Skocz do zawartości

Ti Boost czy HD 7850


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jacent,

Recommended Posts

Tak jak w temacie, kupuję nowy komputer i zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma kartami graficznymi:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-650-ti-boost-gs-1024-mb-ddr5-dp-hdmi-dvi-426018336-2883-575935/

 

czy

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd7850-core-edition-1gb-ddr5-256bit-2xdvi-hdmi-2xdisplayport-box-fx-785a-znfc-promo-502308/

 

 

Prawdopodobny zestaw:

 

http://www.morele.net/inventory/info/HMn0f7/

 

 

Pomoc w wyborze mile widziana.

Edytowane przez Pipita
Link to post
Share on other sites

Weź HD 7850 jest wydajniejsza od 650 Ti, fajnie się kręci, sam mam taką tylko od Gigusia i jest rewelacyjna.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-900-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-1gd-520318/

 

Lepszym wybotem od XFXa będzia ta karta, ma ciche i wydajne chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał 650Ti. Mocniejsza, lepsze chłodzenie, poza tym Nvidia ma więcej swoich dobrych technologii niż AMD i jakoś tak mam do zielonych większe zaufanie  ^^ . Jedynie szyn(k)a pamięci trochę słabsza, ale to duży problem powinien nie być  ;)

w czym mocniejsza?w wykonaniu? przy uderzeniu ?to słabsza wydajnościowo karta od 7850, taki podkręcony twór , a 7850 można jeszcze podkręcić .Lepsze chłodzenie ? w czym? może radeon nie musi mieć lepszego , bo się tak nie grzeje?ja osobiście do twojego zestawu bym włożył 660-chyba 100zł drożej ale wydajność  o wiele wyższa  ...a dlaczego bierzesz pamięci 1333Mhz?w tej cenie albo taniej masz 1600Mhz

Edytowane przez jacent
Link to post
Share on other sites
.a dlaczego bierzesz pamięci 1333Mhz?w tej cenie albo taniej masz 1600Mhz

 

Ktoś zaproponował, i podobno wielkiej różnicy nie ma. 

 

 

Co do 660, ja też bym włożył, ale budżet zakładał ~2000zł, a i tak jest już trochę przekroczony (:

Edytowane przez Pipita
Link to post
Share on other sites

w czym mocniejsza?w wykonaniu? przy uderzeniu ?to słabsza wydajnościowo karta od 7850, taki podkręcony twór , a 7850 można jeszcze podkręcić .Lepsze chłodzenie ? w czym? może radeon nie musi mieć lepszego , bo się tak nie grzeje?ja osobiście do twojego zestawu bym włożył 660-chyba 100zł drożej ale wydajność  o wiele wyższa  ...a dlaczego bierzesz pamięci 1333Mhz?w tej cenie albo taniej masz 1600Mhz

 Sorry jeśli coś źle napiszę, ja nowy jestem, się nie znam  :P

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ktoś zaproponował, i podobno wielkiej różnicy nie ma. 

 

 

Co do 660, ja też bym włożył, ale budżet zakładał ~2000zł, a i tak jest już trochę przekroczony (:

budżet można obniżyć- po co ci np. złożenie komputera za 50zł jak możesz to zrobić sam ?zresztą jak kupujesz za taką sumę to targuj się - powinni złożyć za darmo- w tamtym roku składali chyba od 1500zł , nie wiem jak jest teraz...po drugie z jedną kością pamięci 4 Gb da się żyć i dozbierasz w przyszłości na drugą -zwłaszcza ,że teraz są bardzo drogie, a ze słabą kartą nie da się , ja bym włożył jednak gtx 660- sprzedał kod na grę  metro i wtedy różnica ok 100zł- jedna kość pamięci, a jak jeszcze darmowe złożenie lub sam złożysz to budżet zmniejszysz jeszcze o 50zł

Edytowane przez jacent
Link to post
Share on other sites

nie opłaca się- nawet dla różnicy w cenie- teraz to 30 zł(chyba jednak 20zł w morele) , a jak będziesz sprzedawał kiedyś łatwiej sprzedasz gigabyte i za większa kasę , po drugie gigabyte ma 3 lata gwarancji , a palit 2 lata , zresztą palit nie należy do dobrych konstrukcji , zamiast palita już wolałbym msi

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...