Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Stoje przed wyborem nowego telefonu chciałbym, żeby jego koszt nie przekroczył 800 zł a najlepiej 700 zł.

 

Wymagania:

 - Bateria żeby z 3 dni wytrzymała

 - Wyświetlacz co najmniej 4"

 - Procesor fajnie jakby były 4-rdzenie

 - Obowiązkowo 1 GB RAM (chyba, że ktoś ma dobre argumenty, żeby "aż" tyle nie brać)

 - Aparat tylni fajnie jakby był 8 MPix

 - Aparat przedni zbyteczny

 - Obowiązkowo lampa błyskowa

 - Co najmniej 4 GB pamięci wewnętrznej

 - Kartę pamięci lub z 16 GB pamięci wewnętrznej

 - Przydałby się dualsim

 - Jak najmniej wystających klawiszy

 

To takie mi się nasuwają.

Wybrałem kilka telefonów:

 - Samsung Galaxy S2

 - Samsung Galaxy S3 Mini

 - Samsung Galaxy Xcover 2

 - Sony Xperia L

 - Sony Xperia P

 - LG Optimus L9

 - Lenovo P770

 - Lenovo A830

 

Wg mnie najkorzystniej wypadają telefony SGS3 Mini, Lenovo P770 i A830 jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny.

 

Do tej pory mam SE Neo V. Telefonik fajny, bateria trzyma i z 5 dni, ale przyciski przednie się powycierały, zdecydowanie za mało pamięci wewnętrznej oraz RAM'u.

 

Gdybym się nie obawiał chińskiego Lenovo to pewnie bym brał A830 lub P770.

P770 ma mało opini ale zachwalana jest bateria 3500 mAh, A830 ma większy wyświetlacz ale mniejszą baterię 2250 mAh i nie znam opinii odnośnie baterii.

 

Który telefon polecacie?

 

Link to post
Share on other sites

A830 nie ma lampy błyskowej, po za tym to wielkie bydle, zauważalnie większy od topowych 5-calowców i musiałbyś sprawdzić czy nie będzie za duży dla Ciebie. Myślę że z chińczyków lepiej rozejrzeć się za ZTE v987.

Ogólnie uważam że w tym budżecie ciężko znaleźć naprawdę fajny sprzęt, dopłacając kiladziesiąt zł mógłbyś mieć wydajniejsze modele z ekranem HD np HTC one x czy Xperia T

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

4 rdzenie w cenie 700/800 zł? Wg mnie będzie ciężko. Polecam SGS S II - wszystko na nim płynnie działa, praktycznie nie ma różnicy w codziennym użytkowaniu w porównaniu do 4 rdzeni. Nie kupuj nic chińskiego, tylko pewne marki. Rozejrzyj się nad tym S II, spełnia chyba wszystkie twoje wymagania oprócz dual sim :)



I oprócz baterii - 3 dni w smarphonie? Oj to nie z ekranem powyżej 4 cali :)

Link to post
Share on other sites

Wolałbym nowy. Nie mam zaufania do używanych bo się naciałem tylko na zwykłym telefonie.

Najbardziej mnie zainteresował ten P770 i potem znalazłem A830. O ile P770 miał jakieś pozytywne opinie taka o A830 ciężko powiedzieć - obawaiam się, że przy tym ekranie to zbytni kloc jak do kieszeni i za mała bateria.

W tym momencie rozpatrywałbym, któryś z pozostałych - SGS2 jest bardzo kuszący tak jak i P770.

 

Rozpatruje jeszcze opcję, żeby poczekać tak do września/października może jakieś lepsze telefony stanieją.

Właściwie najlepiej moje paramtery spełnia P770 tak sądzę.

 

A o marce ZTE nie mam bladego pojęcia, tyle wiem, że to chińczyk.

Link to post
Share on other sites

Wszystko łanie i pięknie też mocno byłem za SGS2 ale bateria nie wiem jak się ma. Po za tym nikt nie napisał o np. SGS3 mini - dobrze wygląda na tle pozostałych, czy badziew.

Wg mnie bateria przy wyłączonym wifi, gps, bluetooth itp., ekranie na 50% nie wytrzyma weekendu to odpada.

W moim włączam wifi, itp. tylko wtedy kiedy używam, ekran w słonecznie dni na 50-75% a w zachmurzone 25% to 3 dni luzikiem trzyma.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Chiński szmelc z Hong Kongu z gwarancją realizowaną... no właśnie :P

 

 

 

@up - nieprawda, bez problemu za ok. 700 zł można go dostać :) no ew. 750-780 zł

Poproszę o linki do SGSIII - nowych (bo takie chce autor) i z normalną gwarancją 24-mies realizowaną w PL :P

 

 

 

Te SE S i T to bardzo ciekawe opcje.

Ponieważ cena podobna nie warto brać S ale szukać wyłącznie T. Ceny na allegro około 1100zł. 8-)

Link to post
Share on other sites

Tak wpadłem na pomysł, żeby mieć dual sim z aero2 ale po analizie tej listy:


http://jdtech.pl/2013/03/aero2-i-telefony-dualsim.html


odpuściłem sobie.


Zależało mi na dual sim, że na jedenj karcie mam ofertę lepszą do dzwonienia i smsowania, a drugą kartę z ofertą lepszą na internet.


Po obejrzeniu ofert np. orange też nie do końca opłaca się w to pchać.


Pewnie kupie SGS2 i mogę stwierdzić, że najlepszy smartfon nowy z gwarancją do 800 zł to własnie Samsung Galaxy S2.


Chyba, że jeszcze jakieś sugestie są?


Dziękuje bardzo za pomoc.


Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...