Skocz do zawartości

zakup uzywanego PSP


Recommended Posts

Witajcie chłopaki :/

 

Sprawa jest taka, że mój dobry kolega chce możliwie tanim kosztem stać się posiadaczem PSP. Ma być to model używany, starszej serii (1004? nie wiem jaka jest najtańsza...), może być przerobiony, ale nie musi. Grunt, żeby był tani. Oczywiście z allegro. I tutaj pojawiają się pytania:

 

1. Na co zwracać przy wyborze używanego PSP?

2. Czym różnią się modele?

3. Poradzicie jakiś konkretny egzemplarz?

Link to post
Share on other sites

A nie chce jakiegoś innego nowszego modelu ???

 

Znaczy się czy zależy mu na przerobieniu ? Jeśli nie to sprawa jest prosta, znaleźć PSP 3004 bądź 2004.

 

Czym się kierować podczas kupowania używanego modelu ???

 

Na pewno wyświetlacz. Priorytetem jest jego stan, najlepiej żeby nie miał rys, dwa, czy analog chodzi jak powinien, obudowa czy jest w dobrym stanie i właściwie to wszystko.

 

Jak coś to wstaw aukcję, powiem czy warto. Ale powinieneś bezproblemu kupić za 300-400 używanego Slima z lub bez dodatków.

Ja bym jednak brał 3000 , najwyżej 2000, fat mimo że każdy do przerobienia ma najsłabszy wyświetlacz, a to chyba jeden z ważniejszych czynników.

 

Doczytałem twojego posta, jak nie musi być to niech bierze Slima.

 

http://www.allegro.pl/item940833798_psp ... datki.html

 

http://www.allegro.pl/item948594588_son ... datki.html

 

2. Fat jest najstarszy, każdy do przerobienia, ponadto można wracać softami np. 3.71 do 3.51

Slim 2004 , końcówka to region , czyli PL, UK ma 2003 np. , mniejszy, leszy LCD, bateria trzyma mniej więcej tak samo, dla mnie ładniejsza, ponadto wrażenie że głośniki są głośniejsze, dlatego że są na górze obudowy, lepszy krzyżak.

PSP 3004, lepszy wyświetlacz, jest świetny, lepszy krzyżak, mniejsze kólko, ponadto dobra antena wifi , wiem bo sprawdzałem, mikrofon. Jest to najlepszy model.

Link to post
Share on other sites

Ty doczytałeś mojego posta, a ja skonsultowałem się z kolegą.

 

Nie musi być przerobiona, ale musi dać się przerobić... mówiłem mu, że to zło i pójdzie do piekła, ale nie chciał słuchać :roll:

 

Głośniki nie są najważniejsze, bo on generalnie lubi słuchawki (no i sam podejrzewam, że średnie słuchawki i tak zagrają lepiej niż najlepsze głośniczki takiej wielkości).

 

Na wyglądzie też mu nie zależy... Wiem jak to brzmi, mam zupełnie odwrotny punkt myślenia.

 

Co do wyświetlacza, ziomek już wspomniał, że te PSP mają słabe wyświetlacze (czyt. słabo widać na słońcu), wnioskuje więc, że się z tym pogodził.

 

Jeśli dobrze zrozumiałem przerabiać można tylko tego FATa (to ten 1000 czy 1004 czy jak to się tam nazywa?).

 

I dzięki za rady na co zwracać uwagę, chociaż w gruncie rzeczy spodziewałem się czegoś bardziej skomplikowanego, a widzę, że to jest jak z telefonami.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, jak chce to mogę mu odsprzedać swoje :P

 

Każdego fata da się przerobić, jednym słowem, jak mu nie zależy to niech bierze fata obojętnie jakiego byle w bdb stanie i tyle. Głośniczki, choć małe nie są takie złe, ja wolę bez słuchawek, aczkolwiek na słuchawkach jest różnica.

Ja nie lubię fatów, i starałbym się wziąć tylko PSP 3000.

 

Ale podsumowując: niech kupuje fata za 300 zł i to wszystko. Ważne żeby jeszcze dokupić jakąś 4 GB i niech sobie piraci, jego sprawa.

 

PSP mają słabe wyświetlacze ? Dobre mają 3004 oraz najlepszy ma PSP GO, więc polemizowałbym w tej delikatnej kwestii, na słońcu da radę zagrać na obu modelach, na najwyższym podświetleniu. Miałem 3k więc wiem :P

Na PSP 2004 nie ma szans, a na facie nie wspomnę.

