Skocz do zawartości

Smart TV (40-42) + kino domowe do ok 4000


Recommended Posts

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
Pokój ma 5x6m.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
3-4,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem?
3-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprost i bokiem - narożnik. Choć możliwe przemeblowanie i będzie na wprost.
5.Telewizor ma stać czy wisieć.
Puki co będzie stał, ale może kiedyś się skuszę i go powieszę.
6.Jak słońce świeci w pokoju?
Okno od strony południowej. Telewizor ma stać po prawej stronie okna w narożniku.
7.Jaki masz obecnie telewizor.
Wielką kobyłę CRT z LG.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał?
3d, możliwie najlepszą jakość obrazu, dobrą współpracę z kinem domowym,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Głównie Ferguson Ariva 250 z kartą NC+
10.Jakie urządzenia?
Tuner Sat, laptop, kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
Dużo. Nawet 10-12h.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
No właśnie tu nie wiem. Niby błyszcząca lepiej obrazuje kolory, zaś matowa ogranicza odbłyski.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Filmy + cała oferta NC+
14.Czy zamierzasz serfować po internecie?
Raczej tak.
15.Czy zamierzasz grać w gry?
Puki co nie, jednak może kupię konsolę.
16.Preferencje co do marki?
Jakoś miłe skojarzenia budzi Samsung ze względu na innowacyjność, jednak nie zamykam się na tej marce. Nie lubię zbytnio LG, choć to przez kino domowe które gra mizernie a odtwarza jak mu się chce.
17.Preferencje co do wielkości?
Najlepiej 42" jednak i 40 mnie zadowoli.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach?
Mała możliwość konfiguracji, Lubię mieć zaawansowane opcje.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Różnie, choć lubię w nocy włączyć jakiś dobry horror.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
ok 4000 z kinem domowym
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Tak, jednak mało miałem styczności z technologią 3d. Jednak myślę iż pasywne będzie lepsze(tańsze) przy 4 osobach.

Witam.
Pytania mam za sobą, to teraz opiszę dokładnie czego poszukuję. Chcę kupić jakiś dobry telewizor wraz z kinem domowym. Zależy mi aby to zrobić za jednym razem, gdyż wiem, że np kina domowe Samsunga najlepiej pracują z telewizorami tej marki. Na całość chcę przeznaczyć ok 4000 zł. Bardzo mi się nie podoba w telewizorach jak mają bardzo ubogie menu konfiguracyjne (przykładowo któryś LG ma zaledwie parę podstawowych ustawień z których żadne mi nie odpowiadały), więc chciałbym jakiś ciekawszy. Chciałbym również, aby dość sprawnie radził sobie z wszelkimi działaniami użytkownika (strasznie mnie irytuje jak telewizor zamula). Nie pogardzę też możliwie najlepszą jakością obrazu (bez lagów i cloudingu). Co do kina domowego, to najbardziej mi zależy na dźwięku. Kocham oglądać filmy akcji. Chciałbym zestaw 5.1, najlepiej z wysokimi głośnikami. Obecnie mam rozwieszone niskie, ale tyle miałem z nimi problemów, że chcę spróbować czegoś innego. Basik głęboki, lecz nie brzęczący. Lubię nowe technologie, więc chciałbym mieć zestaw możliwie najnowocześniejszy.

Z góry dzięki za pomoc, gdyż ja już się pogubiłem w lesie ofert.
Pozdrawiam.
:)



Dzisiaj odwiedziłem Saturna i RTV EURO AGD. Trochę pomęczyłem obsługę i pochwalę się moimi spostrzeżeniami.

Samsungi ogólnie kuleją jeśli chodzi o jakość wykończenia, obudowy i stabilność podstawy. Samsung UE40F6800 odrobinkę przymulał przy włączaniu menu (za wiele nie udało mi się posprawdzać).

Philips 42PFL6008 na prawdę mnie pozytywnie zaskoczył. Ramka wąska, elegancka i solidnie wyglądająca. Szybkość reakcji dość zbliżona do Samsunga. Zaniepokoiło mnie to , że kiedy włączyłem funkcję smart tv to menu wyświetliło się niekompletne (bez internetu). Jednak obraz wydawał mi się bardziej soczysty niż w Samsungu i LG. Mega plus to pilot z klawiaturą qwerty, cudo.

LG ze względu na mój stary TV i kino mnie trochę odstrasza. Jednak Z ciekawości też wziąłem chociaż menu włączyłem. Na prawdę to wygląda chyba najlepiej.

To na tyle. Samsung mnie zniechęcił, Philips zadziwił, a LG zainteresował.

