Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja podałem nazwe tego zjawiska w wersji light. Jak zwał tak zwał a taki jest rynek a my na to wpływu nie mamy. Wszystkie firmy mają taką polityke, a głupich nie zabraknie. Moim zdaniem jesteś w błędzie myśląc że ATI tego nie praktykuje, ale szanuje twoje zdanie choć na swoją strone mnie nie przeciągnież.

 

LOL człowieku, a czy ja chce Cię przeciągnąć? Co ja Darth Vader? "Luke join me and feel the power of the dark side"? Nie bawię się w takie rzeczy, ATI mi nie płaci za to. ATI tego właśnie nie praktykuje. Jedynym odgrzanym kotletem o jakim mi wiadomo to 4890, który będzie tym samym co 4870 jedynie zegary będzie miał wyższe. Zauważ, że każda kolejna konstrukcja ATI to zupełnie inna architektura, zaznaczam KAŻDA. Nvidia tylko przemianowuje nazwy i nic więcej (Poza modelami GTX 280, 260 i 295) które są nowością z ich strony. GTS 250 będzie miał zapewne taką samą wydajność jak GTX+, bo to ta sama karta. Tak samo jest w przypadku 8800GT i 9800GT, ta sama karta z inną nazwą. Poza tym nigdy nie widziałem gry, która rozpoczynałaby się napisem "ATI it's meant to be played" (taki przykład) natomiast Nvidia robi to nagminnie i jak widać, mimo tego że ATI nie reklamuje się na okrągło to jednak ma sporo zwolenników. Zastanawiam się czy Nvidia bez tych wszystkich reklam była tak popularna... Odpowiedź brzmi - NIE :)

Link to post
Share on other sites

Skoro już ciągniemy tego offtopa, to...

 

Ja zauważyłem, że nVidia stara się być "cool". Posiadanie GeForce'a ma być cool. Jeszcze niedawno byli naprawdę przodownikami, ale teraz za bardzo zaczęli kombinować, a AMD robi po prostu swoje. Ale to tylko takie moje odczucia :)

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą, bo gdy kupowałem kompa to nawet bym nie popatrzył na jakiegoś radeona. Nie były opłacalne, kosztowały sporo, a wydajność miały o wiele gorszą niż nVidia. Dziś jak jest każdy wie, ale kupując kompa nie kierowałbym się na pewno czy to AMD czy nVidia tylko tym czy chwili X produkt Y warto kupić i czy będzie mi służył na tyle ile będzie wstanie. Obecnie czyli na dzień X = 1 III 2009, kupiłbym produkt Y = ATI. :) Może za miesiąc czy dwa się to zmieni pozdrawiam 8-)

Link to post
Share on other sites

Ja podałem nazwe tego zjawiska w wersji light. Jak zwał tak zwał a taki jest rynek a my na to wpływu nie mamy. Wszystkie firmy mają taką polityke, a głupich nie zabraknie. Moim zdaniem jesteś w błędzie myśląc że ATI tego nie praktykuje, ale szanuje twoje zdanie choć na swoją strone mnie nie przeciągnież.

 

LOL człowieku, a czy ja chce Cię przeciągnąć? Co ja Darth Vader? "Luke join me and feel the power of the dark side"? Nie bawię się w takie rzeczy, ATI mi nie płaci za to. ATI tego właśnie nie praktykuje. Jedynym odgrzanym kotletem o jakim mi wiadomo to 4890, który będzie tym samym co 4870 jedynie zegary będzie miał wyższe. Zauważ, że każda kolejna konstrukcja ATI to zupełnie inna architektura, zaznaczam KAŻDA. Nvidia tylko przemianowuje nazwy i nic więcej (Poza modelami GTX 280, 260 i 295) które są nowością z ich strony. GTS 250 będzie miał zapewne taką samą wydajność jak GTX+, bo to ta sama karta. Tak samo jest w przypadku 8800GT i 9800GT, ta sama karta z inną nazwą. Poza tym nigdy nie widziałem gry, która rozpoczynałaby się napisem "ATI it's meant to be played" (taki przykład) natomiast Nvidia robi to nagminnie i jak widać, mimo tego że ATI nie reklamuje się na okrągło to jednak ma sporo zwolenników. Zastanawiam się czy Nvidia bez tych wszystkich reklam była tak popularna... Odpowiedź brzmi - NIE :)

It's meant to be played, rzeczywiscie zalatuje "marketingiem", ale zauwaz ze nie do konca nim jest.

