Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema, odblokowałem dziś w Biosie 4 rdzeń w Athlonie II X3 455. Teraz procesor nosi nazwę AMD Phenom II X4 B55 i pracuje z czestotliwoscia ta sama jak przed odblokowaniem czyli 3,30 GHz.

Pytanie mam takie, przed odblokowaniem procesor w spoczynku rozgrzewał sie do ~20 stopni, teraz w spoczynku juz mam ok. ~28 stopni. Procesor smiga ok, bez zastrzezem. Podczas dluzszej rozgrywki, np. w Smite, rozgrzewa sie do 48 stopni, zauwazylem drobny wzrost klatek ale nie wiem czy warto "meczyc" go dla kilku fps'ow, moze 48 stopni to nie duzo ale ta temp. w spoczynku mnie niepokoi. Mozecie cos doradzic? Z gory dzieki.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, to co up.

ja po 5 minutach gry miałem 65c, stąd u mnie fortis.

 

ps. aczkolwiek stawiam na uwalony czujnik.., którego nie ma :D

na 3 jajach mam 18c w idle, 40 w stresie, na 4 w idle mam coś koło 35

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

 

Siema, odblokowałem dziś w Biosie 4 rdzeń w Athlonie II X3 455. Teraz procesor nosi nazwę AMD Phenom II X4 B55 i pracuje z czestotliwoscia ta sama jak przed odblokowaniem czyli 3,30 GHz.

Pytanie mam takie, przed odblokowaniem procesor w spoczynku rozgrzewał sie do ~20 stopni, teraz w spoczynku juz mam ok. ~28 stopni. Procesor smiga ok, bez zastrzezem. Podczas dluzszej rozgrywki, np. w Smite, rozgrzewa sie do 48 stopni, zauwazylem drobny wzrost klatek ale nie wiem czy warto "meczyc" go dla kilku fps'ow, moze 48 stopni to nie duzo ale ta temp. w spoczynku mnie niepokoi. Mozecie cos doradzic? Z gory dzieki.

 

 

 

Nie masz się czym martwić :) ja mam teraz 38C przy przeglądaniu neta, w grach do 65C (mam zamkniętą budę, a temperatury jakie są na zewnątrz wiadomo) oc jak w podpisie, możesz kręcić jeszcze spokojnie.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, to co up.

ja po 5 minutach gry miałem 65c, stąd u mnie fortis.

 

ps. aczkolwiek stawiam na uwalony czujnik.., którego nie ma :D

na 3 jajach mam 18c w idle, 40 w stresie, na 4 w idle mam coś koło 35

Ile masz w pokoju stopni? 10c hahaha :D ? Troche mnie smieszy temp w idlu 18c, ja np mam w idlu 35c a w pokoju mam 26c :D

Link to post
Share on other sites

oj ziomek panikujesz niepotrzebnie, procek się nie niszczy od tego, że ma 50 stopni, a niech ma nawet 60 i nic mu nie będzie, degradacja procesora następuje dopiero w momencie kiedy tworzywo, z którego procesor jest zrobiony reagować zaczyna na temperature, czyli zależnie od procesora waha się ta skala od 90 w zwyż stopni, także troszeczke się na wyrost z tym tematem wyrwałeś:) 



jeszcze prościej mówiąc jeżeli masz PCB ono po np roku podgrzewania do 120 stopni zacznie się odkształcać powoli i mogą się jakieś ścieżki zerwać albo cokolwiek, ale jeżeli śmiga w tych nawet 70 stopniach to nic nie szkodzi 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...