Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Poszukuje sensownej płyty głównej na podstawce 775, ponieważ moja dotychczasowa niestety padła.

Komputer ma już ponad 3 lata, ale jako że sprzęt nie jest taki zły i myślę że jeszcze daje rade to chciałbym jeszcze przy tej platformie zostać, dlatego bardzo bym prosił o polecenie mi jakiejś nie za drogiej, solidnej płyty głównej

(w granicach 200-300 zł) tak aby to wszystko się jakoś sensownie kupy trzymało i fajnie chodziło.

Trochę spoglądałem na różne płyty główne i widziałem takie które obsługują DDR2/DDR3 (wtedy sprzedał bym swoje DDR2 które są stosunkowo drogie i zastąpił je tańszymi DDR3), ale nie wiem czy to ma jakiś sens i czy ten typ płyt głównych jest w ogóle godny polecenia. 

 

Moja specyfikacja:

Procesor: Intel Core 2 Quad Extreme QX9650 3,0GHz

RAM: Kingston HyperX DDR2 4GB (2x2GB) 1066MHz

Karta graficzna: GeForce 9800 GTX+ (w przyszłości chciałbym kupić coś lepszego)

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 SLI 600W

 

 

Dodatkowo fajnie by było gdyby ta płyta główna była nowa, ponieważ mam trochę uraz do używanego sprzętu,

aczkolwiek jakieś solidne i polecane używki też wchodzą w rachubę.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam,

MroZZ.

Edytowane przez dr_MroZZ
Link to post
Share on other sites

Na razie nie mam większych funduszy na zmianę platformy, a jakbym miał zmieniać to wolał bym przeznaczyć na ten cel około 3-4 patyki, tak aby kupić od razu cały porządny zestaw.

Skoro więc nie znajdę żadnej godnej polecania i tańszej nówki to proszę o propozycje jakiejś używki.

Poza tym uważam że ta konfiguracja w 100 % spełnia jak na razie moje wymogi, jako że nie gram w żadne najnowsze gry na wysokich detalach, głównie dlatego że nie interesuje mnie w ogóle single player i preferuje raczej multiplayer i gry online np. League of Legends, Battlefield 3, Fifa czy World of Warcraft.

Gry te chodzą mi bardzo płynnie na średnich detalach przy rozdzielczości 1920x1080.

Edytowane przez dr_MroZZ
Link to post
Share on other sites

tyle, że używki to max 100 zł opłaca się w to ładować. Powyżej to warto zmienić patformę (choćby dlatego, że jest popyt jeszcze na quady i można go opylić za 500-700 zł i ram za 150-200 zł) i kupić za to używke i5 która jest duża wydajniejsza (450-500 zł) lub nówkę i5-3350P (650 zł) i do tego płytę na h61 (100-150 zł) i ram (4gb - 100 zł) kartę zachować na razie.

Link to post
Share on other sites

Czizas... Chce plyte to mu doradzcie a nie spekulujecie nad wymiana platformy. Asus p5q pro bedzie dobra. Do tego pozadbe ocprocka i wsadzisz tam radeon 7870xt... Ten procek do painta? To wciaz dosc wydajna jednostka, ktora p wymianie karty grafixzne podola gra w sensownej rozdzialce przez dobre kilka lat...

 

Sory za ort... Pisze z telefonu a jestem w drodze i zaraz wysiadam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
500-700 zł

Co ty pierd..

za 300zł maks.bo phenom 965 nówka jest w podobnej cenie.

 

 

ram za 150-200 zł

nówki są w tej cenie...

 

 

nówkę i5-3350P (650 zł) i do tego płytę na h61 (100-150 zł)

a potem komputer się nie uruchamia dlaczego? ;(

 

@Up

chcesz powiedzieć, że najnowsze tytuły po zmianie gpu na 5 letnim procesorze będą działać? Ten procesor jest porównywalny do Phenoma II x4 965 bez OC. Czyli LOW END taki jak mój athlon, który nie daje rady w metro LL ledwo zipie w bf3 na ultra. Sama grafika to nie wszystko.

 

 

a co do płyty to Tak. Seria P5Q Asusa była świetna. DFI, Lan party ten były wy ebiste.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Co ty pierd..

za 300zł maks.bo phenom 965 nówka jest w podobnej cenie.

 

 

nówki są w tej cenie...

 

 

a potem komputer się nie uruchamia dlaczego? ;(

 

@Up

chcesz powiedzieć, że najnowsze tytuły po zmianie gpu na 5 letnim procesorze będą działać? Ten procesor jest porównywalny do Phenoma II x4 965 bez OC. Czyli LOW END taki jak mój athlon, który nie daje rady w metro LL ledwo zipie w bf3 na ultra. Sama grafika to nie wszystko.

 

 

a co do płyty to Tak. Seria P5Q Asusa była świetna. DFI, Lan party ten były wy ebiste.

 

 

co?

965 jest tak samo wydajny jak q9650 hahaha q9650 po oc może nawet dorównywać nawet i7 2600k

Link to post
Share on other sites

co?

