Skocz do zawartości

Grafika pod Q6600 2,9GHz


Recommended Posts

gtx 275. 

HD7790 to max. po OC proca. Niby sekcja wygląda ładnie, ale nie wiem jak się kręci na tej płycie, niech ktoś inny się wypowie w kwestii OC.

 

jeżeli NIE, to używki hd 6870 można znaleźć za ciut mniej niż 400zł. Więcej nie dawaj.

Edytowane przez Bichits
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Procka niestety bardziej nie pogonie na tej płycie a w s775 już nie opłaci się inwestować. :/

Teraz jest dokładnie na 2,91GHz i jak go spróbuje puścić na 2,92GHz to już nie wstaje. :P

Wczęniej miałem E2160 i również nie mogłem przekroczyć tej magicznej granicy 2,91GHz, widać takie max możliwości płyty głównej.

 

Na inny forum uzyskałem informacje że nawet GTX660 można włożyć w ten zestaw i nie będzie się grafika nudziła. Prawda to??

Link to post
Share on other sites

Może później jeszcze pokombinuje z tym prockiem, ale wątpię że płyta jeszcze pozwoli na jakeis OC.

 

Ale wróćmy do grafiki. ;)

Czyli max jaki można pod to włożyć to HD7790 jeśli uda się jeszcze odrobine procka wykręcić??

Edytowane przez bodziocx15
Link to post
Share on other sites

Dawaj screen bo coś jest nie tak jeśli ani quad ani e2160 nie może wyżej niż 2,91 Ghz. Na pewno ktoś pomoże.
Jak dla mnie wymiana jest bez sensu, nie odczujesz praktycznie żadnego rezultatu względem 7790, a jeśli tak to małą
GTX 275 jest minimalnie słabszy niż gtx 460(w wersji 1gb). Czyli względem 7790 to dużo nie jest.
A wkładaniem gtx 660 to głupota tutaj.
Podaj w jakie chcesz grać gry, będzie lepiej, czy będziesz zmieniał resztę PC ?
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz mocniejszą kartę jeszcze włożyć te co podałem wyżej to moim zdaniem takie optymalne do tego procesora, mocniejsza karta zawsze przyniesie korzyści, choć stary q6600 to różnica dajmy na to między HD7790 a HD7870 itd. zawsze będzie, tylko że przez procesor  nie  będzie wykorzysta w 100%. 

Zapoznaj się z tym : http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Czy_warto_inwestowac_w_nowa_karte.-4383.html

 

@Tridefy, też wydaje mi się że coś jest nie tak jeśli e2160 i q6600 kończy przy 2,91 Ghz

  Edytowane przez Łukasz_966
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, czyli z tego co piszecie i tego co jeszcz pogrzebałem w necie to nie bardzo opłaca mi się wymieniać samej grafiki, jedynie wymiana GPU+CPU+MOBO+RAM na raz ma sens. :D

 

Zaraz podrzucę ss z BIOS'u, moze coś wymyślicie. :P



Gdzieś czytałem żeby nie dawać na PCI powyżej 100MHz ale jak zjade nawet na 119 to nawet na 2,91GHz nie wstanie. :D

Jeśli dam na CPU Frequency na 325 to też już nie wstanie.

Dziwne to trochę no ale co zrobić? P

 

http://iv.pl/images/87599394932470142798.jpg

Edytowane przez bodziocx15
Link to post
Share on other sites

jakie masz ramy 667 ? Ustaw wyższe napięcie o 0,1 na (G) MCH OverVoltage Control, możesz też podnieść napięcie fsb, musisz po prostu się tym pobawić ;)

Jeśli rzeczywiście płyta nie wyrabia to daj mnożnik 8x i większe fsb, wtedy będzie wiadomo że to fsb wall 

Edytowane przez Łukasz_966
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

PCI Express Frequency ustaw na 100, jakie masz ramy 667 ?

 

Jeśli dam na 100 to nie wstanie, ramy mam 800



 

 

Ustaw wyższe napięcie o 0,1 na (G) MCH OverVoltage Control, możesz też podnieść napięcie fsb

 

Napięcie podnosiłem i nic



 

 

Jeśli rzeczywiście płyta nie wyrabia to daj mnożnik 8x i większe fsb, wtedy będzie wiadomo że to fsb wall

 

Tego nie próbowałem, sprawdzę. :)

