Skocz do zawartości

check signal cable podczas grania.


Recommended Posts

Witam, mam problem taki że podczas grania czasami jest długo ok, a czasami po 3min robi się czarny obraz i pisze na monitorze check signal cable, ale gra dalej działa bo słuchać wszysko w słuchawkach i mogę się poruszać, strzelać itp.
Sprzęt to:
Procesor: i3 2120.
MoBo: ASRock B75 Pro3-M
RAM: 4GB
Karta Graiczna: Gigabyte AMD Radeon HD7770
Zasilacz: Be Quiet 450w 80+.
Obudowa: Zalman Z9 PLUS ( 4 x fan )

Wina nie stoi po stronie temperatur bo są one bardzo dobre. Streowniki do karty graficznej mam najnowsze. A gry chodzą normalnie nic nie laguje. Podczas korzystania z internetu / oglądania filmów takie coś się nie dzieje.
Dziekuje za pomoc i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

sprawdź połączenie (monitor a karta graficzna) bo problem dotyczy najprawdopodobnie właśnie tego, ewentualnie jak masz możliwość spróbuj podłączyć innym przewodem.

Edytowane przez andrev96
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

YokkoB18 - czytaj proszę posty do końca ;)

 

Podczas korzystania z internetu / oglądania filmów takie coś się nie dzieje.

 

może kabel jest gdzieś załamany lub wtyczka luźna, nie dokręcona ? odkręć go od kompa i monitora i podłącz raz jeszcze i dokręć dokładnie.

 

ps.co to za monitor i jak podpięty?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Problem pojawia się tylko podczas grania. Od początku wakacji komputer chodzi u mnie średnio 12h dziennie i głównie siedzę w necie i ani razu się nie zdarzyło aby wywaliło mnie. Najciekawsze jest że to nie wychodzi przy wszystkich grach. Portala 1 i 2 przeszedłem bez żadnego błędu a jak tylko włączę STALKERA CoP to od razu czy po 5min wywala. Tak samo grałem dziś w Skyrim chyba z 2 godziny i nic a przed chwilą włączyłem i po 15min wywaliło.

Kabel VGA kupiłem niedawno i przejściówka dvi-vga nie jest jakaś stara. Kabel jest dobrze wcisnięty bo jak podłączam kabel to zawsze dokręcam te śrubki przy kablu.

Link to post
Share on other sites

Ja bym obstawiał tą przejściówkę. Czy ma taką samą ilość pinów jak wejście ?

Są 2 rodzaje :

 

http://www.naplestech.com/images/compare-dvi-d-vs-dvi-i.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak następnym razem zgaśnie ci ekran, to spróbuj poruszać przewodami przy gniazdkach(monitora, gpu) oraz na załamaniach kabla(nawet tych najmniejszych) i sprawdź czy coś pomaga(być może wewnątrz przewodu jedna żyła uległa złamaniu)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli tylko na tej grze masz problemy to albo jest coś z tą grą nie tak albo wina sterowników.

Spróbuj przeinstalować grę a jeśli to nic nie pomoże to ściągnij najnowsze sterowniki do grafiki i je zainstaluj (jeśli już masz najnowsze to ściągnij je jeszcze raz i jeszcze raz zainstaluj). Sądzę, że powinno pomóc  :)

Powodzenia

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

takie rzeczy działy się w radeonach hd7770 rewizji 1 (dlatego też wprowadzili rewizję 2 z obniżonymi taktami na GPU), sprawdź autorze któa masz rewizję, można dojść po taktach (GPU 1100 / Memory 1250 to rewizja 1) . Sterownik się wyłącza w grach, lecz normalnie powinno wyjść ci do windowsa w takim przypadku z odpowiednim komunikatem, a u Ciebie po zostaje wyłączone GPU, stąd czarny obraz - obniż taktowanie  GPU o jakieś 20 Mhz i sprawdź czy nadal problem będzie występował

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś problem z funkcją VPU Recover która resetowała akcelerator graficzny i rzeczywiście wtedy tylko komunikat wywalał.

Rewizje mam 2 bo domyślnie mam GPU 1050 / Memory 1150. Obniżyłem wczoraj do 1000 / 1100 i chyba jest ok. 

Ciekaw jestem jak zamiast obniżać taktowanie podwyższe je, ale raczej będzie tylko gorzej. Głupio trochę że nie mogę podkręcić tak chłodnej karty.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ciekaw jestem jak zamiast obniżać taktowanie podwyższe je, ale raczej będzie tylko gorzej. Głupio trochę że nie mogę podkręcić tak chłodnej karty.

spróbuj podbić trochę, może akurat przeskoczysz jakiś próg przy którym tak się wykrzacza.

ja też mam chłodną kart 4850, ale niestety również nie kręci się najlepiej... :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...