Skocz do zawartości

i7 3770k + msi z77 g43 czy i7 4770 + Msi B85 g43?


Recommended Posts

Witajcie.

Stoję oto, przed takim wyborem. Który procesor będzie mieć lepszą wydajność?

Jak widać, porównuję procesor do podkręcania z procesorem z zablokowanym mnożnikiem.

Robię to świadomie. Chcę wiedzieć, czy opłaca mi się na takiej płycie podkręcać procesor i dopłacać do chłodzenia oraz mieć większy pobór mocy, czy ten z zablokowanym mnożnikiem wystarczy.

Komputer będzie użytkowany w takich programach Adobe (After Effects, Premiere, Photoshop), Sony Vegas, gimp i sporadycznie w przyszłości programy 3D (Cinema4d, Autocad). Poza tym programy użytkowe i gry komputerowe.

 

Czym się różnią wymienione powyżej płyty główne? Ja tylko znalazłem, że jeden z nich nie obsługuje RAID (czy to duża strata, przy moich zastosowaniach?). Zauważyłem też różnicę w ilości zewnętrznych portów audio. Mógłby ktoś to zweryfikować?

 

Macie jakiś inny pomysł na podzespoły?

Edytowane przez compl
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie i7 3770K. Nie ma innej opcji. Haswell jest tylko kilka procent szybszy. Czasami 2% czasami 10%. Natomiast tego Ivy Bridge spokojnie wykręcisz gdzieś w okolice 4.5GHz pozostawiając Haswella daaaaaaaaaaaaleko w tyle.

Szczególnie że Adobe After Effects, Premiere, Photoshop i programy do 3D uwielbiają każdy dodatkowy MHz procesora.

Według mnie nawet nie ma co się zastanawiać i brać Ivy.

Link to post
Share on other sites

ja ze swojej strony powiem że bardziej bym był za 2600k/2700k za którym przemawia lutowany ihs(niższe temperatury), większy potencjał oc, niższe koszty(niewiele ale zawsze), można zastosować tańsze płyty na p67/z68

na haswellem wogóle bym się nie zastanawiał

Edytowane przez ryba21184
Link to post
Share on other sites

bardziej wieżę że 2600k/2700k wyciągnie 4,8-4,9ghz niż 4770k wyciągnie 4,4ghz

każda płyta na p67/z68/z77 będzie dobra, zarówo do 2600k/2700k jak i 3770k, a ta którą podałeś jest bdb;)

Edytowane przez ryba21184
Link to post
Share on other sites

Dobra, nie obchodzą mnie za bardzo kłótnie między Wami dwoma. Ale czy naprawdę PcLab jest taki nieobiektywny? Macie na to jakieś dowody? Bo to co mówicie, to poważny zarzut w kierunku PcLabu i nie mogę przejść obok tego obojętnie.

 

Wracając do głównego tematu. Czy msi g43 poradzi sobie z OC do 4,5Ghz? Czy lepiej zainwestować w g45 albo gd55? Czym one się różnią?

Link to post
Share on other sites
Wracając do głównego tematu. Czy msi g43 poradzi sobie z OC do 4,5Ghz? Czy lepiej zainwestować w g45 albo gd55? Czym one się różnią?

z oc sobie poradzi, nie wiem czy do 4,5ghz bo nikt ci tego nie zagwarantuje jaką sztukę procka trafisz, g45/g55 posiada dodatkowo obsługę sli, za to g43 posiada 4 sata iii, jeśli możesz dołożyć i uważasz że warto to bierz g45 ale to twoja decyzja, ja bym barł z77a-g45

Edytowane przez ryba21184
Link to post
Share on other sites

G43 nie ma 4 sata III.



http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_plyt_glownych_lga_1155_z_intel_z77_pod_ivy_bridge?page=0,0

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_msi_z77ag43_tania_i_solidna_plyta_glowna_lga_1155

 

Po przeczytaniu tych dwóch testów bardziej skłaniam się ku g45 ze względu na niższe temperatury po podkręceniu. A Wy co o tym myślicie?

Edytowane przez compl
Link to post
Share on other sites

 

 

G43 nie ma 4 sata III.

link z oficjalne strony producenta http://pl.msi.com/product/mb/Z77A-G43.html#/?div=Basic wyraźnie napisane sataIII - 4 szt. ale to chyba faktyczne pomyłka;)

 

Po przeczytaniu tych dwóch testów bardziej skłaniam się ku g45 ze względu na niższe temperatury po podkręceniu. A Wy co o tym myślicie?

g45 posiada lepszą sekcję choć ta w g43 też jest wystarczająca, jak pisałem wyżej jeśli możesz dołożyć to warto jak dla mnie

Link to post
Share on other sites

Zaczynają się wywody Panów którzy z testów portalowych wnioskują opłacalność inwestycji . Wczoraj zakupiłem 4770K dziś go schlastam i zobaczę jakie sztuki pokazuje . Narazie na 3500ghz jest porównywalny do 3770k turbo 3900. Sądzę że wykręcony do 4400-4500 będzie równał się z 3770k@4800-5000 więc co tu się zastanawiać .  Tempy rzeczywiście są dość kontrowersyjne ale to muszę zweryfikować.

 

 

Mój zestaw to Msi-z87-gd65 gaming +4770k

Edytowane przez iderafi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...