Skocz do zawartości

Recommended Posts

Penwego dnia wyskoczył mi komunikat, że mam pełną pamięć - 4,44 GB, byłem bardzo zdziwiony, bo nic nie instalowałem przez cały tydzień. Podłączyłem przez kabel USB tel. do komputera, jak klikam prawym, pokazuje, że dysk jest pełen, natomiast jeśli wejdę w dysk, wybiorę opcję pokazywania ukrytych folderów i plików, zaznaczę wszystkie, klikam prawym, pokazuje mi, że wszystkie w/w zajmują 201MB! 

 

Jakieś porady, czy tylko format dysku i instalacja wszystkiego od nowa?

Link to post
Share on other sites

Tak, Ustawienia -> Aplikacje.

Nie instalowałeś przypadkiem jakiegoś syfu? Albo gier, które zajmują dużo pamięci? Jeśli żadne z tych, to ciężko będziesz miał cokolwiek wykryć przy braku możliwości instalacji nowych aplikacji.

Link to post
Share on other sites

Tak, Ustawienia -> Aplikacje.

Nie instalowałeś przypadkiem jakiegoś syfu? Albo gier, które zajmują dużo pamięci? Jeśli żadne z tych, to ciężko będziesz miał cokolwiek wykryć przy braku możliwości instalacji nowych aplikacji.

no nic, to pójdę z tym do salonu, może oni coś pomogą. Dzięki za chęci :)

Link to post
Share on other sites

Jak ma to zrobić bez możliwości instalowania apek? Nie wiem jak to wygląda na samsungach ale jak masz dobrą kompilacje to powinieneś móc zrootować i wgrać recovery, wtedy backup i próbuj wgrać nowy soft, ew jak chcesz to możesz eksperymentować np. tylko format folderu /system, /data nie ruszasz i wgrywasz na to miejsce customa jakiegoś, albo po zrobieniu backup'a format tylko folderu /data lub folderu /cache. Tam lubi się odkładać dużo syfu.

Ewentualnie możesz pokombinować z adb na komputerze jednak tutaj to już szukaj pomocy na xda-developers.

Link to post
Share on other sites

Myślę że autor zupełnie nie zrozumiał o czym mówisz skoro chce iść do salonu z hard resetem :) Tam nie trzeba roota tylko skopiować co potrzeba z pamięci telefonu (zdjęcia etc) w razie co (kontakty można bez żadnych aplikacji wrzucić na konto gmail, z smsami juz ciężej) i zrobić reset + format pamięci.

Dodatkowo, warto zauważyć, że jeśli pochwali się rootem w salonie to od razu mu mogą gwarancję anulować za ingerencje w oprogramowanie.

@up

Madz wiedzę, ale chaotycznie to przedstawiłes :P

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

O roocie pisałem bo może ma jakieś ważne sms, notatki albo nie chce tracic postępu w grach, jednak jak chce isc na skróty to można tak jak ty piszesz.

A roota można się pozbyć szybciej niż go zdobyć ;)

Edytowane przez street
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...