Skocz do zawartości

Roccat Kave + integra. Realtek ALC898?


Recommended Posts

 

 

WOOOW xD faktycznie jak zrobiłem tak opisywałeś "...wszystko oprócz subwoofera na pilocie zniżysz prawie do dołu..." to były takie wibracje, że maskara :D

 

Wybredną pamięć mam - ale czasem się trafi, super że zadziałało. Dowodzi to też, że wszystko jest dobrze podpięte - czy dalej masz ten "bas" i wibracje z jednego kanału? Jak tak to raczej coś nie tak ze słuchawkami.

 

Odnośnie Twojego opisu słuchawek Sony vs Roccat - tutaj z pozycjonowaniem  jest tak, że niestety trzeba zakupić jakiś konkretniejszy układ, który będzie grał dobrze przestrzennie - i wtedy słuchawki stereo klepią lekko Roccaty. Ale to już koszta nie te i słuchawki też przydaje się mieć konkretnie przestrzenne...

 

Ja też otwarcie przyznaje że same Roccaty + Integra i granie w same gry - to niezła frajda - ale po usłyszeniu prawdziwego przestrzennego stereo już nigdy (dosłownie) nie zaciągnąłem na czajnik Roccatów. Kiedyś będę musiał - tylko dla testu i przekonania się jeszzce raz :)

Link to post
Share on other sites

Dźwięk czystszy kosztem  słabszego pozycjonowania (nie są najlepsze  do grania ;-) No i bass naturalny a nie wymuszany. Rezultat Sony vs Roccat ? Sony wins xD. Ale roccaty brałem do grania i ts'a więc tu sprawdzają się dobrze ;-) O dziwo  najlepiej soniacze grają nie na wzmaku/PC'cie ale na smartphonie :D a dokładniej htc one oraz xperia z - Testowane :P. Podsumowująć :

Sony xb 700: 

Zalety:

+ WYGODNE PRZEZ DUŻE W

+ Świetny Bass

+Całkiem czysty dźwięk

+Idealne do muzgojebnej muzyki czyt. Dubstep, techno, house, electro bla bla bla

+Najwygodniejsze słuchawki jakie kiedykolwiek nosiłem

+ładny wygląd

Wady:

- wytłumione średnie tony ale to już chyba standard xD

- brak zbytniej mobilności

Roccat Kave 5.1 REAL AUCHAN LIDL Sound :

Zalety:

+ Pozycjonowanie

+ Pozycjonowanie

te Sony to nic specjalnego, a pozycjonowanie to aspekt w dużej mierze karty muzycznej co kolega już wspomniał 

Link to post
Share on other sites

Dobrze adi powielasz pan to co już stwierdził kosq i jeszcze zrzędzisz xD Jak nie masz co robić to idź na piwo z kumplami.


Ale też wspomniał, że bez dźwiękówki kave'y ciągna całkiem nieźle pod względem pozycjonowania. 

 

te Sony to nic specjalnego

Twój procek to nic specjalnego, karta graf., ram też nic specjalnego itp...

Edytowane przez Novicky96
Link to post
Share on other sites

Niestety ale adivxv5 ma rację. XB500 są lepsze od 700.

 

Pomijam fakt, że i jedne i drugie za bardzo nie nadają się do gier. 500 oferują lepszą jakość dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Ok nie ma problemu ale nie jest to temat w którym wywodzimy, iż słuchawki sony xb 700<xb 500. Ponadto xb 700'etki mają znacznie większa moc. Więc coś kosztem czegoś


Prawdopodobnie jestem w drodzę do zwrotu Roccatów Kave i mam proźbe o subiektywne podejście do tematu wyboru słuchawek (najlepiej z mikrofonem), które dobrze sobie radzą z grami typu fps. Budżet to około 250 zł, który może zostać lekko nagięty maksymalnie do 300 zł pod warunkiem, że jest warto. Pozdrawiam 


Jeszcze jest taka możliwość aby sprzedać sonicze na allegro (tu pytanko ile mógłbym dostać za używki ) i dopłacić resztę sumy do słuchawek czyli budżet ok 500 zł i kupić za tą kasę słuchawki lub kupić słuchawki + dźwiękówka. Zależy mi na tym aby były dobre w gamingu oraz do muzyki przy sprzęcie stacjonarnym jak i na zewnątrz (czyli słuchając muzyki ze smartphona). 

Edytowane przez Novicky96
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...