Skocz do zawartości

Podsunięcie studiu pomysłu na grę


Recommended Posts

siemka.

Nie wiedziałem gdzie założyć temat więc piszę w tym dziale.

Jak by co to proszę o przeniesienie.

 

Oglądałem ostatnio pewien film i przyszedł mi pomysł na świetną grę.

Nie jest to pomysł na "super gre FPS, w której będzie sie szczelać" ani na jakieś baśniowe RPG.

Tutaj mam większe ambicje. ;)

Gra rozgrywała by się w postapokaliptycznej rzeczywistości, w opuszczonych miastach - tutaj najlepszym wyborem była Prypeć w Rosji.

Przyjechało by się po coś(tutaj jeszcze obmyślam :P) do tej Prypeci i mieszkało w wartowni/bazie wojskowej(tu też obmyślam jeszcze).

Bohaterem był by mężczyzna ok. 30 lat, i jednymi z elementów rozgrywki były by mapa GPS(gdzie np. w podziemiach by nie działała), latarka i czujnik radioaktywności.

Nie byłaby to gra typu Stalker gdzie wszystko się zabija, nie Dead Island, że zombie były tylko do testowania nowych broni, tylko zrównoważona przygodówka z elementami craftingu(częściowe ulepszania broni np.).

Byłoby trzeba np. w latarce wymieniać co jakiś czas baterie i wgl.

Wrogowie będą pojawiać się coraz silniejsi w miarę postępów w grze.

Bronie i amunicję będzie trzeba oszczędzać i rzadko będzie można ją zdobyć, i nie będzie gdzieś sobie leżała na aucie nie wiadomo jak się tam znalazła tylko będzie np. w podziurawionym kulami autobusie, zostawiona przez zabitych wojaków.

Coś jak w filmie Czarnobyl: Reaktor Strachu :D

 

Dobra...się rozpisałem trochę... :D ogólnie moje pytanie brzmi: Czy dało by się jakoś napisać czy coś do jakiegoś dobrego studia(Ubisoft, CDPRed itp.) o zaplanowaniu i zrobieniu takiej gry?

Takiego czegoś nie zrobię, bo nie umiem i nie w 1 osobe, to musieli by zrobić profesjonaliści ;)

Gra by trudna nie była(w sensie jej produjcja...), bo nie trzeba by było układać skomplikowanych zdarzeń itp.

Bardzo lubię(wręcz kocham...o ile to nie zabrzmi dziwnie :P)-i nawet chciałbym kiedyś tam pojechać- takie klimaty jak te bloki w tym filmie, survival i obawe o promieniowanie :P i chcę zrobić co mogę by jakoś nwm.. no ta gra powstała ;)

Proszę o pomoc co można zrobić i proszę nie hejtować :)

Edytowane przez seebeek17
Link to post
Share on other sites

Studiuje kierunek "Projektowanie rozrywki interaktywnej oraz lokalizacja gier i oprogramowania" I nawet kilku wykładowców moich to ludzie z CDPRed. 

 

Opisałeś gre która miałaby być survival adventure, bez żadnej fabuły(mieszka w wieży czy coś i przyjechał po coś, wątpie żebyś sam obmyślił całą fabułe jak scenariusz do filmu ) Cały pomysł jest jednak nie oryginalny.Nie zrozum mnie źle, mogło być gorzej ale

 

"Tutaj mam większe ambicje.  ;)"

 

- Gra rozgrywała by się w postapokaliptycznej rzeczywistości - ostatnio takich tytułów nie brakuje

- Byłoby trzeba np. w latarce wymieniać co jakiś czas baterie i wgl. - w niektórych slenderach da się zmieniać baterie

- Wrogowie będą pojawiać się coraz silniejsi w miarę postępów w grze.- jak w większości gier

- Bronie i amunicję będzie trzeba oszczędzać i rzadko będzie można ją zdobyć - Choćby Metro 2033,Bioshock 1,2. etc

 

Coś jak Stalker, ale nie stalker, ale Pypeć, ale promieniowanie...

