Skocz do zawartości

Komputer kopie prądem .


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bartek2202,

Recommended Posts

Witam . więc tak , dziś rano włączam kompa , gram 1 h w world of tanks , żadnych problemów lecz kiedy ołówek wpadł mi za kompa i chciałem po niego sięgnąć kopnął mnie prąd . Sprawdziłem tym śmiesznym śrubokrętem i faktycznie cała rama "naelektryzowana" . Chciałem się upewnić i z 3 razy jeszcze dotknąłem lecz cały czas kopało . Proszę o pomoc , zasilacz był kupiony 3/4 roku temu (corsair 600 w) . Instalacja , gniazdko jest nowe ( dopiero się wprowadziłem) Ps. gniazdko jest uziemione . Help !

ps. 2 kopie tylko z tylu kompa , najbardziej okolice zasilacza .

 

 

Sory za błędy , pisane na sg young

Link to post
Share on other sites

Coś nie tak z gniazdkiem pewnie, zobacz czy jak podłączysz klamota u kogoś innego to też kopie. Ja jak miałem parę lat temu problemy z uziemieniem gniazdka to podłączałem obudowę kompa pod kaloryfer i było si, ale nie wiem czy to bezpieczne jest.

Link to post
Share on other sites

wtyczka wpięta do gniazdka bez bolca i taki efekt gwarantowany - około 110 V na obudowie,

Kolega Bywalec ma rację z tym, że podłączanie pod kaloryfer to to pomysł "zabójczy"  ;)

Zalecam naprawić gniazdko i nie wpinać nigdy wtyczki do gniazdek bez bolców.

Link to post
Share on other sites

Wrazie gdyby mial stara instalacje PE to nic by nie dalo gniazdko z bolcem bo nie bylo by przewodu neutralnego. naszczescie jak twierdzi autor ma nowa instalacje

kolego , co ty wiesz o prądzie:)Przewód neutralny...dobre ..oczywiście jak są 3 żyły to jest lepiej , ale z 2 robisz to samo- po prostu próbówką sprawdzasz minus - nacinasz izolację jakieś 5 cm przed końcem przewodu-przykręcasz ten minus do gniazda , a koniec tego przewodu do bolca i masz uziemienie jak złoto , a jak chcesz to puść kawałeczek oddzielnego przewodu od minusa w gniazdku do bolca ..

Link to post
Share on other sites

zero do bolca - nie chce mi się polemizować ze "znawcami" , ale ja mam większość w domu elektryki tak zrobioną i co roku przegląd ze spółdzielni i pomiary wychodzą identycznie jak przy gniazdku z oddzielną linią 3 fazową.Podłączać do kaloryfera jest niebezpiecznie - chcesz żeby sąsiada kopnął prąd ?tak masz pewne uziemienie i koniec , kropka , chociaż niektórzy mają inne zdanie, bo na lekcjach fizyki nie uważali:)

Edytowane przez jacent
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Bolec to uziemienie(0v). Bolec powinien być podłączony do obudowy odbiornika. Kopie cię z powodu różnicy potencjałów i powinno Cię kopać ok. 115v. Podłączenie obudowy do kaloryfera jest dobrym rozwiązaniem lecz jeśli masz bolec to nie powinien kopać.

Edytowane przez filo301
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...