Skocz do zawartości

Program do edycji plików pdf na androidzie .


Recommended Posts

Witam .

Potrzebny mi jest program , którym mógłym sobie edytować pliki w formacie pdf na Samsungu Galaxy Tab 2 10.1 . Macie może coś takiego na androida? ;)

Nie wiedziałem gdzie założyć temat ale wydaje mi się , że to dobre miejsce :)

Z góry dzięki za odpowiedzi .

Link to post
Share on other sites

Plików PDF edytować się nie da. To tak jakbyś wydrukowaną kartkę chciał zedytować.

Wszystko co jest zapisane w formie elektronicznej da się w jakiś sposób edytować, choćby i nawet zmieniając kod binarny :-P Po prostu nie do każdego rodzaju plików są narzędzia do ich edycji. W tym wypadku mylisz się podwójnie bo narzędzia do edycji PDF są dostępne.

Na PC jest do tego Adobe Acrobat, ale na Androida nie jest on dostępny (jest tylko Reader).

Edytowane przez Luki91
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W tym wypadku mylisz się podwójnie bo narzędzia do edycji PDF są dostępne.

G... prawda. Acrobat nie edytuje pliku ("wydruku") tylko przy naniesionych zmianach tworzy odrębny plik zostawiając źródłowy nienaruszonym. Przy czym pliki muszą być stworzone również przez w miarę świeżego Acrobata bo z innych drukarek różnie to wychodzi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
asfasfds2332 ,

Dziękuje bardzo za fachową pomoc , widzę że humor dopisuje ale wszystko co dostępne na google sprawdzałem i nic z tych programów nie działa . Chciałem zapytać ludzi tutaj bo posiadają na ten temat większą wiedze ale zawsze trafi się jakiś  niedobitek , który przyświruje pawiana ;) .

 

Skoro nie ma możliwości edycji to dziękuje reszcie za "normalną" pomoc .

Do zamknięcia .

Link to post
Share on other sites

G... prawda. Acrobat nie edytuje pliku ("wydruku") tylko przy naniesionych zmianach tworzy odrębny plik zostawiając źródłowy nienaruszonym. Przy czym pliki muszą być stworzone również przez w miarę świeżego Acrobata bo z innych drukarek różnie to wychodzi.

Ale czy poza tym że jest tworzony nowy plik coś więcej się nie zgadza z ogólnie pojętą definicją "edycji" dokumentu? Masz tekst, zmieniasz go, zapisujesz i gitara. Na upartego możesz pewnie nadpisać stary plik i na jedno wyjdzie.

 

O kompatybilności już w ogóle nie ma co wspominać, bo tak samo pakiety open source mają problem z obsługą plików docx.

 

Jaki jest sens pisać "nie da się" nie dodając, że da się ale trochę w inny sposób niż inne dokumenty?

Link to post
Share on other sites

Edycja a stworzenie nowego pliku to niebo a ziemia, jeżeli nie widzisz w tym różnicy to już nie moja broszka. Może poczytaj sobie specyfikacje formatu PDF a później mędrkuj.

 

 

 

Jaki jest sens pisać "nie da się" nie dodając, że da się ale trochę w inny sposób niż inne dokumenty?

Taki, że najtańszy Acrobat kosztuje grubo ponad 1k PLN i nie daje on rezultatów edycji to jak można powiedzieć, że się da? To tak jakbyś powiedział, że wydrukowaną kartkę papieru można zmienić wycinając nożyczkami kawałek i doklejając nowy taśmą.

Link to post
Share on other sites

Przypomniałeś mi taki dowcip:

Babcia zaczepia idącego sobie chodnikiem studenta fizyki i pyta:

- Czy idąc tym kierunkiem dojdę na dworzec PKP?
- Tak.
Babcia odeszła, a student pomyślał: "kierunek dobry, ale zwrot przeciwny..."

Analogiczne jest twoje rozumowanie w tym wypadku, więc parafrazując napiszę tak:

User zaczepia na forum zasłużonego informatyka i pyta:

- Czy mogę edytować plik PDF?
- Nie.
User się wylogował a informatyk dopisał: "edytować nie możesz, ale możesz zmienić i zapisać jako nowy plik..."

 

EDIT:

 

http://www.adobe.com/pl/products/acrobat/editing-pdf-documents.html

Wszystkie teksty i obrazy można edytować bezpośrednio w pliku PDF.

Program Adobe® Acrobat® XI pozwala szybko zmienić akapit, usunąć literówkę lub przyciąć lub zastąpić zdjęcie w dowolnym pliku PDF.

No patrz jakie nieuki pracują w tym Adobe! Kto zatrudnia takich idiotów? Przecież plików PDF nie da się edytować! Chyba powinni najpierw przeczytać specyfikację formatu PDF, a później tworzyć stronę produktu...

 

EDIT2:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Document_Format#Editing

 

 

There is specialized software for editing PDF files, though the choices are much more limited and often more expensive than creating and editing standard editable document formats.

