Skocz do zawartości

Podkręcanie 945, ciągłe awarie wtyczki shockwave


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nikod3m1,

Recommended Posts

Witam. Po podkręceniu procesora Phenom II 945 na 3.6ghz przy napięciu 1.45V i 30 minutach w Prime (bez błędu), podczas użytkowania google chrome, co chwile awarii ulega wtyczka shockwave, a co jakiś czas cała przegląarka się wyłącza. Odnotowałem jak narazie 1 bluescreen bo paru godzinach gdy zostawiłęm włączony komputer z grą (War Thunder). Kiedyś procesor był już podkręcany i pamiętam że działo się to samo, lecz nigdy nie miałem bluescreena podczas grania czy innych prac. Pozdrawiam z góry dziękuję.

 

 

EDIT: Temat dodany z Internet explorera bez żadnych błędów.

Edytowane przez Nikod3m1
Link to post
Share on other sites

Jesli dobrze patre to everest pokzuje 45stopni, a jak dotykam radiatorka na płytcie głownej to jest gorący ale ręke przytrzymać dłuższą chwile mogę mogę. Podobna temp. występuje w drugim kompie też z płytą gigabyte. Przy ilu stopniach wskazywało by to na za słabą płyte?

 

EDIT: W biose temp. płyty była 40 stopni.

Edytowane przez Nikod3m1
Link to post
Share on other sites

Ja bym spróbował podwyższyć troszkę napięcie, albo obniżyć zegar aby mieć pewność, że to przez OC... jeżeli problem nie ustąpi to może coś z software a nie hardware i trzeba winde postawić na nowo...

Mój phenom pracuje na prawie 4GHz przy bdb tempach i wciąż bezpiecznym napięciu, więc może to też gorsza sztuka? Sprawdź to co mówiłem, lub przywróć całkowicie na jakiś czas oryginalne taktowanie aby coś wykluczyć...

Edytowane przez WielebnyRay_PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zszedlem na stock napięcie i 3.3ghz, wiec wszystko jest spoko. Kumpel od którego go mam twierdzi ze zestaw przygotowywał pod overclock na co najmniej 4ghz. Sam tego nie będe robił, jak mu sie uda to fajnie, jak nie to na razie wystarczy mi tyle. Dzieki za odp, lecą plusy.

Link to post
Share on other sites

I tak masz lepiej niż ja i znajomy. Mi się wysypuje ten sam procesor na 3,4 Ghz a kumplowi na 3,5Ghz. Prawdopodobnie wina płyt głównych i RAMów. W końcu FSB kręcimy. 

@Wielebny_Ray_PL

Podałbyś swoje ustawienia? I czy zmieniałeś coś w RAMach i  innych opcjach?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...