 

To co pisze to nie jest hejt, To jest tylko sugestia że taki opis który podałeś to jest zarys z którego możnaby stworzyć super gre, a można by stworzyć coś co ledwo działa. Generalnie jak przyjdzie trend na radioaktywne postapo/survival to developerzy to podłapią i studio taki zarys sobie stworzy w jeden dzień, a potem miesiącami/latami będzie dopracowywany i modyfikowany.

 

Krótko mówiąc. Taka gra mogła by powstać ale nie wyróżniałaby się od innych tytułów, jedyne czym mogłaby sie wybić to wspaniała fabuła lub wspaniała fabuła + realistyczna szata graficzna, ewentualnie sytem walki,różne mechaniki zaimplementowane w grze. żeby komuś coś proponować musiałbyś mieć zarys fabuły od początku do końca, najważniejsze elementy, mechanika gry i elementy które by wchodziły w jej skład i ich opis. Sposób wykreowania/przemiany bohatera. Czynniki wzmacniające imersje(co w postapo/survival jest konkretnie ważne.  etc etc

 

Styknie bo bym pisał i pisał.. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

..i znowu, zupełnie niepotrzebne komentarze.

Z wyjątkiem konkretnej wypowiedzi Ozored, Wasze uwagi są na poziomie meneli stojących z piwem pod sklepem i komentujących przechodniów. Sam nic nie zrobi, ale wyszydzi wszystko..

Forum w założeniu jest platformą wymiany myśli, wiedzy i idei, nie wszystkie muszą być na miarę Homera, żeby warto było o nich pisać.

Odnosząc się do samej wypowiedzi autora, Ozored, słusznie zauważył, że żeby mówić o propozycji to trzeba mieć gotowy scenariusz, to co opisałeś, to za mało, żeby uznać to za projekt gry.
Duże studia, w skład których wchodzą dziesiątki osób, potrafią pracować latami nad jedną grą.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chcesz podrzucić studiu pomysł? Ustaw się w kolejce za wszystkimi programistami, grafikami, projektantami, którzy też mają masę pomysłów i do tego posiadają umiejętności.

@Ozored Gdzie studiujesz? Bo sam zastanawiam się nad czymś podobnym, chociaż kierunków związanych z grami jest u nas nadal bardzo mało.

Link to post
Share on other sites

Sosnowiec ; d moja specjalizacja jest ukierunkowana na pisanie fabuły etc. jest kilka kierunków z tym związanych.

Sprint-Write -to co studiuje.

Sprint-Code - programiści do gier - chyba też SC

Sprint-art - Graficy -Cieszyn.

I Sprint Menagement - Nie mam pojęcia, ale oni się szkolą żeby skutecznie promować, i prowadzić dystrybucje etc.

Link to post
Share on other sites

by wszystko chciał robić ale potem wszystko jest za trudne i nie wychodzi?

do tej pory robię może nie wszystko ale ogarniam kilka na raz, i parę projektów mam skończonych i planuje robić kolejne, i przynajmniej coś robię a nie tak jak Ty, zaśmiecasz temat i nabijasz sobie posty głupimi komentarzami -,-

 

Jest taka gra DayZ

Zobaczę czy jest podobna do mojej wizji ;)

 

Dobra może trochę nie przemyślałem tego całego postapo ale na pewno kiedyś-tak po prostu by się nie nudzić-napiszę coś o tej grze, jak by mogła wyglądać i wgl., na razie mam jedną zaplanowaną, przemyślaną itd. na ponad 50 kartek(fabuła, interface, dialogi etc.), więc z tamtej też coś może będzie fajnego :)

@Ozored +

Link to post
Share on other sites

Sosnowiec ; d moja specjalizacja jest ukierunkowana na pisanie fabuły etc. jest kilka kierunków z tym związanych.

Sprint-Write -to co studiuje.

Sprint-Code - programiści do gier - chyba też SC

Sprint-art - Graficy -Cieszyn.

I Sprint Menagement - Nie mam pojęcia, ale oni się szkolą żeby skutecznie promować, i prowadzić dystrybucje etc.

 

A gdzież takie coś niby jest? - chodzi o uczelnie ;)

 

Wysłane z mojego HTC Desire Z

 

Edytowane przez EruPL
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...