965 jest tak samo wydajny jak q9650 hahaha q9650 po oc może nawet dorównywać nawet i7 2600

 No z tym i7 2600k to przegiąłeś lekko :-> ale fakt faktem wydajność 965 i q9650 nie odbiega od siebie zbyt daleko.

 

A co do wymiany na 1156/1366 to akurat nie jest zły pomysł. 920/860 czy dobry xeon + płyta to będzie 600pln + ram 100 pln a quada za 300-400 puści. No jeszcze chłodzenie chociaż nie wieżę, że q9650 na stokowym intelowskim był a co schłodzi c2q schłodzi i7 920. 

 

 

Edytowane przez ernorator
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zamiast gadać że powinien zmienić platforme czy inne farmazony, to prędzej skupiajcie się na meritum i na pytaniu jakie Autor zadał, oczywiście polecam to: http://allegro.pl/dfi-blood-iron-p45-t2rs-fsb-1333-full-box-i3380619574.html

nieśmiertelne p45 od DFI, mega dobra płytka, nawet do OC 



tu starszy chipset ale lepiej wyposażona http://allegro.pl/plyta-glowna-dfi-lanparty-lp-dk-p35-t2rs-box-gwara-i3369283136.html



jeszcze można tą wziąć pod uwagę http://allegro.pl/dfi-lanparty-x38-sli-all-solid-gwarancja-i3387305805.html



na tej pierwszej kręciłem q6600 do 3,4 GhZ i chcialo dalej ale ram nie wyrabiał

Link to post
Share on other sites

Chipsety p35 i x38 nie lubią rdzeni Yorkfield czyli qx9650 (czyt. słabo się kręcą), do nich jedynie p45 i x48. Nie jest to jakaś prawda absolutna ale czasem coś się krzaczy i nie wiadomo co z tymi procami i p35/x38. 

 

A mówimy o nowej platformie bo to jest opcja z dopłatą jakieś 100-200 pln a efekt jest widoczny wyraźnie w wydajności.

Link to post
Share on other sites

Chipsety p35 i x38 nie lubią rdzeni Yorkfield czyli qx9650 (czyt. słabo się kręcą), do nich jedynie p45 i x48. Nie jest to jakaś prawda absolutna ale czasem coś się krzaczy i nie wiadomo co z tymi procami i p35/x38.

 

Nie spotkałem się z tym, przecież X48 to był X38 z nową nazwą. Chyba, że chodzi o konkretne modele płyt głównych, w nowszych wersjach z "wyższymi" chipsetami mogli poprawić pewne wady. W przypadku Qudów na LGA 775 bardzo ważne były ustawienia GTL, tutaj mogą być różnice. Mimo wszystko trzeba też zauważyć, że QX9650 ma odblokowany mnożnik, więc nawet niewielkie FSB mu nie zaszkodzi w OC ;).

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Chipsety p35 i x38 nie lubią rdzeni Yorkfield czyli qx9650 (czyt. słabo się kręcą), do nich jedynie p45 i x48. Nie jest to jakaś prawda absolutna ale czasem coś się krzaczy i nie wiadomo co z tymi procami i p35/x38. 

 

A mówimy o nowej platformie bo to jest opcja z dopłatą jakieś 100-200 pln a efekt jest widoczny wyraźnie w wydajności.

mowa o zmianie na phenoma co guzik da, bo ten quad zegar w zegar jest wydajniejszy

Link to post
Share on other sites

zmiana tego quada na i7 920?? warto zmieniać dla takiej różnicy? http://www.anandtech.com/bench/Product/47?vs=49

no błagam, to i7 należy nieźle wykręcić żeby z niego coś wycisnąć a quada też pokręcisz przecież :) taka wymiana dla mnie nie ma sensu, co sam wynik porównawczy pokazuje dosadnie



tak jak mówie, brać któregoś z tych DFI i wykręcić quada i będzie śmigać, a nie zmieniać staroć na inny staroć z tą samą niemal wydajnością

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Mam X 38 i O.C na nieselekcjonowanym C2Q Yorkfield (seria 95XX) na ponad 3,8 GHz .

Oczywiście wystarczy "tylko" odpowiednie chłodzenie i zasilanie i nie ma problemu z stabilnością, więc nie wiem skąd te teksty" Chipsety p35 i x38 nie lubią rdzeni Yorkfield " :P

Link to post
Share on other sites

QX9650 chodzi w takich cenach (500-700 zł) czasem mniejszych, ale to jest unikalny proc, na 775, więc @Bichits miał do mnie wyrzut.

i5 pobiera tak małe ilości prądu, że płyty na H61 ze swoimi śmiesznymi sekcjami spokojnie wystarczą do tego nie będzie miał piekarnika w budzie.

Ja polecam kupić i5 2320 (były tutaj za 450 zł) używkę + płytę na H61 (od 80-90 zł na allegro) i mieć spokój na kilka lat z wydajnością.

Sprzedać trupa (znaczy się QX9650 i ramy, które za tyle opyli bo to są @Bichits DDR2 ciołku).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...