Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam problem.

 

Mój procesor to Q8200.

Skręcony do 2.8 Ghz, z napięciem 1.375.

Zasilacz to Chieftec gps-400aa-101a

 

 

Dziś kupiłem http://proline.pl/?p=SPC+FORTIS+HE1225 oraz http://proline.pl/?p=ARCT+ARCTIC+SIL+5

Za pierwszym razem wyczysciłem od niechcenia procesor, nałozyłem tą niewiele tej pasty. Roztarłem tak zeby nie było wolnych przestrzeni.

w stresie occt  miałem ok 76 stopni.

 

Za drugim razem wyczysciłem dokładniej procesor acetonem, nałozyłem wiecej pasty ale bez przesady, dokładnie ją roztarłem i mocniej przykręciłem radiator. 

W stresie occt teraz max 72 stopnie.

 

Na tym chłodzeniu rdzenie procesora powinny byc o wiele chłodniejsze. Słyszałem ze moze być to wina zasilacza a ten do dobrych nie należy.

Jakieś porady jak zniżyć temperature od doświadczonych hardwarowców?

Link to post
Share on other sites

Odkleiłeś naklejkę z chłodzenia tzn. podstawki? Ja montując ten cooler dodatkowo posmarowałem też podstawkę a dokładniej rzecz ujmując przerwy pomiędzy tymi rurkami a podstawką. Na te płaskie rurki też możesz nałożyć pastę ale bez przesady. 

 

1.375V to według mnie za dużo. Spokojnie powinien na 1.3V wyrobić. 

 

http://img.photobucket.com/albums/v287/TuksonRider/case_mod/xig_tim.jpg

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Wywala błędy przy niższym. Za słaba sekcja zasilania procesora na płycie. Sprawdzałem na domyślnym napięciu oraz taktowaniu i mam ok 65 stopni w stresie co i tak na te chłodzenie to dużo. Może pasta jak postoi na wygrzanym procesorze w occt to lepiej się dopasuje i tempy spadną?

Link to post
Share on other sites

 

 

Za słaba sekcja zasilania procesora na płycie

Tak a jaka? Ram?



 

 

Może pasta jak postoi na wygrzanym procesorze w occt to lepiej się dopasuje i tempy spadną?

Nie nastawiaj się tak optymistycznie :)



 

 

Sprawdzałem na domyślnym napięciu

a domyślne to ile?

Link to post
Share on other sites

Fortisa się fatalnie mocuje, sprawdź czy wszystko jest lekko z wyczuciem oporu dokręcone a nie na maksa. Mi fortis wygiął płytę bo za mocno ścisnąłem. Dodatkowo może nie być scentrowane gdy jedna z płaszczyzn jest przechylona pod wpływem przegięcia.   

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

1 - nadal nie wiadomo jaka masz płytę główna 

2 - 99% wina płyty, że proc chodzi do 2,8 i koniec

3 - z napięciem 1.375 to ja bym chyba się jednak bał ;p i to dlatego jest ~75 stopni a nie przez radiator albo pastę. Żadne wygrzewanie i wyszukane techniki nakładania pasty nic nie dadzą. Mój q6600 przy v 1,365 i 3,8ghz w stresie z thermalright 120 ultra extreme miał 68 stopni.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie. Ściągłem chłodzenie i sprawdziłem procesor przyglądając się pod światło. Po środku jest on lekko wklęśnięty coś w kształcie kółka. Może to być wina wcześniejszego chłodzenia.

Dokładniej nałożyłem pastę pomiędzy rurki a te metalowe blaszki na spodzie radiatora. Przykręciłem go. Włączyłem pcta i przy włączonym teście occt cpu linpack dokręcałem każdą z śrubek. Natrafiłem na najwyższą temperaturę 68 stopni. 

 

Czy przez te wgniecenie na samym środku procesora mogę mieć takie temperatury?

Co polecacie żeby z tym problemem zrobić? 

 

 

 

Płyta główna Gigabyte G31M-S2L. Zniżyłem napięcie o jeden schodek mniej i przy teście bluescreen. a na tym 1.375 mogę go trzymać przez 2h i jest stabilny.

Edytowane przez Xedom
Link to post
Share on other sites

Jakoś udało mi się zejść z napięciem. Niewiem czemu przy 2.8 ghz rusza jedynie przy 1.375 , i potem dopiero przy 1.2. Przy napięciu 1.2 max 67 stopni odnotowane po 5 minutach stresu.

Dodam ze radiator nagrzewa się ale w niewielkim stopniu.

Fsb w słabszych płytach kończy się na 345 jeśli pci-e da się na 100 mhz. Np na mojej.  Przy gf 9600 gt powyzej 380 mhz fsb i pcie nastawione na standard wyskakiwały już przekłamania w grafice. Teraz przy hd 7850 400 mhz i nadal jest dobrze.

http://www47.zippyshare.com/v/4552503/file.html

Proszę.

Może wyszlifować powierzchnie ichs procesora?

Edytowane przez Xedom
Link to post
Share on other sites

system memory multipler na najniższy czyli pewnie 2.0

 

ddr2 overvoltage na normal, ewentualnie +0,1V wystarczy 

 

fsb overvoltage na + 0,1V ale wcześniej pasuje jakieś chłodzenie na chipset!!!

 

I wtedy fsb na 415 MHz i stopniowo do góry. 

 

Taki mały wiatraczek za 10zł przykręcić do płyty a temperatury (chipsetu) potrafią spaść nawet o 20C. 

 

http://cdn.avsforum.com/7/74/744b5bcf_vbattach128326.jpeg

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Z takimi ustawieniami to podejrzewam, że prędzej ram nie wyrobił niżeli płyta. Skoro 800 chodziły jako 960 to nie dziwne, że przy wzroście FSB i takim samym mnożniku ram komp był niestabilny. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...