Skocz do zawartości

[AM3+] Cooler do FX-8320, czy warto?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kargulec12,

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem coolera do procesora AMD FX-8320. Procesor dopiero zamawiam, tak więc nie wiem za wiele o boxowym chłodzeniu, jednak znając życie (oraz opinie użytkowników) nie jest ono ciche ani zbyt wydajne. Planuje raczej niski OC procesora, o jakieś 10%, o ile w ogóle zdecyduje się na to zaraz po zakupie procesora.

Pytanie więc brzmi, czy warto, a jeśli tak, to jakie wybrać chłodzenie średniej klasy w cenie do 200zł na potrzeby takie procesora :)

 

Dodam jeszcze, że moja obudowa to NZXT LeXa Black o szerokości 220mm (Midi Tower).

Edytowane przez baka1408
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Oczywiście warto zaopatrzyć się w jakieś lepsze chłodzenie. Boxowe będzie głośne i ledwo da sobie rade bez oc, więc o podkręcaniu raczej nie ma mowy. Do 200zł polecam: http://www.saturion.pl/product/167944/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Thermalright_HR_02_Macho_Black_White.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z poprzednikiem.Box'owe chłodzenie ledwo ogarnia niepodkręconego proca i na dodatek jest głośne.Dopiero na 35-45% maksymalnych obrotów wentylatora jest ciche,ale wtedy to nawet nie ma co myśleć o OC.

Ten Macho jest jak najbardziej OK ,ale jakbyś chciał coś ładniejszego ( W końcu masz budę z oknem) to zastanów się nad be quiet! Dark Rock Advanced C1

Edytowane przez Shaux
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Chyba w takim razie zdecyduje się na Thermalrighta. Jedyne co mnie martwi to jego wielkość, nie wiem czy bez problemu zmieści się w mojej obudowie. Na wyglądzie mi nie zależy, bo z uwagi że obudowa już ma parę lat i trochę się zmienił układ biurka, to też stoi ona obecnie na ziemi, tak więc okna i tak praktycznie nie widać.

Edytowane przez baka1408
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...