Skocz do zawartości

Płyta główna klei się


Recommended Posts

Kupiłem przed chwilą płytę główną Asrock Z87 Extreme6. Przy wkładaniu ją do obudowy zauważyłem że tył płyty się klei do palców. Zaniepokoiło mnie to. Góra płyty jest gładka natomiast tył taki klejący. Nie wiem czy mogę składać komputer bez obaw? Pod mocnym światłem latarki widać tak jakby było coś rozlane.

Edytowane przez mechmgr
Link to post
Share on other sites

Nie ma w tym żadnego problemu, nie oczyszczona z fluxa i tyle. Kupiłem sobie teraz GTX770 od EVGA i też cały rewers miał upierdzielony fluxem. Niestety technologia produkcji tego wymaga. Można to zmyć pędzlem / szczotką do zębów i alkoholem izopropylowym, ale nie ma takiej konieczności. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Paradoksem tej całej sprawy jest to, że specjalnie jechałem 100 km by sprawdzić zawartość opakowania czy cały komplet znajduje się w pudełku łącznie z płytą główną ponieważ wiem, że płyty główne są nie zaplombowane itp. Płytę główną także sprawdzałem lecz nie jej spód. Moje dłonie też nic nie wyczuły, gdyż laminat znajduje się tak jakby w styropianowej gąbce. Po przyjeździe do do domu od razu zacząłem składać komputer. Po osadzeniu płyty na kołkach dystansowych moja dłoń przywarła do laminatu. WTF? Wrażenie sprawiało takie jakby miód był rozlany na całej dolnej powierzchni płyty. Góra jest czyściótka o idealnym połysku. Rozumiem teraz iż mam to reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową? Czy mam jeszcze jakieś inne wyjście. Szlag mnie trafił, gdyż składam komputer od kwietnia i dziś był dzień ostatniego zakupu 4770k i tej nieszczęsnej płyty.

Edytowane przez mechmgr
Link to post
Share on other sites

NIE JEST TO PODSTAWA DO JAKIEJKOLWIEK REKLAMACJI...

 

Jest to flux aka topnik, który jest POTRZEBNY przy procesie lutowania elementów na płytę (produkcja). Pozostałości po fluxie nie są niczym, co czyni produkt niesprawnym. To tak samo jak się kupuje nową chłodnicę do LC i trzeba ją wypłukać bo w środku mogą być opiłki metalu pozostałe po procesie produkcji, tak samo tutaj został topnik.

 

Montuj to i nie przeżywaj. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

NIE JEST TO PODSTAWA DO JAKIEJKOLWIEK REKLAMACJI...

 

...

 

Montuj to i nie przeżywaj. 

 

Załóżmy że jest tak jak piszesz (nie znam się w tych sprawach) co w przypadku kurzu, który będzie do tego przywierał jak lep na muchy? Nie będzie on powodem - przepraszam za określenie "zwarcia"?

Edytowane przez mechmgr
Link to post
Share on other sites

RYZYK FIZYK. Z racji nieprzespanej nocy :) złożyłem komputer. Wszystko działa :o jak do tej pory. Na razie BOXowe chłodzenie załozyłem i zobaczę jak się będzie sprawować w dobrze wentylowanej obudowie. Lekki niesmak pozostał odnośnie tej płyty. Będąc przejazdem przez miejscowośc w której kupowalem wstąpię wymienić jak większość mi na innym forum doradziła, gdyż mam prawo oczekiwać produktu bez wad. Póki co specjalnie nie będę jechał 100km do sklepu. Mam nadzieję, że podziala jeszcze ta płyta jakiś czas ;)

Edytowane przez mechmgr
Link to post
Share on other sites

:facepalm: Ile razy można powtarzać, że to nie jest żadna wada ?! Obserwuję ten temat od początku i jestem pełen podziwu dla cierpliwości wypowiadających się w nim osób. Dawno nie trafiłem na tak zakutego osobnika.

Link to post
Share on other sites

TO NIE JEST WADA! TO JEST NATURALNA CECHA PO PROCESIE PRODUKCJI... FLUX MA DODATKOWO WŁAŚCIWOŚCI ZABEZPIECZAJĄCE NP. PRZED ŚNIEDZIĄ, WIĘC MOŻLIWE ŻE PEWNA JEGO ILOŚĆ ZOSTAŁA NA REWERSIE LAMINATU CELOWO.

 

Czy jak kupisz sobie jabłko to reklamujesz je bo ma ogryzkę? A banana dlatego że ma skórkę? Absurdalne. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok wporządku proszę na mnie nie najeżdżać. Jesteście doświadczeni w tym bardziej niż ja. Pierwszy raz składałem komputer i to wzbudziło moje wątpliwości stąd powstał temat na forum. Widzę, że pare osób potwierdza iż to nie żadna wada. Najwodoczniej macie racje. Ja spanikowałem ponieważ przed kupnem płyty długo się zastanawiałem, oglądałem realne zdjęcia w internecie (nie rendery) i wszystkie były czyste. To ostatnia rzecz którą bym się spodziewał i jak widać mnie dopadła. Przynajmniej czegoś nowego się dowiedziałem o możliwości wystąpienia tej cechy po procesie produkcji. Komputer hula. Teraz jeszcze przeprowadzić testy pamięci RAM.

 

Co do temperatur. Na boxowym chłodzeniu i obudowie Fractal R4 z 5 wentylatorami mam w idle 33-42 a w stresie 85 st. Obciążenie było wykonane OCCT przez pół godziny.

Edytowane przez mechmgr
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...