Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zaistniała taka sytuacja że chcę sprzedać iPada na allegro na tej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=3369599622. Dostałem maila z zapytaniem o przedmiot od gościa z Wielkiej Brytanii

 

"Thanks for the mail.i am ok with the price.i am buying the item for my son and i will pay you with Bank Transfer,i am ready to pay you the shipment fee.I have checked the shipping cost with EMS POCZTEX on here (http://www.pocztex.pl/ems_cennik_uslug.php)and it is about 200PLN, so get back to me with your full banking details for payment..Shipping Address is" i tutaj jego dane(imie nazwisko adres zamieszkania).

 

Podał mi wszystkie swoje dane i dodał zapytanie o moje dane aby mógł dokonać przelewu

 

Name:

Account Number:
Swift Code:
Bank Name:
Phone Number:

 

Tutaj rodzą się moje wątpliwości czy w tym nie ma jakiegoś haczyka. Jeżeli gość by kliknął kup teraz na aukcji i wysłał mi pieniądze na konto to mogę mu już wysłać przedmiot, czy nie będzie miał możliwości anulowania transferu w jakiś sposób, tak że ja mu wyśle iPada a on dostanie swoje pieniądze z powrotem?

Nie do końca jestem ufny takim kupcom i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może miał taką sytuację, może jest to jakiś znany oszust i dam się okraść.

 

Link to post
Share on other sites

Miałem sytuację z nigerią jakieś pół roku temu ale tutaj jest koleś z Wielkiej Brytanii i nie wiem czy to działa w taki sam sposób

 

E:

Co mnie zdziwiło pierw dostałem maila w którym tekst "zapytanie o przedmiot" był napisany cyrylicą.

Edytowane przez dejnus
Link to post
Share on other sites

Dobra już wszystko jasne, znalazłem jego konto na rosyjskim allegro, ma 0 komentarzy i po przetłumaczeniu czerwonego komunikatu dowiedziałem się że ma konto zawieszone i tylko napisał do mnie z innego konta ze zmienionym numerkiem na końcu.

Edytowane przez dejnus
Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie tylko że koleś domagał się wysyłki do algerii, napisał też że żeby do pełnić przelewu muszę podać numer przesyłki co wydało się podejrzane i do trans akcji nie doszło ,myślę że to polak (troche śmiesznie pisał po angielsku) i sobie żarty robi

Link to post
Share on other sites

Pierwsze zapytanie jakie dostałem było po polsku czysto z translatora to wydaje mi się że to jakiś rusek jest.

 

Pisał z translatora 1 wiadomość z nicku:

http://aukro.ua/show_user.php?uid=33192445

 

Potem po angielsku z [email protected]



Dobra, teraz to już przesadzili. Tym razem gościu kliknął kup teraz i dostałem maila praktycznie o tej samej treści tylko znowu z innego konta. Myślicie że jest jakaś szansa się z tego wyplątać jak napisze do allegro o ewentualne odwołanie sprzedaży bez konsekwencji? Oczywiście mail znowu "po angielsku" w którym napisał że ma problem z PAYU i mam mu podać wszystkie dane tak jak w poprzednich wiadomościach weslayra.

Edytowane przez dejnus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...