Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się czemu nvidia używa na kartach graficznych pamięci typu DDR3 skoro ATI z powodzeniem sprzedaje karty posiadające DDR5.Zegary różnią się znacząco i właśnie taka sytuacja mnie dziwi.Jeżeli ktoś z kolektywu wie coś na ten temat to bardzo prosze o informacje. :lol:

 

Link to post
Share on other sites

Obecnie tylko AMD ATI podpisała umowę z firmą Qimonda na dostarczanie tych pamięci do najnowszych układów swoich kart graficznych. O nVidii nic na razie nie wiadomo więc pozostaje tylko czekać. Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi :lol:

Link to post
Share on other sites

Zielonych to ja mam głęboko tam gdzie słońce nie dochodzi. CIągle tylko odgrzewane kotlety i nic więcej, kilka razy zawiodłem się na kartach Nvidii i przesiadłem się na ATI, na którym ani razu się nie zawiodłem. Ogólnie rzecz biorąc dla mnie Nvidia sucks na całej linii, wydajność nie pokrywa się z ceną, bo dając np. 1700zł za takiego GTX 285 mogę kupić 4870 X2, wydajniejszy, mocniejszy, żre tyle samo prądu a cena identyczna.

Link to post
Share on other sites

Każdy ma prawo do swojego zdania, ja na kartach nVidii też nigdy się nie zawiodłem i jest raczej mało prawdopodobne że założe ATI. Że taniej, może i tak ale czy kręcą się tak dobrze jak u zielonych?. Co do "odgrzewanego kotleta" to czerwoni chyba nie są aż tak górą.

 

Link to post
Share on other sites

Walić to można łbem o ścianę. Nvidia nie robi nic innego tylko wypuszcza wkółko odgrzewane kotlety, jedyną nowością był GTX 280 i 260 i nic poza tym, reszta jest odgrzana na świeżo wymytej patelni. GTX 285, GTS 250, GTS 240, GTX 9800+ i można tak wymieniać i wymieniać. Robią z ludzi idiotów zmieniając nazwy poszczególnym kartom. Nie zauważyłem aby ATI tak robiło, BA! ATI nie musi przynajmniej reklamować się na każdym kroku żeby zaistnieć na rynku, Nvidia robi to co chwilę. Zresztą powiedziałem już swoje na ten temat, dla mnie Nvidia od dlugiego czasu była jest i zapewne będzie lipna

 

PS: I nie Physyx tylko PhysX

Link to post
Share on other sites

@sp4wners

Ale jakby nie patrzec to wydajnosc podnosza, nie mowiac ze w miedzy czasie dorzucili PhysX oraz CUDA ;p

@Arcziy

Tak spytam z ciekawosci, ile wycisnales ze swojego extrema?

Bo nie chwalisz sie w opisie.

Link to post
Share on other sites

ATI ma Havoka i jakoś się z tym tak nie obnaża jak Nvidia :) Zresztą ta dyskusja do niczego nie prowadzi, ja mam zielonych w mojej d... inny ma ATI w swojej d.... Pytam tylko po co tyle tych odgrzewanych kotletów? Wydajność ta sama, tylko nazwa inna :D (Poza GTX 285 bo wydajność lekko poprawili względem GTX 280)

Link to post
Share on other sites

Ja podałem nazwe tego zjawiska w wersji light. Jak zwał tak zwał a taki jest rynek a my na to wpływu nie mamy. Wszystkie firmy mają taką polityke, a głupich nie zabraknie. Moim zdaniem jesteś w błędzie myśląc że ATI tego nie praktykuje, ale szanuje twoje zdanie choć na swoją strone mnie nie przeciągnież.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...