Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać do 1100 zł na Allegro ?


Recommended Posts

Witam . Zbliżam się wielkimi krokami do zakupu telefonu lecz mam problem . Jest tyle telefonów do wyboru że nie wiem który będzie mi odpowiadał ;/ . Mogę dać 1100 zł (możliwa mała dopłata) . Kilka telefonów przykuło moją uwagę - Sony Xperia T , Sgs 3 , HTC one SV  a reszty nie pamiętam :D . Większość telefonów które mi się podobają mają jedną wielką wadę , nie wymienialna bateria ;( . Nie wiem czy mam się obawiać tej baterii przecież kiedy bateria zacznie słabnąć nie będzie jak jej wymienić . Pomóżcie mi dokonać właściwego wyboru , podsuwajcie jakieś propozycje ;)

 

 

Wymagania .

- Dosyć dobra bateria , tak żeby wytrzymała 1 dobę + 

- Dobry procek (sporo gram )

- Niezły mikrofon i głośniki

- Aparat też przydał by się jakiś co robi dobre zdjęcia , nie muszą być suuuuuper .

- Ładny design 

-WYMIENNA BATERIA (mogę ewentualnie wziąć bez wymiennej ale jak będzie b. dobra bateria .

 

Interesują mnie najbardziej : HTC , Sony , Samsung . Chyba że coś lepszego podsuniecie .

Edytowane przez bartek2202
Link to post
Share on other sites

Telefon nowy czy może być używany?

Najlepiej w tym przedziale cenowym wypadają nowa Xperia T(bez wymiennej baterii),HTC One S Z520e(również bez wymiennej baterii),oraz używany Galaxy S3 który spełnia wszystkie wymagania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

htc one s (nie sv)

jest dobry do muzyki

do gier powinien ci starczyć

design jest dobry

 

sgs 3

ma dobry procesor

aparat w miare

design jest zły (jak u samsunga)

 

sony xperia t

jest taki pomiędzy tym a tym

design zdaje mi sie że najlepszy

 

 

co do baterii

to zawsze możesz dokupić zewnętrzną (akumulator starczający np na 2 ładowania przy oszczędzaniu 3 ładowania starczą ci na 2-3dni przy każdym telefonie)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

htc one s (nie sv)

jest dobry do muzyki

do gier powinien ci starczyć

design jest dobry

 

sgs 3

ma dobry procesor

aparat w miare

design jest zły (jak u samsunga)

 

sony xperia t

jest taki pomiędzy tym a tym

design zdaje mi sie że najlepszy

 

 

co do baterii

to zawsze możesz dokupić zewnętrzną (akumulator starczający np na 2 ładowania przy oszczędzaniu 3 ładowania starczą ci na 2-3dni przy każdym telefonie)

Zdecyduję się chyba na xperię T . Mógłbyś jakoś bardziej zrozumiale napisać o tej baterii zewnętrznej ? I jeszcze jedno , na ile starczy zwykła bateria w xperii t ? 

 

 

 

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję , oczywiście rozdaję +

Edytowane przez bartek2202
Link to post
Share on other sites

kupujesz taki mały akumulator (spokojnie włożysz go do kieszeni) masz kabel usb żeby podłączyć telefon a po podłączeniu ładujesz telefon (jak akumulator rozładujesz to oczywiście go możesz naładować)

ostatnio były nawet w biedronce

przykłady z allegro

http://allegro.pl/bateria-zewnetrzna-11200mah-do-iphone-sony-htc-lg-i3324432656.html

 

http://allegro.pl/bateria-zewnetrzna-2xusb-sony-xperia-z-zl-s-p-t-j-i3329275297.html

 

http://allegro.pl/zewnetrzna-bateria-7000mah-do-sony-xperia-z-j-t-i3350103506.html

 

(bateria samsunga dla telefonów sony xD)

http://allegro.pl/zewnetrzna-bateria-samsung-9000mah-sony-xperia-t-j-i3352755351.html

 

 

http://allegro.pl/super-bateria-zewnetrzna-11200mah-do-sony-xperia-z-i3360253855.html

 

Link to post
Share on other sites

 I jeszcze jedno , na ile starczy zwykła bateria w xperii t ? 

Po aktualizacji do 4.1 ,przy kilkunastu minutach rozmów,kilkudziesięciu minutach przeglądania internetu i godziny słuchania muzyki bateria u mnie wytrzymywała od rana do wieczora następnego dnia.