Podawajcie konkretne zestawy audio. Dzisiaj też je oglądałem. Większość jest z błyszczącego plastiku. Niestety, gdyż wiem jak to się brudzi i rysuje. Dobrze, że jest spory wybór z wysokimi kolumnami.



Po godzinach spędzonych w internecie i sklepach praktycznie jestem zdecydowany na Philipsa 42PFL6008. Na prawdę w tym przedziale cenowym chyba przebija wszystkie.

Teraz chcę do tego dobrać kino. Dobrze, żeby już miał bd. Jednak mało używam płyty, więc jeśli jest jakaś wielka różnica, to wolę lepszą jakość dźwięku niż możliwość odtwarzania bd.

Poza tym może znacie jakieś tani sklep gdzie to wszystko mogę kupić?

Link to post
Share on other sites

 

 

Na całość chcę przeznaczyć ok 4000 zł.

 

 

 

 

Po godzinach spędzonych w internecie i sklepach praktycznie jestem zdecydowany na Philipsa 42PFL6008. Na prawdę w tym przedziale cenowym chyba przebija wszystkie. Teraz chcę do tego dobrać kino. Dobrze, żeby już miał bd. Jednak mało używam płyty, więc jeśli jest jakaś wielka różnica, to wolę lepszą jakość dźwięku niż możliwość odtwarzania bd.

 

Teraz sobie policz za ile chcesz kupić dobre kino :P;):)

Link to post
Share on other sites

Kino dobre Powiedzmy pioneer VSX-922 + zestaw glośników http://www.ceneo.pl/10764299

http://www.ceneo.pl/9243867 lub całe zestawy.

 

Wybór tv należy do ciebie.

 

Teraz taka całość może ci sprawić przyjemność użytkowania i wrażeń słuchowych z zestawu.

 

Wydaje się,że i tak to wszystko przekroczy twój budzet.Znajdz dla siebie dobry obraz bez tylu bajerów powinno być coś taniej.

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko mam do wydania 4000 zł max 4200 zł z kablami. W tej cenie poszukuję najlepszego zestawu. Wiem, że jeśli dołożę 1000 zł to będzie lepiej, a najlepiej jak 10000 zł. Jestem otwarty na propozycje. Philips 42PFL6008 podobał mi się ze względu na jakość obudowy, pilot i ładne kolory itp. Dość wolne menu smartTV było delikatnym minusem. Jednak trochę mało zostaje na kino. Panasonica TX-P42ST60E widziałem tylko wyłączonego, więc powiem tyle, że wyglądał solidnie. Głównie bazuję na opiniach z internetu ludzi, którzy są w temacie tv.

Link to post
Share on other sites

Za 1100 teskowy chłam? A co Ty na to: http://www.ceneo.pl/Zestawy_kina_domowego;szukaj-kino+domowe;m1000;n1200.htm, jak to jest chłam to ja już się nie odzywam xD. Powiedzcie to mojemu kumplowi co ma dwa g głośniczki do komputera. LG BH7420P, Panasonic SC PT580EP K i LG HX806CM, LG HX-806 PG i Panasonic SC-BTT195EPK mają najlepsze opinie w tym przedziale cenowym. Myślę, że nawet Rubik by brał :).

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi wcześniej o.Panasonic TX-L42ET60E (LED). Nie chcę plazmy.



Philips 42PFL6008K (3200) + Philips HTS5593 (1300) = 4500 zł
Philips 42PFL5008H (2700) + Philips HTS5593 (1300) = 4000 zł
Samsung UE40F6770 (3000) + Samsung HT-F4550(1300) = 4300 zł
Panasonic TX-L42ET60E (3000) + nie wiem jakie, gdyż nie widzę z samymi wysokimi kolumnami.

Który najlepiej?
Czy ,jeśli brałbym Philipsa, to warto dołożyć 500zł do wyższego modelu?

Link to post
Share on other sites

Napiszę coś o tym Panasonicu,bo akurat też kupuję TV do 3000 i ten TV to bardzo dobry wybór.Matryca ma bardzo dobre kąty,kolory nie blakną i wszystko dobrze widać.Kontrast i szczegółowość też na wysokim poziomie.Podświetlenie matrycy równomierne.Nie ma efektu ciemniejszych rogów jak w Samsungach w podobnej cenie.Do tego funkcje smart i wifi.Ma też pasywne 3D,ale na to nie patrzyłem wybierając TV,tylko na obraz.Tak że warto wziąć go pod uwagę i porównać obraz z Philipsem i Samsungiem.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej brać sprzęt tej samej marki, wtedy łatwiej o integracje sprzętu, mówię tutaj np o aplikacjach na androidzie do kontroli zdalnej, takich jak np LG oferuje apkę LG TV Remote. A są i takie, którymi można już większość sprzętu integrować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...