Czyli patrz, może jednak się da? Może jednak to Ty mędrkujesz? Prawda, że możliwości edycji są ograniczone w stosunku do zwykłych dokumentów, ale jakoś nikt poza Tobą nie twierdzi, że "się nie da"...

 

 

Sorry za tyle editów, ale starałem się wrzucić jak najwięcej info z nadzieją że powstrzymasz się od kolejnych nietrafnych porównań pliku PDF do kartki papieru.

Edytowane przez Luki91
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest im łatwiej napisać o edycji niż w sposób poprawny. Widziałeś kiedyś marketingowy bełkot, napisany technicznym językiem, który przeciętny Kowalski miałby problem zrozumieć?

 

W pracy korzystamy z Acrobata, wiem na jakiej zasadzie to działa i ponowne zapisanie zmienionego pliku =/= edycji, a że dla Ciebie to edycja to cóż na to poradzić?  Druga sprawa, że Adobe tą funkcję wprowadził bodaj dopiero w wersji IX o ile mnie pamięć nie myli.

Link to post
Share on other sites

Niestety tkwisz w błędnym rozumowaniu :P

 

Edycja to nie tylko nadpisywanie i zastępowanie oryginału.

Jeżeli otworzę w PS jakiś obrazek, coś w nim zmienie i zapiszę jako nowy obrazek, to edytowałem obrazek? Tak %-)

 

W edycji chodzi o to, że można zmienić jakiś fragment bez tworzenia całości od nowa.

Czyli mam 10 stron referatu w Wordzie. Otwieram plik *.docx, zmieniam akapit i zapisuje (nawet jako osobny plik). Po prostu dokonałem edycji. A twierdzenie z uporem maniaka, że to nie edycja... %-)

 

Jakby się nie dało edytować pdf'a, to by znaczyło, że aby zmienić fragment pliku, trzeba stworzyć ręcznie nowy taki sam, czyli poprzepisywać samemu tekst, znaleźć grafiki, itd. ;)

Edytowane przez mICh@eL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

ponowne zapisanie zmienionego pliku =/= edycji

Bo nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne!

 

Sam się już mieszasz w tym czy da się zmieniać czy nie :) Uparcie twierdzisz, że to nie edycja, ale piszesz o zapisaniu zmienionego pliku (zmienionego pliku PDF, bo o takim tu mowa). Skoro zmienionego, to jednak da się go zmieniać (edytować)?

 

Domyślam się, że teraz uznasz się za językoznawcę i stwierdzisz, że "edytować, to zupełnie coś innego niż zmieniać" :D Jeśli tak to szkoda mi już czasu na dalszą dyskusję w takim stylu.

Link to post
Share on other sites

Kocie dzięki za dobry przykład. Nam jak widzę chodziło zupełnie o co innego. Wam o edycje treści, mnie o edycje pliku. Pierwsze jak najbardziej jest możliwe w plikach PDF, drugie nie.

 

 

 

Jakby się nie dało edytować pdf'a, to by znaczyło, że aby zmienić fragment pliku, trzeba stworzyć ręcznie nowy taki sam, czyli poprzepisywać samemu tekst, znaleźć grafiki, itd. ;)

Tak gwoli ścisłości PDF'a w Acrobacie nie stworzysz tak jak dokumentu Worda klepiąc w klawiaturę w edytorze. Acrobat takowego nie posiada. By stworzyć PDF'a musisz najpierw mieć plik źródłowy czy to dokument tekstowy czy prezentację czy obrazki (whateva).

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
kubbak, dnia 13 Lip 2013 - 11:16, napisał:

Kocie dzięki za dobry przykład. Nam jak widzę chodziło zupełnie o co innego. Wam o edycje treści, mnie o edycje pliku. Pierwsze jak najbardziej jest możliwe w plikach PDF, drugie nie.

 

 

 

Tak gwoli ścisłości PDF'a w Acrobacie nie stworzysz tak jak dokumentu Worda klepiąc w klawiaturę w edytorze. Acrobat takowego nie posiada. By stworzyć PDF'a musisz najpierw mieć plik źródłowy czy to dokument tekstowy czy prezentację czy obrazki (whateva).

 

Zajmuję się grafiką komputerową od ponad 20 lat (nie było wtedy jeszcze Windowsa). Zapewniam, że w programie Adobe Acrobat można zmienić wszystko a plik PDF zapisać pod tą samą nazwą nadpisując stary. Obecnie wszystkie pliki postscriptowe użytkowane do druku są w formacie PDF. Osobiście jestem w stanie, wspomagając się takimi pluginami jak Pitstop oraz Heidelberg, zmienić tekst czcionką, której nie posiadam w komputerze. Mogę zmieniać grafiką wektorową a na łączu z Photoshopem grafikę rastrową nie wychodząc z Acrobata. Tak więc zapewniam Szanownych Kolegów, iż w PDF'ie można edytować wszystko. A jakby dobrze pomyśleć to z PDF'a można także zrobić pralkę :-)

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...