Nvidia umie po prostu zadbac o firmy robiace gry/aplikacje, jezeli nie wiesz to Ci powiem - Nvidia po prostu dostarcza im swoje karty do pracy!

Ot co, zaden wielki ruch marketingowy tylko rzecz ktora naprawde upraszcza ludziom robote, czemu ATI tego nie robi?

Tego juz nie powiem, ale moge po czesci sadzic ze nie maja pieniedzy.

My 5c.

Link to post
Share on other sites

No właśnie :) Nvidia dostarcza swoje karty i technologie jak Physx. Mają poprostu więcej kasy to inwestują...

I dzieki temu praktycznie nie ma problemu z kompatybilnoscia gier z kartami Nvidii, a nawet jezeli takie sie pojawiaja to sa bardzo szybko naprawiane.

Dlatego m.in. nie planuje zakupu zadnych kart Ati (to ze mam taka w serwerze to czysty przypadek :D).

Link to post
Share on other sites

Sie porobiło...już zapomniałem jaki jest temat, a tak poważnie to myśle że to właśnie nVidiia wyznacza kierunek rozwoju kart graficznych.Tak było z SLI , po nVidii konkurencja też zrobiła swoje CrossFire choć mogła robić "swoje" to samo dotyczy : PhysX i Cuda. ATI zawsze jest "po", a powinna robić "swoje". Jedyna żecz której zazdroszcze posiadaczom kart w kolorze czerwonym to własnie DDR5 ale to się zmieni.

 

Link to post
Share on other sites

Sie porobiło...już zapomniałem jaki jest temat, a tak poważnie to myśle że to właśnie nVidiia wyznacza kierunek rozwoju kart graficznych.Tak było z SLI , po nVidii konkurencja też zrobiła swoje CrossFire choć mogła robić "swoje" to samo dotyczy : PhysX i Cuda. ATI zawsze jest "po", a powinna robić "swoje". Jedyna żecz której zazdroszcze posiadaczom kart w kolorze czerwonym to własnie DDR5 ale to się zmieni.

 

No wlasnie, zobacz ze nvidia zawsze jest pionierem.

SLI zrobili po przejeciu 3dfx (to byla ich technologia), i bylo tak samo krytykowane jak teraz PhysX przez niektorych - potem oczywiscie ATI musialo wpuscic CF :)

Link to post
Share on other sites

Ja nie krytykuje polityki firmy, stwierdzam tylko fakt, ze nie jest to wynalazek Nvidii (nie tylko on zreszta), tylko technologia zakupiona od kogos innego.

 

Mam nadzieje, ze nie obrazam w ten sposob twojej kochanej i wszechmocnej Nvidii?

Link to post
Share on other sites

Spoko,jestem dużym chłopcem i raczej płakać nie będe. Fakt jestem fanem nVidii i jak pamiętam zawsze karciochy kupowałem właśnie z tej stajni co nie oznacza że jestem zawsze kontra wobec ATI. Śledze rynek i nowinki obydwu firm tyle że zawsze wybieram produkty tej ulubionej.

 

Link to post
Share on other sites

Ja nie jestem fanem ani jednej, ani drugiej firmy - mnie interesuje tylko cena / wydajność.

 

Zauważ, że sam mam 9800GT. Ale to dlatego, że w cenie 388 zł (a tyle dałem w grudniu za nową z gwarancją) nie ma szans znaleźć nic lepszego.

Link to post
Share on other sites

Ja mam to w 100% gdzieś czy nvidia to wymyśliła,kupiła czy może ukradła dla mnie liczy się to że mam coraz więcej możliwości i jest wszystko ok a reszta to ciekawostki :)

Amen.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...