Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Od zainstalowania Call of Duty: Black Ops 2 mamdziwny problem,

gdy włączam Multiplayer, mam bardzo duży spadek FPS,

przez co często muszę wychodzić do WIndowsa, aby

wszystko normalnie działało.

Specyfikacja komputera:

 

CPU: Intel Pentium Dual Core E2220 2,4GHz

MOBO: Gigabyte G31M-ES2L

HDD: 250GB

GPU: AMD Radeon HD3450 512MB

RAM: 3GB

PSU: Chyba jakieś 200-300W

Obudowa to jakiś no-name NTT Systems

 

Link to post
Share on other sites

x32 czy x64. Jeśli x64 to wg minimalnych wymagań masz za mało RAM-u do tego jeszcze za słaba grafika. Minimalna to ATI Radeon HD 3870 512 MB. Spróbuj zmniejszyć ustawienia grafiki. Może jakoś da radę z multi.

Link to post
Share on other sites

Tak, jeżeli nie dasz rady wymienić podzespołów to jedyne co pozostaje to zmniejszyć jakość i wyłączyć antywirusa. Mi to pomaga dosyć często i trochę zmniejsza ping. Ewentualnie pozostaje overclock ale to zależy czy masz dobry zasilacz

Edytowane przez fripin
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Witam, mam podobny problem, ale z procesorem (gra zjada mi niemal 100% CPU, niemal bo kilka % zjada steam i inne procesy). W samym menu mam obciążenie procesora rzędu 70%(wtf?!).

Zna ktoś odpowiedź na mój problem? Moje podzespoły:

Gigabyte GA-G31M-ES2C v1

Intel Core 2 Duo E8400 3GHz

Zasilacz OCZ 500W

Karta Zotac 9800 GT 512 MB (nie jest to wina karty, bo na każdych detalach występuje ten sam problem, cały czas gram na minimum z minimum). Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

A ile masz ramu? Po pierwsze wyłącz synchronizację pionową, pod drugie zmniejsz fova na domyślny, po trzecie ustaw wszystko na minimum. Nie sądzę żebyś uzyskał super płynność, bo wymagania spełniasz ledwo i stąd obciążenie prawie 100%. Wymagania minimalne zawsze są przekłamane i często dotyczą singla a nie multi (na przykład BF3 - spełniam minimalne wymagania a w multi na 64 płynnie nie pogram; mam około 10-15 klatek pomimo że singiel chodzi bez żadnego zacięcia), który potrzebuje więcej zasobów. 

Link to post
Share on other sites

Zapomnialem dopisac, ram 4GB ddr2. Wszystko wyłączone, ustawione na minimum z minimum, używam nawet gameboostera. ;/ Podczas gry BO2 zjada mi do 700 ram, więc wykorzystuje lekko ponad 2GB (łącznie z systemem), więc nie jest to wina ramu, tak samo nie jeste to wina karty, bo po zmianie detali gra chodzi niemal identycznie. Miejscami wyciągam 120 klatek, miejscami 30-40. Jednak nie te spadki są problemem, a nagłe zacięcia przez procesor, takie mikroskopijne(które mają znaczenie w multiplayerze).

Link to post
Share on other sites
Gigabyte GA-G31M-ES2C v1Intel Core 2 Duo E8400 3GHz Zasilacz OCZ 500W Karta Zotac 9800 GT 512 MB

komputer ma swoje lata, a BO2 ma problemy z optymalizacją ( mniejsze niż 1 część ) więc nic nie poradzisz. możesz kręcić procka ale ta karta była dobra kilka lat temu. jedynym wyjściem to kompletna zmiana platformy na coś nowszego. inaczej mówiąc - zakup nowego komputera.

 

 

do autora: BO2 nie jest na Twój komputer ale jeśli 10-20fpsów w multi Cię zadowala ( kompletne nieporozumienie bo min. to 60 klatek/s w tego typu grach ) to monitoruj temperatury na procku i karcie. być może coś się przegrzewa. znając życie nigdy nie zmieniałeś pasty termo. zainstaluj coretemp, afterburner i sprawdzaj temperatury.

Link to post
Share on other sites
nie rozśmieszaj mnie. multi przy 64 graczach obciąża o wiele, wiele bardziej. w single większość to skrypty i dlatego chodzi płynniej.

 

Przecież to napisałem, że multi obciąża kompa dużo bardziej niż single. Przeczytaj całego mojego wcześniejszego posta od początku do końca zwracając uwagę na przecinki i nawiasy :)

 

//zwracam honor. napisałeś to w taki sposób, że przeczytanie tego szybko skutkowało takim, a nie innym efektem .daft

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...