Skocz do zawartości

Zestaw do gier z budżetem 2500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

A tutaj masz bebechy do nowego kompa za 2600 zł  http://www.morele.ne...ry/info/gf1j4f/ Procek cud- miód   

 

Zestaw ABSURDALNY !!!!

 

Obie nadają się na OC

 

Jasne ... brawo !

 

Jeżeli planujesz zakup pamięci RAM o częstotliwości większej niż 1600 MHz i jesteś w stanie dołożyć kasy to bież G45.

 

A co tu ma płyta do gadania, skoro Ivy obsługuje max 1600, mało tego nie przekłada się to wzrost wydajności względem 1333

 

- Zasilacz moim zdaniem będzie pracował "na granicy". Bezpieczniej by było wstawić coś mocniejszego

 

Twoje zdanie jest tutaj mało ważne, nie posiadasz ewidentnie odpowiedniej wiedzy aby pisać na podstawie własnych argumentów - kolejny raz jesteś w błędzie i siejesz herezje

 

Cały temat powinien zostać chyba ocenzurowany. 

 

Autorze, podaj jaki posiadasz monitor, jaka rozdzielczość

 

 

Najbardziej podoba mi się propozycja kojota ale czekam na dalsze pomoce.

 

Która dokładnie ?  

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Czyli zestaw "absurd" z 3570k na B75  :cry:

 

 

Zamiast biadolić że coś jest złe , błe i okropne, proponuję ekspertowi od zestawów wnieść coś konstruktywnego do dyskusji, chociażby mniej "absurdalny" zestaw spełniający kryteria podane przez autora.

Link to post
Share on other sites

A czy odpowiedź kajitsu. nie wniósła nic konstruktywnego do dyskusji? Nikt nie mówi, że MSI B75A-G43 jest zły, ale nie nadaje się do procesora z odblokowanym mnożnikiem, ponieważ nie umożliwia regulacji mnożnika...

Edytowane przez Ardoos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Monitor to BENQ w rozdzielczości FHD czyli 1980x1080 :) Jestem podatny tylko i wyłącznie na wasze rady i propozycje więc nie mam zielonego pojęcia o składaniu komputera ani o przedzespołach więc nawet jeżeli ktoś pisze głupoty a nikt tego nie zneguje to będę uważał, że to jest dobre.

Edytowane przez dzumper
Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/msi-z77a-gd80-z77a-gd55-z77a-g43-test-cena-opinie/strona/18000.html

 

http://www.dobreprogramy.pl/cabis/MSI-ZAG-tani-sposob-na-Z,41381.html

 

Dla niedowiarków że OC jest możliwe na tych płytach, radzę poczytać sobie te artykuły. Oczywiście nie mówimy tutaj o jakimś ekstramalnym OC bo nikt rozsądny nie będzie wyciskał 5 GHz z zestawu za 2,5 tyś. 

Edytowane przez kojot321
Link to post
Share on other sites

W linkach masz płytę która nadaje się do OC (MSI Z77A-G43), czyli z chipsetem Z77, więc dlaczego do zestawu z i5 3570k wciskasz MSI B75A-G43? Płyty z chipsetem B75 mają zablokowaną możliwość zmiany mnożnika procesora.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Więc jeśli obudowa zostanie stara  to odwzorowałem zestaw od Kojota z drobnymi poprawkami proszę oto on :

 

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:CORE+I5-3570K;1:MSI+Z77A-G43;3:GR1333D364L9%2F8GDC;4:GV-N660OC-2GD;5:ST31000524AS;7:AER+VS-500+500W

 

Płyta pozwoli na porządne OC procesora i ma solidną selekcję zasilania , ale w przyszłości proponuję wymienić obudowę na Brutusa M23 i zakupienie porządnego coolera CPU :) 

Edytowane przez dentor23
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, czy mogę się podpiąć pod temat? Szukam dokładnie tego samego co autor, więc bez sensu chyba zakładać nowy wątek. :)

 

Mój budżet to również 2500 zł, nie chciałabym go drastycznie przekraczać. +/- 50zł ujdzie. Posiadam swoją nagrywarkę, a mój monitor to  Samsung S22B370B. Raczej nie chciałabym podkręcać sprzętu, boję się trochę, że przekombinuję.