 

 

Myślę że to wszystko, wiadomo żeby przyciski nie były wyrobione, tak samo żeby analog nie chodził samoczynnie, przycisk on/off, trigerry, LCD bez rys, bateria w jakim stanie, żeby nie była spuchnięta np..

 

Ja miałem kilka konsol, nowa , kilka używanych, w tym czasie posiadam PSP 2004, ale w najbliższych tygodniach planuję sprzedaż jej. Wolę jednak PSP 3004 :)

 

A co do przerobienia, przerobić da się :

- każdego fata

- Slim 2000 z bez jakiejś tam płyty głównej , czyli starsze modele tylko wchodzą w grę

- PSP 3000 i 2000 przeróbką nietrwałą, czyli po każdym wyłączeniu musisz przerabiać na nowo, co da się zaradzić by za każdym razem wprowadzać PSP w stan uśpienia i tyle

 

Osobiście polecam mieć oryginalny soft i PSP albo GO albo 3004. Wiem, że to brzmi dziwnie ale miałem i przerobioną i nie, i wolę mieć oficjalny soft i UMD, oraz gwarancję.

 

Aha, Faty są jeszcze tańsze, więc może taniej uda sie kupić. Ja kupowałem PSP przerobione za 300 zł więc, niech kupi taniej :roll:

Link to post
Share on other sites

Z tym ekranem to o FATa właśnie chodziło.

 

Przeróbka? Cóż, mam XBOXa, więc powinienem go przerabiać, ba - to był nawet argument "dlaczego xbox", ale tak jakoś... lubię go... jest taki biały, nieskazitelny, niczym dziewica, nie pozwolę macać w nim żadnemu brudnemu hakerowi :) Chociaż na PC czasem mi się tam coś tego zdarzy.... :roll:

 

Tak więc to by było na tyle, dzięki :P

Link to post
Share on other sites

Aha, nie ma sprawy. Ja tak sobie czekam cierpliwie do czerwca, myślę tylko by przetrwać z względnymi ocenami, bo trza mieć święty spokój z zewnątrz i z własnego sumienia, a dwa, po cichu zaczynam zbierać na nowe PSP, może 3004, może GO, może PSP 2 ????

i zarazem UMD bądź kasę na PS Store. Ale raczej wezmę 3k

 

Jakoś racja z tym LCD, na 2k jest jak dla mnie zbyt wyblakły i taki miałki, to samo się tyczy trigerrów, są zbyt pałąkowate, oraz krzyżak , jakieś 3-4 % lepszy w 3004, kółeczko ładniejsze, antena wifi stabilna jak skałka, mikrofonik. Dziwie się ludziom którzy przerabiają konsolę, ale tylko z jednego powodu wybaczam, programy. Cóż, lubię SONY, to już zresztą wiecie z moich wypowiedzi ale nie wybaczę im zmarnowania szansy PSP, jak przez 5 lata spieprzyć sprawę i nie zrobić chociaż programu do odczytu pdf, txt ????????

 

PRzegięcie.

Link to post
Share on other sites

Jak już kolega kupi to sobie pożyczę na trochę, żeby pograć w Liberty i ViceCity Stories, oraz Chinatown Wars (kocham GTA), to może się czasem odezwę :) Zakładając, że konsolkę ogarnę ;)

Link to post
Share on other sites

Jak chciałem usunąć bąbla i podparłem folię to na erkan spadły włoski i kurz, nie dało rade z folii zdjąć skutkiem czego pechowo wyglądający ekran w tzw. starcie konsoli z dokładnie 3-4 bąblami dosyć widocznymi na jasnym tle. Kit. Folię zostawiam , mam jeszcze jedną, ale tą nakleje na następna konsolę. Teraz muszę sprzedać tą. Mam nadzieję że na przerobioną Slimkę rzucą się jak lwy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

hej nuka. Kupiliśmy FATa, przerobionego, 4GB, pełen zestaw za 400zł. Pierwsze wrażenia bardzo dobre. Sam osobiście jeszcze nie grałem, bo jeszcze nie mamy GTA, ale już niebawem... :wariat:

 

Mówiłeś coś o jakichś super foliach, ona są tylko na ekran, czy na całą połyskująca powierzchnię?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...