Skocz do zawartości

Uniwersalny komputer [~1500 zł]


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Uniwersalny, czyli: internet, aplikacje biurowe, programowanie, gry komputerowe

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 500$ ~ 1 655,84 zł (mogę dorzucić 100-200 złotych)

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Tak, jeśli jest taka możliwość

Specjalne wymagania: przyszłościowy, w miarę cichy

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1240x1024, ale w przyszłości mam zamiar zmienić monitor

Których części potrzebujesz?: obudowa, płyta główna, proces, pamięć RAM, dysk SSD (ewentualnie drugi HDD), zasilacz, nagrywarka CD/DVD

Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Karta graficzna: MSI Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5, zasilacz: ModeCom Feel III (ale wydaje mi się, że powinienem go zmienić).

Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/m4MVlB/ (zestaw ponad kwotę i za bardzo nie wiem co odjąć od niego)

Inne: Interesuje mnie obudowa podobna do SilentiumPC Regnum L50 (dokładnie "cable managment" z tego zdjęcia http://www.silentiumpc.com/wp-content/uploads/2011/10/spc_regnum_opcje_ENG.jpg). Komputer będzie kupowany na dwie partie.

Budżet aktualnie to około 1800 złotych. 

Dodatkowo chciałbym mieć modularny zasilacz :)

 

Edytowane przez tester123
Link to post
Share on other sites

Budżet został zwiększony do około 1800 złotych. Możecie wybrać mi całkiem nowy zestaw uwzględniając moją obecną kartę i obudowę z "cable managment".

 

Dodatkowo chciałbym mieć modularny zasilacz.

 

Która obudowa jest lepsza Corsair Carbide Series 300R czy Regnum Black?

Edytowane przez tester123
Link to post
Share on other sites

No skoro tak, to ok. Jednak zastanowiłbym się 2 razy nad podjętą decyzją. Na przykład płyta główna - aby FX przyzwoicie się kręcił wypadałoby mieć płytę z przyzwoitą (6+2, 8+2) i chłodzoną sekcją zasilania. Sam mam 4+1 i wyżej niż 4,1 - 4,2 GHz nie podskoczę. A FX na stockowych zegarach marnie się prezentuje. Niestety płyty z 8+2 kosztują 400-500zł, tańsze wynalazki od Gigabytea (990XA-UD3, 990A-UD3) odpadają ze względu na throttling pod obciążeniem - rewizja płyt 3.0 (takie teraz są w sprzedaży). Więc na twoim miejscu odpuściłbym sobie AMD i dozbierał do Intela.

 

edit.

 

Zrobiłem na szybko zestaw na FX. Jako obudowę wybrałem Gladiusa M40 - równowaga między ceną/jakością. Zaproponowana przeze mnie płyta ma lepszą sekcję zasilania (6+2 wg strony producenta) i nie kosztuje dużo. Wybrany przeze mnie SSD jest ponoć niezłą pozycją wśród tanich układów.

 

link do koszyka: http://www.morele.net/inventory/info/z1BpuX/

 

Koszt zestawu wyniósłby 1856,02 zł

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Może - ale gladius M40 jest przyzwoitą obudową. Osobiście mam Regnum, ale teraz nie jestem pewien czy zapłaciłbym ~300zł za niego. Owszem duża itp. ale warta max 200zł - ze względu na niedociągnięcia (kiepskie przyciski power/reset, g****niany potencjometr i odklejające się nóżki). Wydaje mi się że M40 będzie dla Ciebie ok.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do obudów nie jestem ekspertem, niech inni się wypowiedzą. Ogólnie ważne żeby tobie odpowiadała. Co do nowych płyt Gigabyte'a pod AM3, pisałem już wcześniej - nie ryzykowałbym. Sam oddawałem GA-990XA-UD3 bo nie dało się na tym szrocie pracować. Dla zainteresowanych link do tematu.

 

Ogółem jeszcze zanim się zdecydujesz na AMD odpowiedz sobie na pytanie: czy grasz namiętnie w sieciowe RTSy (np. tryb multi Star Craft 2) czy MMO? Jeśli tak, to zdecydowanie Intel ,bo FX dają tu ciała.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Często gram w gry MMO takie jak Dota, League of Legends. Mówisz że Intel lepiej sobie z tym poradzi? Tylko wtedy wracam znów do początku.



Moja nowa propozycja:

    > Corsair Carbide Series 300R Window [299,00 pln]
    > Corsair CX Series 500W ATX [195,00 pln]
    > MSI B75A-G43 [249,00 pln]
    > Intel Core i5-3350P 3.10GHz BOX [689,00 pln]
    > CORSAIR VENGEANCE DDR3 8GB 2x4GB 1600MHz 9-9-9-24 [275,00 pln]
    > Kingston SSDNow V300 120 GB [349,00 pln]
 
Cena: 1807,00 pln

 

Edytowane przez tester123
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie w porządku - płyta w sam raz do i5-3350P, a skoro grasz w MMO to Intel jest jedynym słusznym wyborem. Wydaje mi się że za ~1800zł lepszego zestawu się nie zdobędzie. Co do obudowy alternatywą od SPC może być Gladius x80 - dostępny do niego jest również panel z oknem. Ale to już są większe koszta bo sama buda kosztuje ~330 - 380zł a panel ~50zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...