Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam forumowiczów! Jestem tu świażakiem, ale mniej więcej znam się na sprzęcie itd. 

 

Zwracam się do was z dość niecodziennym zapytaniem. Na początku dodam, że czytałem warunki zawarte na stronie apple oraz poszukałem w sieci. 

 

Chciałem sprawić sobie ultrabooka i zainteresowałem się apple macbookiem, air albo pro 13", tego jeszcze nie wiem. Jedyną rzeczą, która mnie w nich nurtuje, to system operacyjny, którego kompletnie nie znam. 10. minutowa zabawa w iSpocie się nie liczy. Chciałbym się z nim zapoznać.

 

Znalazłem na oficjalnej stronie apple informację, że przy zamówieniu u nich online mam 14 dni na odstąpienie od umowy bez podawania przyczyny i ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Nawet dostarczą i zabiorą spod domu (!!!) za darmo. Byłoby to świetne wyjście, bo gdyby mi nie podpasował, po prostu bym go oddał i kupił sobie gdzie indziej zwykłego z Windowsem. 

 

Tutaj rodza się moje pytania:

 

1. Czy ktoś z Was już kiedyś korzystał z tego typu usługi? W warunkach nic nie wspominają o wymianach produktów kupionych po cenach dla sektora edukacji (6% rabatu), lub braniu dodatkowo faktury na firmę. Chciałbym, by ktoś podzielił się doświadczeniami czy też czymkolwiek, co wie na ten temat.

 

2. Może jest inny sposób by na spokojnie "pobawić się" Mac OS X? Nie jestem pewien czy przemawia do mnie taka zmiana, całe życie Winda, na wydziale Winda, w domu Winda itd. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż puki co jestem szczęśliwym posiadaczem iPhone i iPada. Jakoś to się "uzupełnia", dokładnie nie wiem co oprócz kalendarza, kontaktów i zdjęć. Ktoś na pewno to przerabiał? iTunes lepiej śmiga itd. 

 

3. Zależy mi na przenośnym, lekkim sprzęcie, a w domu podłączałbym go do większego monitora i pracował bardziej komfortowo. 

 

 

P.S. Jakie alternatywy z Windowsem proponujecie? Zależy mi na:

 

1. Dysku SSD większym niż 120GB, 250 byłoby okej ale jeśli istnieją 180, to również.

2. Procesorze haswell i5/i7 (hd 5000, gdyby nie to mógłby być Ivy Bridge), o przyzwoitych osiągach. Programuję i trochę Cad, Matlab itd.  

3. Matrycy o czymś większym niż 1366x768 przy około 13", a bynajmniej fajnie by było bo jakoś kłuje w oczy taka niska. 

4. Wadzę poniżej 1,5kg, oraz nienagannym wyglądzie.

 

 

z góry dziękuję za pomoc!

 

Starałem się to napisać jak najprzejrzyściej i najkrócej.

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Sony156:

 

Uważam, że jest to trochę głupie. Po co kupować w takim razie maca? Jeśli Mac OS miałby mi służyć tylko jako system do przeglądania internetu i zabawy to nie widzę większego sensu. 2 systemy to zawalony dysk, przełączanie może być kłopotliwe. Podejrzewam, że rozwiązania typu Parallels Desktop pochłania sporo baterii. W sumie tego nie wiem, dlatego chciałbym właśnie na własnej skórze to wypróbować. 

 

Synergia:

 

Człowieku, daruj sobie takie komentarze. Cienka ironia, czy co to miało być, nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Jak cały czas obcowałeś z windą to ciężko będzie Ci się do Mac'a przyzwyczaić..

Można też się pobawić z postawieniem OS X'a na PC, ale jest trochę roboty z tym.

 

Synergia:

 

Człowieku, daruj sobie takie komentarze. Cienka ironia, czy co to miało być, nie wiem.

 

 

Podaj budżet dla alternatywy z windowsem. ;)

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites

Wszyscy Ci co mają tak zachwalają tego Maca, więc jestem go ciekaw. 

 

Aha, o to wam chodziło. Myślałem, że znacie ceny macbooków, taki też budżet.

 

Budżet: 5000-6000zł. 

 

 

Chciałbym zauważyć, że odbiegamy nieco od tematu głównego, którym jest zwrot komputera mac do apple store bez podawani przyczyny w przeciągu 14 dni. A konkretniej dla sektora cen edukacji i faktur. Bo dla zwykłych to jest luzik, ale ja chciałbym skorzystać z tych dwóch jednocześnie. 

 

EDIT:

 

Zapomniałem dodać, że zależy mi na 8GB ramu i dość dobrej żywotności baterii. Jakies 7-8 godzin mile widziane. Deklarowane 12 godzin w Macbook Air to raczej zbędny luksus :)



Odświeżam, ponieważ temat "przepadł w akcji". Próbował ktoś kiedyś zwrotów w Apple Store?

Edytowane przez Tomson93
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...