicie wyssane z palca, także nie mówią niczego konkretnego o danym modelu oraz o tym, jak będzie się on zachowywał w rzeczywistości, chcąc poznać faktyczne osiągi monitora należy odnaleźć recenzję zawierającą testy z określoną metodologią, a z dostępnością takowych jest różnie

 

@@Hiro85, Tobie także dziękuję za fatygę, jednakże ten monitor nie jest 120Hz.

Edytowane przez Shadow17
Link to post
Share on other sites

 

 

Dzięki za odpowiedź jednakże kiedy wyraźnie napisałem że interesuje mnie przekątna 27" nie musiałeś wpychać tematów o 24 calówkach.

 

to zmień XL2420T na XL2720T na jedno wychodzi, cała różnica to przekątna i już sobie możesz poczytać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...