Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie, niedawno zepsuł mi się lapek na którym grałem i postanowiłem dokonać pewnej zmiany w podejściu do komputerków. Tym razem kupię sobie normalnego PCtka a do celów przenośnych mam tablecik :).

W tytule napisałem do gier, gdyż te będą najbardziej wymagające w tym przypadku. Gry w które gram - League of Legends, DOTA 2, Diablo 3.

Monitor, który posiadam wyświetla obraz w rozdzielczości 1280x1024.

Potrzebna mi jest sama skrzynka.

Założenia:

-płyta z grafiką zintegrowaną

-w miarę cichy sprzęt

-jak najtaniej

-możliwość ewentualnej modernizacji w przyszłości

 

Macie może jakieś propozycje? Próbowałem sam coś złożyć, ale kompletnie się gubię w tym natłoku obudów, zasilaczy, płyt głównych i procesorów.

Nawet nie wiem co lepiej wybrać AMD czy Intela :o... z tego co wyczytałem to właściwie wychodzi na to samo, ale od bardzo dawna nie interesowałem się komputerami. Ostatni PC jaki kupowałem to AMD 333 mhz, więc sami rozumiecie, jestem kompletnie nie w temacie.

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez sm0cz3k
Link to post
Share on other sites

na integrach w A8/A10 da radę pograć, ale sam APU to koszt rzędu czterech i pół stówki, jak nie więcej do tego mobo za dwie z haczykiem, a wypadałoby jakieś lepsze za trzy-cztery, zaśliniacz powiedzmy za półtorej da radę, buda też pewnie tyle, choć jak chcesz małą to będzie ironicznie droższa, pamięci teraz drogie i kolejne półtorej stówki trzeba dać, hdd dwie z haczykiem i się nie mieścimy w tym tysiaczku, a tak na poważnie do grania za 1k to sobie można kartę graficzną kupić i to w cale nie jakąś wypaśną

Link to post
Share on other sites

Może taki nie wiem jak się ma integra względem gier.

 

AMD A6-6400K

ASRock FM2A75 Pro4-M

2x 2GB Kingston HyperX 1600 MHz

WD Blue 500GB

FORTRON 350W 60EGN 90+/ 450W jak starczy (keszu)

Samsung SH-224DB/BEBE (chyba że sie obejdzie bez)

Brutus M23

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czesc :P

 

Procesor AMD APU A6-5400, socket FM2, Dual-Core 3.6 GHz, L2 Cache 1MB, 65W, BOX (AD540KOKHJBOX) 

Płyta główna MSI FM2-A75MA-E35 

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) 

Zasilacz Fortron ATX HEXA 400W 120 mm (HE-400) 

Dysk Western Digital AV-GP 500GB SATA II 32MB CACHE (WD5000AVDS) - Promocja! 

 

za zestaw zaplacilbys 1054,07 zl .

 

To jest najwydajniejszy zestaw jezeli chodzi o gry . Otrzymujesz tutaj bardzo dobra obudowe , w miare przyzwoity dysk i dobre APU , ktore do twoich gier powinno wystarczyc . Ten zasilacz , ktory Tobie proponuje starczy ci na dlugi okres czasu z zapasem mocy ;)

 

Ale Jezeli mialbys 300 zl wiecej to moglibysmy pomyslec nad G860 i hd 7770 , ktore byloby wydajniejsze od tego zestawu ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
nie kupuj komputera za 1k

 

Czemu nie? Ja nie chcę jakiegoś mega wypaśnego sprzętu, który mi będzie w pół sekundy windowsa odpalał. Komputera używam do:

-internetu

-multimediów

-prac biurowych

-gry w podane wyżej tytuły

 

Jeżeli jestem w stanie kupić laptopa znacząco wykraczającego możliwościami nad moje wymagania w cenie ~1000zł, to rozumiem że bez problemów kupię również w tej cenie PCta o podobnych bądź lepszych parametrach. Skoro tak, to po co mam przepłacać?

 

Przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie - zauważyłem,  że na obudowie spokojnie mógłbym 6 dyszek zaoszczędzić. Co bym poświęcał przy zamianie obudowy na znacznie tańszy model? Nie wymagam gniazd z przodu, komp może sobie nawet stać non stop otwarty, nie jestem też jakimś maniakiem estetyki.

Edytowane przez sm0cz3k
Link to post
Share on other sites

Twój zestaw niczym prawie się nie różni od mojego więc nie wiem jak jest wydajniejszy od mojego ;)

Przepraszam Cie owoce morza ale kiedy ja pisalem to nie bylo zadnego komentarza , nie odswierzylem strony :P przepraszam Ciebie za to  :cry:

 

Czemu nie? Ja nie chcę jakiegoś mega wypaśnego sprzętu, który mi będzie w pół sekundy windowsa odpalał. Komputera

 

Nie cytuj całych postów // jg

Problem taki malutki drogi autorze gdyz ten Brutus , ktory Panu podalismy to jest takie minimum . To jest swietna obudowa i cicha tak jak Pan sobie zyczyl ;)

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Intel Celeron G1610

Gigabyte B75M-D2V

4gb ram

HD 7750 1GB

Seagate 1TB Barracuda

Jakaś tania zasiłka, nie wiem może fortron hexa 400w. - albo cos jeszcze tanszego

Wyniesie CIe to poniżej 1200zł.

Pierwsza sprawa zapomniales o obudowe :P

A druga autor tematu chcialby zestaw do 1000 zl albo nizej ;)

Link to post
Share on other sites

O budzie nie pisalem bo wspominal, ze mu specjalnie nie zalezy na nowej i dobrej, a zalatwic jakas stara bude to nie problem. Troche ponad budzet, ale warte rozwazenia.

autor wymagal paru rzeczy :  

-w miarę cichy sprzęt , czyli nie mozesz dac mu byle jakiej obudowy za 10 zl ..

 -jak najtaniej

-możliwość ewentualnej modernizacji w przyszłości

I tutaj ponownie ale masz dac tani sprzet ale dobry . Czyli zaden no-name zasilacz czy obudowa za 10 zl gdyz autor zawiedzie sie na tym , a dzieki zasilaczowy no-name bedzie mogl spalic mu sie sprzet

 

Edit . Wujashek zaraz zlozy cos ekstra :P

Edytowane przez LeRoiDuCiel
Link to post
Share on other sites

autorze tematu najlepiej byloby jakbys kupil zestaw , ktory proponuje andrev96 a dokladniej z phenom II i hd 6850 ale jezeli nie mozesz dolozyc to kup zestaw z intel i7 . Moim zdaniem to bedzie najlepszy wybor za male pieniadze a pozniej bedziesz mogl bezproblemowo dokupic karte grafiki ;)

Link to post
Share on other sites

albo to:http://forum.benchmark.pl/topic/91492-x2-3ghz-ga-ma770t-ud3p-tagan-780w-4gb-nzxt-tx3-dvd/

 

troche słaby proc ale masz kase na jakieś średnie gpu

 

z tym i7 ja bym się dobrze zastanowił, a płyta jeśli chodziła to czemu nie ma chodzić dalej, przecież nikt nie każe mu robić oc, zresztą i7tego nie potrzebuje

Edytowane przez andrev96
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...