Link to post
Share on other sites

Hej, mam q6600 który chodzi na 3,1 i gtx660. Na razie gram w 1280x1024 i gry takie jak Metro:LL, Borderlands 2 czy Deus Ex odpalam na maxa. W 3dmarku 11 mam około 5800 punktów więc pewnie procesor trochę ogranicza kartę ale dramatu nie ma. We wtorek kupuję nowy zasilacz i spróbuję jeszcze bardziej wykręcić proca żeby sprawdzić wynik w 3d marku. Cieszę się ze kupiłem tę kartę bo wsadziłem ją do 5 letniego kompa i dalej mogę grać w gry na wysokich ustawieniach. Co prawda Crysisa 3 jeszcze nie włączałem ale jestem pozytywnie nastawiony. Moja rada, nie kupuj dziadostwa ;) .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz się dowiedzieć ile zyskasz to najlepiej sam sobie odpowiesz na to pytanie włączając menadżer zadań i np. msi afterburner i obserwując użycie CPU i GPU w grach, zobaczysz czy się nudzi karta czy proc. Jak grasz w 1920X1080 to polecam kupić kartę nieco mocniejszą np GTX650TI Boost albo GTX660 albo HD7850 lub HD7870 (zalecam Nvidię gdyż lepiej wykorzystują procesory wielordzeniowe). W przypadku rozdzielczości 1024X768 GTX660 przy tym procku nie ma większego sensu a coś pokroju GTX650ti czy HD7770 po przesiadce z GTX275 to DX11 (możliwość odpalenia Crysisa 3 :-)) i kilka procent lepsza wydajność.

Co do oc to jest jakiś FSB WALL czy coś w tym stylu bo zarówno Q6600 jak i E2180 mają ten sam mnożnik i z związku z tym utknąłeś na tym samym taktowaniu i proca i FSB. Próbuj inne mnożniki proca i ram, może 8x400=3,2Ghz odpali. Twój proc pewnie by poszedł dobrze ponad 3.0 tylko na innych ustawieniach lub na innej płycie. Kiedyś używałem E5300@3,66 razem z HD7770 w 1920X1080 i powiem że karta żadko kiedy się nudziła natomiast teraz HD7770 przy I5 750 to proc się nudzi bo jego użycie oscyluje ok 50-60% ale za to teraz nie ma takich spadków jak jest dużo ruchu.



Cubul2 dobrze radzi "nie kupuj dziadostwa" sam rok temu kupiłem HD7770 do E5300@3,66 mimo że wszyscy pisali "CPU będzie ograniczał" i byłem zadowolony jak nie wiem co.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

miałem ten procesor podkręcony do 3,2 Ghz i współpracował z 560ti DCII, i nie czułem by ograniczał zbytnio karte, battlefield 3 to najbardziej wymagająca gra w jaką grałem na tym zestawie, Ultra detale i bez MSAA, śmigalo zarówno single jak i multi bardzo płynnie, także nawet można się na taką grafę szarpnąć do tego procesora

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety, nic więcej na tej płycie nie wycisne. Przy mnozniku 8x max mogłem dać 327 na FSB, przy 328 komputer już nie wstawał. :/

Dupna płyta i nic z tym nie idzie zrobić. :P

 

Wyminiliście chyba z 20 kart graficznych, ale napiszcie teraz która z nich to max dla tego procesora. :)

Link to post
Share on other sites

A ja bym jednak optował za wyłożeniem kasy na płytę główną która działa. Takie coś dało by już dużo większe możliwości

http://allegro.pl/asus-p35-p5k-epu-100-sprawna-i3379723920.html

 

Pytanie zasadnicze czy ten q6600 to G0? Bo jak nie to na niczym go nie podkręcisz sensownie.  

 

Jeśli wymiana całości (cpu, mobo, ram) to też można to zrobić w miarę tanio na używanym sprzęcie. AMD phenom II x4 955-965 BE za 200pln+ mobo 200pln+ ram 100-150 pln. Z intela 1156 i5 750 albo i7 8xx czy nawet 1366 i7 920. Proce sa za 300-400 pln jak trafisz + mobo 200 i ram jak wyżej. Do obu opcji jeszcze chłodzenie proca trzeba mieć przyzwoite. Oczywiście każda z powyższych opcji jest do przyjęcia tylko jeśli proc będzie podkręcony do tych 3,8-4 Ghz (stąd ceny płyt). 

 

Z procem na 2,9 to lepiej naprawdę przeznaczyć kasę z karty graficznej na cpu i mobo bo ten 275 tak zły nie jest a niepodkręcony q6600 jest. 

 

Sam posiadam q6600@3,6 i 7850. W WoT 1920x1080 może nie ultra ale high jest minimalnie te 30fps ze średnimi 50fps.

http://jpghost.pl/3dm11-6574_1370785605/

Link to post
Share on other sites

Proponowałbym licytować coś takiego jak chcesz trochę więcej podkręcić : http://allegro.pl/gigabyte-ga-p35-ds3l-rev-2-0-od-1zl-bcm-i3371121037.html lub http://allegro.pl/asus-p35-p5k-epu-100-sprawna-i3379723920.html

do 3,2 Ghz powinieneś dojść spokojnie przy sensownym napięciu, do 3,6 Ghz musisz już wymienić chłodzenie bo temp. na spartanie he923 będą wysokie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...