Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Może Rafał by zapytał na forum wiedźmińskim (bo tam przecież REDzi zaglądają) aby odnieśli się do jakości i może już powoli do jakiś przybliżonych wymagań. Jest jeszcze trochę czasu, ale sami wiecie, że już trzeba zacząć kompletować sprzęt w domowym PC, aby w dniu premiery nie było niespodzianki.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Przeczytałem. Chodzi mi o to że wszelkie informacje dawkowane przez studio są póki co strzępami informacji przekazywanych na targach i rzadko komunikatach prasowych. Czarno widzę wyjawianie tak pożądanych informacji na wniosek jednej osoby.

 

Chociaż fajnie by było jakby się w końcu określili przynajmniej w niewielkiej części co do sprzętu. Sporo czasu do premiery zostało, ale zarys całości powinien być.

Rafale, jeśli uznasz że coś z próby uzyskania takich informacji może być, to informuj bezzwłocznie :)

Link to post
Share on other sites

Jedyne co było o sprzęcie mówione na forum TW, jakiś czas temu to kwestia karty graficznej. W/g Redów do Ultra będzie potrzebna jedna karta, pytanie tylko jak mocna :P Kwestia wymagań była już niejednokrotnie poruszana i jedyne co dostaliśmy w odpowiedzi to, że wszystko w swoim czasie lub też słynne "soon" 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

http://www.gram.pl/news/2014/08/20/wiedzmin-3-dziki-gon-w-rozdzielczosci-1080p-na-konsolach-prawdopodobnie-nie.shtml

 

Ciekawe czy ps4 nie daje rady czy faktycznie jak niektórzy twierdzą M$ podpłaciło 

A co do wymagań podanych przez producenta to często o kant je rozbić jak na przykład porównują porcki amd do intela, Max Payne 3 wymaga 16 gb ramu

Edytowane przez alano
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.gram.pl/news/2014/08/20/wiedzmin-3-dziki-gon-w-rozdzielczosci-1080p-na-konsolach-prawdopodobnie-nie.shtml

 

Ciekawe czy ps4 nie daje rady czy faktycznie jak niektórzy twierdzą M$ podpłaciło 

A co do wymagań podanych przez producenta to często o kant je rozbić jak na przykład porównują porcki amd do intela, Max Payne 3 wymaga 16 gb ramu

Z tego co się orientuje to ze strony Sony nie ma żadnego zainteresowania Wiedźminem na ich konsoli. Na początku CDPR sam poprosił o dev-kity i to był jeden z ostatnich kontaktów z tą firmą. Z drugiej strony mamy Microsoft, który nie omieszkał zaprezentować światu tejże gry na swoich konferencjach. Na Gamescomie odwiedzający stanowisko MS mogli zobaczyć Wiedźmina w akcji, teraz dodatki do edycji kolekcjonerskiej. MS wywęszył, że Wiedźmin to kandydat na GOTY 2015 i jedna z najlepiej zapowiadających się gier to czemu by nie sypnąć znów pieniążkami (zapewne dużymi - stać ich), aby tytuł był jeszcze bardziej kojarzony z Xboxem, przez co mogłaby wzrosnąć sprzedaż samej konsoli. Wydaje mi się, że twórcy postawili na równość i wersja na PS4 będzie postawiona pod ścianą. Nie wiem czy to dobra decyzja dla CDPR patrząc na liczbę sprzedanych konsol (5 mln Xboksów vs 10 mln PS4)...

O TAK 

http://hatak.pl/artykuly/tomasz-baginski-chce-zrobic-fabularny-film-wiedzmin

 

http://i.imgur.com/S0zl2.gif

 

Mam nadzieję, że chodzi o animacje, bo jeżeli film aktorski to nie, wole nie...

Edytowane przez Antiax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

potrzebna jedna karta, pytanie tylko jak mocna

 

No właśnie. Ja mam obecnie referenta (sic!) gtx760, nie powiem ogólnie do domowych zastosowań OK, Wiedźmin 2 lata jak złoto na tam, ale przy 3 może być już różnie.

Do tego ciągle nie wiem jak będzie z tym physx i czy warto kupić np radeona 290.  Poczekamy, zobaczymy. 