 

Tyle sama wymyśliłam:

http://www.arest.pl/k-689125

Zastanawiałam się czy procesor Intel nie zmienić na AMD (z obecnym, który ma prawie 10 lat, nie mam żadnych problemów :P), które są dużo tańsze, jednak czy wtedy wydajność procesora będzie dużo gorsza? Za to mogłabym dołożyć do dysku czy czegoś tam :P.Oczywiście wiem że, wiąże się to ze zmianą płyty głównej.

Edytowane przez emikadol
Link to post
Share on other sites

Mogę zaproponować taki zestaw jeśli zbyt drogi można jeszcze gdzieś przyciąć http://proline.pl/?id=konfigurator&0:CORE+I5-3350P;1:MSI+B75A-G43;3:GR1333D364L9%2F8GDC;4:GTX660+TI-DC2O-2GD5;5:WD+WD10EZEX;6:SPC+BT-M23;7:AER+VS-500+500W

 

Dostajesz bardzo wydajny zestaw na którym będzie mógł pograć przez najbliższa lata nie zmieniając niczego pisałeś że nie planujesz OC więc dałem tańszą płytę główną na której zbytnio nie podkręcisz . 

Link to post
Share on other sites

A co myślisz o tym, żeby kupić 4GB RAM (dokupi się później) i zamienić w tym wcześniejszym zestawie GTX660 na GTX660Ti albo HD7950? Mogę przełożyć RAM ze starego kompa na jakiś czas :)

Edytowane przez dzumper
Link to post
Share on other sites

Zależy jak tam masz ram bo pasować będzie tylko ddr 3 ;) , a jak brać grafikę to skłaniałbym się ku 7950 bo z nowymi biosem i po OC jest naprawdę mocarna ale nie wiem o ile budżet Ci to przekroczy  

 

 

Tutaj masz najtańszą opcję na Proline.pl 

http://proline.pl/?p=XFX+FX-795A-TNFC

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

ja mam i5 760 , gtx 460 od 2 lat i gry dalej chodzą na high/medium nie zawsze 60 fps ale 40/50 mnie minimum te 30 mnie zadowala nie wiem jak z Tobą i czy Cię coś takiego zadowala  , ale czy starczy na 4 lata nie jestem wróżbitą żeby coś takiego przewidzieć bo jest teraz bardzo intensywny rozwój informatyki więc takie informacje raczej u wróżbitów ;)

Link to post
Share on other sites

Zestaw całkiem niezły. Można by wymienić tego Brutusa 410 na M23. Zamiast Haswella możesz rozważyć kupno core i5-3350p + MSI B75A-G43, a zaoszczędzone ok. 150 zł przeznaczyć na lepszą kartę, czyli GTX 660. Będziesz miał wzrost fps'ów w grach, ale stracisz możliwość jakiegokolwiek OC procka. 

Edytowane przez Ardoos
Link to post
Share on other sites

Proszę,

 

Procesor: Intel Core i5-3350p - 679 zł

Płyta główna: MSI B75A-G43 - 259 zł

RAM: Patriot 2x4GB 1600MHz CL9 - 241 zł

Grafika: Asus GeForce GTX 660TI DircetCU II - 870 zł

HDD: WD Caviar Blue 500GB SATA III - 205 zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 - 146 zł

Zasilacz: XFX Core 450W - 195 zł

Nagrywarka: LG GH24NS95 - 63 zł

 

Razem: 2658 zł

 

Ewentualnie jeśli chcesz zaoszczędzić możesz wziąć 4GB RAMu wtedy cena spadnie o ok. 110 zł, ale w obecnej chwili 8GB to już standard.

Edytowane przez Ardoos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...