Skocz do zawartości

Windows 8.1 Preview - już złamany!


Recommended Posts

26 czerwca 2013 o godzinie 23:50, czyli jeszcze tego samego dnia w którym została zaprezentowana nowa wersja Windows 8.1 Preview (build 9431) udało mi się złamać zabezpieczenia.

 

19886_10201380771462613_692105030_n.jpg

Zamieszczam zrzut ekranu z tego samego buildu, ale Windows Server 2012 R2 (z Windows 8.1 Preview pojawi się później).

 

http://www.firstever.eu/wp-content/uploads/2013/06/Windows-Server-2012-R2-Hack.png

 

Obecnie jestem w trakcie pisania raportu, który powędruje do programu Microsoft Mitigation Bypass Bounty. Fajnie by było dorobić nieco grosza (bądź dolara) :)

 

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Co mam widziec na tym zrzucie ekranu?

 

Możliwość uruchamiania programów na prawach administratora i dostęp do całego komputera, bez konieczności logowania do systemu. Zaznaczam, że żadne pliki w systemie nie zostały podmieniane i nie dokonywałem edycji rejestru. Błąd odkryłem 20 września 2012 i "działa" na wszystkich wersjach Windows Vista, 7, 8 oraz 8.1

 

A tutaj brakujący screenshot z 8.1 Preview (Build 9431).

Na liście zalogowanych użytkowników, jest pusto - a programy działają :) 

 

http://www.firstever.eu/wp-content/uploads/2013/06/Windows-8.1-Preview-Hack.png

Edytowane przez Marcin-prv
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Obyś tylko nie używał do tego znanego programu LiveCD, bo jeśli tak to sposób jest znany od lat i nie jest to żaden błąd. Pozwala on uzyskać uprawnienia systemowe (wyższe niż administratora) w wierszu poleceń jeszcze przed zalogowaniem się, po pięciokrotnym naduszeniu klawisza Shift.

Edytowane przez Longhorn
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Ciężko to nazwać błędem, jak najpierw trzeba system odpowiednio przygotować, aby móc tak zrobić ;) Chociaż OS powinien nie pozwolić na takie "logowanie".

 

Oczywiście jeśli myślę o tym samym, czyli "sethc" - ale istotnie, jakaś tam furtka jest, najpierw mały skrypcik i ... ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No i ?

 

Spróbuj się swoim sposobem dostać w ten sposób do nieswojego PC gdzieś pod jakimś adresem :P

 

Jeżeli użytkownika ma zainstalowana w systemie pewien popularny program, wówczas pojawiają się "tylne drzwi" i Microsoft tego nie przewidział w swoich systemach :P

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Przecież łatwo się domyśleć - odpowiedzieć sobie wystarczy na pytanie: jakie warunki muszą być spełnione do wywołania pewnych funkcji systemu? - ... i odpowiedź nasuwa się sama, jaki soft robi się potrzebny.

 

Jak nie chce, niech nie mówi - jego wola.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...