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

CDPR na angielskim forum pyta się fanów o to co oni chcieliby zobaczyć w kolejnym materiale z Wiedźmina. Jak dla mnie to 35 minut było już zdecydowanie baardzo dużym fragmentem i wolałbym, aby CDPR pokazał jakiś maksymalnie 3 minutowy trailer oparty na gameplay'u, aby za bardzo nie zdradzać samej fabuły. 

 

http://forums.cdprojektred.com/threads/31482-What-do-YOU-want-to-see

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

@up taki cytat z Wiedźmina: "Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurw***ny będą zawsze." , ale na zagranicznych forach pełno ludzi pisze, że nie kupuje samej gry, bo ponoć nie ma być 1080p na PS4 - na prawdę przykro się to czyta. 

Link to post
Share on other sites

Ale jest wazna. Tylko ze ludzie ktorzy upieraja sie przy 1080p maja nie pokolei w glowie, bo nie rozdzielczosc swiadczy o jakosci grafiki. Rownie dobrze moga obciac detale, efekty itd i bedzie 1080p ale grafika bedzie gorsza niz przy wyzszych ustawieniach graficznych i 720p.

Link to post
Share on other sites

Ze wszystkim się zgodzę, tylko po jaką cholerę pokazywać coś wypaśnego graficznie jak było W_D na E3, czy teraz wychodzi na to że Wiesiek. Przecież więcej z tego szkody niż pożytku. Co z tego że ludzie zaczną się zachwycać grafiką, jak potem tylko są wkurzeni że poobcinane.

Zamknąć się w biurach, pracować ile potrzeba i jak jest ogólny zarys gry to wypuszczać już zweryfikowane informacje. Nie wierzę że takie sprzeczne informacje działają na korzyść twórców, gry czy bilansu finansowego na koniec imprezy.

Link to post
Share on other sites

@up

W sumie masz rację. Sam oglądając ten gameplay (bez kompresji 5,2 GB) miałem kilka momentów, w których zatrzymywałem odtwarzanie żeby dokładnie przyjrzeć się grafice, która była na bardzo wysokim poziomie, nie tylko artystycznym, ale też technicznym - efekty cząsteczkowe, oświetlenie, poziom teselacji czy subsurface scattering na twarzy Geralta podczas cutscenek. Choćby na tych gifach widać o co mi chodzi - http://giant.gfycat.com/KnobbySereneGordonsetter.gif

 

Mimo to po chwili spojrzałem na wcześniejsze materiały. Zobaczyłem screenshoty i urywki gameplay'u, które wcześniej pokazywał CDPR (VGX i "Miecz Przeznaczenia") i poczułem się lekko rozczarowany. Gra i tak wygląda pięknie, ale porównując to do urywków, które prezentowane były w trailerach to jednak różnica jest ogromna, niestety na naszą niekorzyść. 

 

Nowy materiał o muzyce w Wiedźminie 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

No i to jest właśnie w tej całej sprawie niefajne. O ile kwestię podkręcanych screenshotów (bullshots) jest bardzo często praktykowana przez wszystkich twórców to rzadko spotyka się urywki gameplayów (tak różnorodnych scen jak choćby w trailerze VGX czy "Miecz Przeznaczenia"), które byłyby podrasowane specjalnie dla celów promocyjnych. Cóż gra tak czy siak wygląda pięknie. Na oficjalnym forum Wiedźmińskim sporo osób zauważyło, że cykl dnia/nocy i zmiennej pogody jest w najnowszym gameplayu jeszcze nie do końca zaimplementowany.

Cóż Redzi mają jeszcze około 5 miesięcy (mam nadzieję), w lutym pewnie nie będzie już prac nad samą grą w końcu tłoczenie gry, dostarczenie do wydawców na całym świecie zajmuje około 3 tygodnie więc oby się do tego czasu wyrobili. 

Link to post
Share on other sites

Jakby ktoś był zainteresowany TWBA to ruszyły zapisy do bety

http://thewitcher.com/twba/beta

 

Ale przecież VGX był specjalnie podkręcany.

Dokładnie, Redzi się przyznali że ten trailer był naładowany masą różnego rodzaju filtrów i upiększaczy więc nie ma co nawet liczyć na taką grafikę...


A co do samego 1080p na konsolach to nie wina Redów że te całe "next-geny" są tak słabe że mają problem z uciągnięciem gry w 1080p i 30 klatkach :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...