Skocz do zawartości

Zestaw do gier z budżetem 2500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam. Od początku mówię, że jestem praktycznie totalnym laikiem w tych sprawach (składanie komputera, podkręcanie itp.) więc moja decyzja będzie raczej zależeć od waszych rad. Tak jak w temacie, mam zamiar złożyć zestaw do gier za mniej więcej 2500zł. Nie chciałbym wykroczyć ponad tę kwotę. Mam już jakiś typ ale nie mam pojęcia czy to jest dobry wybór i czy zmieszczę się w tym budżecie. Mianowicie mam na myśli procesor "Intel i5 2500k" i kartę graficzną "Radeon 7950HD". Dysk jakiś 500GB pewnie, 8GB RAM i jakaś standardowa obudowa. Kartę dźwiękową mam ale jak będzie zintegrowana to raczej nie będzie z tym większego problemu. Nie mam pojęcia co z płytą główną, nie znam się totalnie. Jak myślicie? Zestaw jest dobry? Coś zmienić? Czy może macie własne propozycje? Czekam na odzew, z góry dzięki. :)

 

Edit: Zapomniałem dodać, że chodzi mi o samą skrzynkę. Monitor i resztę posiadam. Raczej mam zamiar podkręcać sprzęt :) Ze starego zestawu mam najbardziej standardową obudowę od monitora na całym świecie chyba. Zdjęcia niestety nie zrobię bo nie jestem u siebie.

Edytowane przez dzumper
Link to post
Share on other sites

Trudne zadanie nam postawiłeś, jakoś nikt się nie porywa na złożenie tego zestawu, co jest dziwne bo te tematy zazwyczaj szybko się rozkręcają. 2500 zł to dość skromny budżet jak na komputer typowo do gier.

 

 złożyć zestaw do gier za mniej więcej 2500zł. 

 

Gdybyś określił jak bardzo mniej/więcej to ułatwiło by sprawę. Jaką obudowę posiadasz? ATX? Może warto by było ją odkurzyć i tam wpakować nowe bebechy? Chyba że zamierzasz odsprzedać komuś staruszka  ;)

 

Mój proponowany zestaw, tak na rozbudzenie dyskusji:

http://www.morele.net/inventory/info/WOSgrj/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:CORE+I5-3350P;1:MSI+B75MA-G43;3:GR1333D364L9%2F8GDC;4:R7870-2GD5T%2FOC+G;5:SEAGATE+ST1000DM003;6:SPC+BT-M23;7:SPC+DEUS+G1+500W

 

Ja proponuję taki zestaw. Niestety żeby włożyć procesor i płytę główną na której da się podkręcić sprzęt brakuje środków ponieważ procesor kosztowałby dodatkowo 200 zł więcej a płyta główna mniej więcej 100 zł , zestaw jaki podałem wystarczy żeby pograć przez najbliższe lata na dość przyzwoitych ustawieniach graficznych , grafikę można spokojnie podkręcić na początek wystarczy OC bez zmiany napięcia żeby dostała dodatkowego kopa na start. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trudne zadanie nam postawiłeś, jakoś nikt się nie porywa na złożenie tego zestawu, co jest dziwne bo te tematy zazwyczaj szybko się rozkręcają. 2500 zł to dość skromny budżet jak na komputer typowo do gier.

 

 

Gdybyś określił jak bardzo mniej/więcej to ułatwiło by sprawę. Jaką obudowę posiadasz? ATX? Może warto by było ją odkurzyć i tam wpakować nowe bebechy? Chyba że zamierzasz odsprzedać komuś staruszka  ;)

 

Mój proponowany zestaw, tak na rozbudzenie dyskusji:

http://www.morele.net/inventory/info/WOSgrj/

Ten link mi nie chce działać :/. Tak, obudowa to ATX. Raczej można ją odkurzyć (to raczej konieczne). "Staruszka" nie sprzedam, spalona karta graficzna a sam zestaw w dniu kupna już był niespecjalnie dobry (gdyby to zależało ode mnie na pewno bym go nie wziął). Chyba że odsprzedam sam procesor ale ile on może być warty? Ale to już OT trochę :D Czekam na dalsze propozycje.

Link to post
Share on other sites

AMD Athlon 64 X2 3800+ albo AMD Athlon 64 X2 3600+ (nie pamiętam, wiem, że ma taktowanie 2GHz).

 

 

Sam komputer to był gotowiec sprzed 7-8 lat więc niczego ciekawego się bym nie spodziewał. Napęd raczej można przełożyć, nie ma raczej żadnych wad a płytami operuję straaaasznie rzadko. Dysk jest jakiś 120GB. Modelu obudowy nie znam. Niestety niczego wam o staruszku nie powiem bo nie mam go przy sobie i przez następne 2 tygodnie raczej go nie zobaczę.

 

@kojot321

Karta jest moim zdaniem trochę słaba, nie uważasz? Wersja GTX660Ti nie jest lepsza?

Link to post
Share on other sites

To zależy która konkretnie. Asus GTX660Ti OC 3GB DDR5 TI-DC2OG-3GD5 jest lepsza ale Asus GeForce GTX660Ti 2048MB DDR5/192b D/H/DP PCI DC 2 już nie (niższe traktowanie rdzenia). Pytanie tylko czy dopłata do tych kilku fps'ów jest dzisiaj opłacalna?