Licz się z tym że podczas grania bateria spada ekstremalnie szybko w każdym telefonie.

Link to post
Share on other sites

Xperie T nie brałbym ze względu na kiepski wyświetlacz.W tej cenie bierz Samsunga Galaxy Nexus. Jako jedyny z tego grona będzie dostawał jeszcze przez długi czas oficjalne aktualizacje. I jedynie w nim nie doświadczysz żadnych ścinek/lagów. I z całej tej stawki ma najnowszego androida a którym reszta bez xda mogłaby tylko pomarzyć.

Edytowane przez kapitantaito
Link to post
Share on other sites

@up

Telefony oparte na Snapdragonie S4(Krait) chodzą bardzo płynnie,czego najlepszym przykładem jest Xperia T,więc nie rozumiem sensu tych wypocin.

Czasy zamulonych flagowców np. Galaxy S i HTC Sensation na szczęście już minęły

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Źle mnie zrozumiałeś.Nie mówię że Xperia T zamula tylko jak pokazuję rzeczywistość nawet teraz w wydajnych flagowcach (S3 ,S4) zdarzają się miikroprzycięcia. W nexusach tego nie doświadczysz bo android jest najlepiej z pośród wszystkich telefonów zoptymalizowany .. A największa wadą Xperi T i ogólnie telefonów od sony są wyświetlacze. Ładować do takiego telefonu zwykły TFT to wręcz dziwne. Więc pod względem wyświetlaczy Galaxy Nexus z swoim Super amoledem zostawia Xperie daleko w tyle. 
Do tego telefon jest wydajniejszy ( http://www.chip.pl/ranking/sprzet-mobilny/smartfony )
 

Link to post
Share on other sites

HTC ONE X, w cenie nówki za 1100-1150 zł, wg mnie bije wszystkie wymienione tutaj smartfony i ma zapowiedzianą lipcową aktualizację do 4.2.2.

EDYTA:
No może poza Nexus 4 :x

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

połowa tu mówi że xperia t to śmieć a druga połowa żeby brać .

Ta pierwsza połowa to kretyni z niskim poziomem inteligencji,którzy nigdy nie mieli tego telefonu w dłoni,dodatkowo nie mają żadnego porównania

 

 

Tutaj masz fajne podsumowanie ekranów w nowych Xperiach i nie bój się ich bo nie są takie złe:

 

Do tego telefon jest wydajniejszy 

Nexus i9250 wydajniejszy od Xperii T? Straszliwie wprowadzasz ludzi w błąd.

Edytowane przez DeNeB
Link to post
Share on other sites

HTC ONE X, w cenie nówki za 1100-1150 zł, wg mnie bije wszystkie wymienione tutaj smartfony i ma zapowiedzianą lipcową aktualizację do 4.2.2.

 

EDYTA:

No może poza Nexus 4 :x

HTC one X przeraża baterią :)

 

Heh , teraz to mi wszyscy pomieszali w głowie :D W końcu nie wiem już co robić .

Link to post
Share on other sites

Xperia T w swojej cenie nie jest zła, ale ma trzeszczącą obudowę, słaby ekran i ekran z tandetną folią.

HTC One X jest bardzo ciekawy i tutaj ekran to jest mistrzostwo, jeden z lepszych na rynku.

Nexus 4 standardowo najszybszy zdecydowanie.

Link to post
Share on other sites

No więc teraz moja opinia - 

1. Xperia T - Najtańsza , słaby wyświetlacz .

2. HTC One X - Bardzo ciekawy telefon lecz ta bardzo słaba niewymienna bateria ;/ 

3. Nexus 4 - Interesujący telefon , dla mnie praktycznie idealny niestety jego cena (nowy) przekracza 1300zł a boję się kupować używany . 

 

 

 

NIEEEEWIEM co wybrać :D

Link to post
Share on other sites

Xperia SP posiada również słaby ekran.

Przypomnę że jest odpowiednik One X z wymienialną baterią i ze slotem microsd, nazywa się LG 4X HD

LG 4x HD ma dwie zasadnicze wady - aparat i temperatury pracy.

W tym wypadku, wracam do SGSII, który jest poniekąd "złotym środkiem", a którego wydajność spokojnie wystarcza :)

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...