Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Założyłem tu kiedyś temat w którym polecono mi do Xonara DG głośniki solo 6c/ edifier R2600. Wybór padł na te drugie. Od razu rzuciła mi się w uszy bardzo mała poprawa jakości dźwięku w stosunku do X-540 ( prawie 2.5x tańszych od edifierów ), ale liczyłem iż mityczne "wygrzewanie" głośników coś da. No niestety...

 

Integra: 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec)

K. dźwiękowa: Asus Xonar DG

 

Między powyższymi kartami różnica okazała się marginalna.

 

Teraz pytanie do was... czy mogę liczyć na prawdziwy skok jakościowy poprzez kupienie porządnej karty do 400zł czy dać sobie spokój i zwrócić te głośniki ?

Link to post
Share on other sites

Uciekłeś z pclola i liczysz na poradę tutaj?

 

Choćbyś miał kartę muzyczną z nadprzewodników to i tak nie usłyszysz poprawy tych R2600.

 

Ten zestaw nie jest dla Ciebie i tyle. Skoro nie możesz się przestawić z badziewia X-540 na w miarę dobre 2.0 to wachlowanie kartami nie pomoże.

Link to post
Share on other sites

Uciekłeś z pclola i liczysz na poradę tutaj?

 

Choćbyś miał kartę muzyczną z nadprzewodników to i tak nie usłyszysz poprawy tych R2600.

 

Ten zestaw nie jest dla Ciebie i tyle. Skoro nie możesz się przestawić z badziewia X-540 na w miarę dobre 2.0 to wachlowanie kartami nie pomoże.

Miałeś kiedykolwiek na biurku X-540 i r2600 tak by móc je porównać ? Mylisz przestawienie się z czegoś na coś ze zwyczajnym odczuciem różnicy między czymś a czymś. Przestawiać to można się z malucha w kolorze zółtym na malucha w czerni, ale jak przesiądziesz się z malucha do najnowszego merca to juz jednak czujesz różnicę.

Pisałem na innym forum, że różnica jakości mała bo mała, ale jednak jest słyszalna jednak na pewno nie proporcjonalna do ceny. Zadnym audiofilem nie jestem, moje głośniki mają z 5lat także kupując coś za 3x tyle liczyłem na wyraźny skok.

 

 

Piszesz, że wachlowanie kartami nie pomorze. Mam rozumieć, że karty nie zależnie od ceny 100-1000zł są tylko dla osób, które są wstanie dostrzec te minimalne różnice, a Kowalskiemu wystarczy integra ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Miałeś kiedykolwiek na biurku X-540 i r2600 tak by móc je porównać

 

Miałem X-530, w piwnicy mam X-540. Ostatnio słuchałem R2600. Także mam jakiś tam punkt odniesienia.

 

Do tego posiadam chyba wszystkie "komputerowe" zestawy grające z najwyższej półki więc i w dziedzinie PC Audio mogę się udzielać.

 

Szczerze?

Według mnie ZG-25-C grają lepiej od tych edków oraz solo 6 a także 7.

 

Nie jestem w stanie pojąć czego brakuje Ci w tym zestawie bo do tej pory nie opisałeś tego dość szczegółowo.

Basu? W zestawie 2.0 nie uraczysz takiego basu jak w 2.1 bo ten jest zawsze przerysowany. Zestawy 2.1 / 5.1 są tak strojone, że głośnik nisko-tonowy uzupełnia całe niskie pasmo (najczęściej do 200-300Hz) a satelity są odcięte na 120-160Hz. Bas z takiego zestawu rozbrzmiewa znacznie inaczej niż z 2.0. Ciężko jest uzyskać porównywalny efekt na dwóch kolumnach.

No chyba, że są to kolumny Bolero 200 / 300 albo Tango 200 / TLC 1, gdzie basu jest pod dostatkiem.

 

 

 

nie proporcjonalna do ceny

Jest proporcjonalna do ceny ale ta jest zawyżona z dwóch powodów, z których jeden wynika z drugiego. Wiem, zagmatwane.

Cena produkcji R2600 jest niższa od Solo 6.

Cena rynkowa R2600 jest porównywalna / wyższa od Solo 6C bo:

1. Ludzie na forach piszą kup R2600,

2. Ludzie na forach piszą kup Edifier.

 

 

 

Nie zaprzeczam, że grają czyściej, ale za tą cenę oczekiwałem czegoś więcej.

 

Posadzili by Cię przed Nautilusami od B&W i stwierdziłbyś, że grają przeciętnie.

Link to post
Share on other sites

gaaazzz z PClaba testował R2600 na różnych kartach w tym integrze i nie widzi różnicy. Jako wieloletni posiadacz solo 6c ma bezpośrednie porównanie do Edifierów. Poczytaj sobie jego posty w tym temacie: http://forum.pclab.pl/topic/843625-Edifier-R26002700-dyskusja-opinie-pytania/page__st__40

Link to post
Share on other sites

ixbt.com widzi takze wykres jest edifierow lepszy czyli nie wiem co wy piszecie.

 

W porownaniu na ixbt.com edifier R2600 wygral sami sobie sprawdzcie.

 

przeczytaj jeszcze raz post gaza bo widze ze do konca go nie czytales edifiery wypadaja o troche lepiej czyli te 50zl co wiecej placisz moze sie jednak oplacaja...

 

Cos za cos.

Edytowane przez tomek78
Link to post
Share on other sites

przeczytaj jeszcze raz post gaza bo widze ze do konca go nie czytales

 

Przeczytaj mój post ze zrozumieniem, ja pisałem o tym, że R2600 nie są wrażliwe na zmianę zródła, podobnie zresztą jak Solo 6c. Cytat z wcześniejszego linku:

 

"Edifiery testowałem na kilku kartach dźwiękowych ( w tym niezłej jakości realteku ALC889 na płycie Gigabyte ) - różnic brak."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...