Na obecnej konfiguracji odpalisz płynnie Battlefielda 3 na ultra, FarCry 3 też. Obecnie jeżeli chodzi o karty graficzne koszty wzrostu fps'ów są nieproporcjonalne do ich ilości. Może to trochę zagmatwanie wyjaśniam, ale chodzi mi o to że czasami za wzrost o 5 fpsów trzeba płacić 300 zł. Prędzej odczujesz  różnicę w portfelu niż na ekranie  :) 

Edytowane przez kojot321
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

będzie o 180 zł mniej czyli 2625 nie wiem czy dokładnie tyle ale wato dopłacić bo to tylko 30 zł a dysk o 500Gb większa pojemność , a obudowa bardzo dobra bo można ładnie kable pochować i dobrze przewiewna ale możesz ten sam zestaw złożyć na np. esc lub innych sklepach i wyjdzie taniej bo proline jest dość drogi 

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites
Porównaj parametry tego Sapphire z GTXem 660

 

 

Tylko weź pod uwagę to że 7850 kręci się jak szalona i ma lepszą szynę co przy większych rozdzielczościach jest plusem , 

 

tu masz poprawiony zestaw z dyskiem na SATAIII :

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:CORE+I5-3570K;1:MSI+Z77MA-G45;3:GR1333D364L9%2F8GDC;4:11200-07-20G;5:ST31000524AS;6:SPC+BT-M23;7:SPC+DEUS+G1+500W

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

Żadna z tych płyt nie jest za słaba.  MSI Z77MA-G45 jest oczywiście lepsze od MSI B75A-G43 bo ma więcej (o jeden) portów sata III oraz obsługuje pamięci o wyższej częstotliwości. Obie nadają się na OC obie wspierają Corssfire (żadna SLI). Jeżeli planujesz zakup pamięci RAM o częstotliwości większej niż 1600 MHz i jesteś w stanie dołożyć kasy to bież G45.

 

B75 nadaj się do OC ?

Edytowane przez jacekgothic
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najbardziej podoba mi się propozycja kojota ale czekam na dalsze pomoce. Dziękuję wszystkim którzy się udzielali (każdy dostał "plusa" albo "punkt", nie wiem jak to się nazywa) i z góry dziękuję tym, którzy udzielać się będą :).

Link to post
Share on other sites

Witaj przyjacielu , zaproponuje tobie dwa zestawy a ty sam wybierzesz ;)

Te zestawy beda posiadaly silna karte graficzna jak i procesor , ktory zezwoli tobie na granie w nowe gry w full HD ;)

a wiec do dziela :

 

zestaw n°1

 

Dysk Seagate Barracuda 7200.12, 3.5'', 1TB, SATA III, 7200RPM, 32MB cache (ST31000524AS) OEM 

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX (GV-N760OC-2GD)

Płyta główna MSI B75A-G41 

Zasilacz XFX ATX Core 450W 120mm 80+ PSU (P1-450S-X2B9) 

Procesor Intel Core i3-3220/3.30GHz 3MB LGA 1155 Box (BX80637I33220) 

 

cena za zestaw : 2531 zl

 

zestaw n°2

 

Dysk Seagate Barracuda 7200.12, 3.5'', 1TB, SATA III, 7200RPM, 32MB cache (ST31000524AS) OEM 

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX (GV-N760OC-2GD)

Płyta główna MSI B75A-G41 

Zasilacz XFX ATX Core 450W 120mm 80+ PSU (P1-450S-X2B9) 

Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155 (BX80637I53470)

 

Cena za zestaw : 2808 zl

 

Ogolnie rzecz ujmujac zestaw n°1 bedzie gwarantowal Tobie duza wydajnosc dzieki dobremu procesorowi Intel i3 3220 , ktory posiada dwa rdzenie ale cztery watki , wiec nie bedzie waskim gardlem  dla gtx 760 , na ktorym bedziesz mogl grac w nowe gry w full HD z dobra oprawa graficzna , plyta glowna zaoferuje wszystko Tobie i nie bedzie zadnym ograniczeniem .

 Ale , jezeli chcialbys odrobine wieksza wydajnosc razem , to zaopatrz sie w zesaw n°2 , w ktorym bedziesz bezproblemowo mogl robic wiele rzeczy oraz ten zestaw starczy Ci na lata . Procesor , ktory otrzymasz w tym zestawie to intel i5 3470 , ktory posiada bardzo potezne rdzenie oraz cztery watki .

 

Wybor nalezy do Ciebie , drogi uzytkowniku i zycze udanego zakupu :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@LeRoiDuCiel

 

Kilka uwag:

 

- Wsadzanie i3 bez potencjału OC do komputera przeznaczonego do gier który ma działać na przyzwoitym poziomie przez kilka lat to  
  nieporozumienie.

- To samo dotyczy 4 GB RAM 1333 MHz. Dzisiaj standardem jest 8 GB

- Z autorem uzgodniliśmy że wszystkie podzespoły trafią do starej obudowy.

- Zasilacz moim zdaniem będzie pracował "na granicy". Bezpieczniej by było wstawić coś mocniejszego

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wybaczcie, że tak "wymyślam" ale ludzie mówią, że zestaw za 2500zł do gier to cienka sprawa a dla mnie to dość duże pieniądze więc wolę być ostrożnym. Jak na tę chwilę najlepszy zestaw moim zdaniem zaproponował kojot321 i jeżeli jakiś lepszych opcji nie znajdę to zasugeruję się jego propozycją :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...