Skocz do zawartości

Komputer do pracy do 4000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Dres21,

Recommended Posts

Hej. Potrzebuję takiego oto komputera dla siebie. Proszę o poprawę mojego zestawu.

  • Zastosowanie komputera : Grafika komputerowa 2D, 3D, Rendering, Programowanie, Tworzenie gier komputerowych, Gry, Tworzenie muzyki.
  • Maksymalna kwota : 4000zł.
  • Których części potrzebuję : Buda + Monitor.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Oczywiście, że tak.
  • Rozdzielczość mojego monitora : Full HD 1920x1080.
  • Specjalne wymagania : Procesor AMD, Chłodzenie Wodne CPU, minimum 16GB RAM (Nie mniej niż 1600MHz), Zasilacz modularny, Dobra Muzyczna Integra lub zewnętrzna, Monitor nie większy niż 22" o rozdzielczości Full HD .
  • Części z poprzedniego komputera : Głośniki, Klawiatura, Mysz
  • Własna propozycja zestawu : http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=76504&s=73604&s=67056&s=42107&s=77780&s=77042&s=61601&s=73912&s=62471&s=74072&s=73263
  • Inne : Proszę o zachowanie wyżej wymienionych parametrów.
Link to post
Share on other sites

Procesor AMD, Chłodzenie Wodne CPU

Procesor AMD? :pokey:

Chłodzenie wodne CPU to koszt 1000zł. No chyba,  że mówisz o złomie, które nazywa się pseudo-chłodzenie-CPU.

Co do zestawu, to czekaj na stelek/gtxxor.

Link to post
Share on other sites

Tak, AMD. AMD FX w programach obsługujących wielordzeniowość radzi sobie bardzo dobrze, często lepiej od Intela w podobnej cenie np. i5 3570. Poza tym lepiej się podkręcają i coraz więcej programów jest optymalizowanych pod AMD. Wiem, wiem Intel wydajniejszy no tak ale jest to firma, która płaci kupę kasy za to by programy były pod nich optymalizowane za co już mieli kilka procesów i je przegrali. Chłodzenie wodne oczywiście zespolone tzn. gotowe. Nie jest to żaden pseudo - złom jak mówisz ponieważ gotowe chłodzenie wodne o wiele lepiej radzi sobie od zachwalanego tutaj SilentiumPC Fortis HE1225.

Link to post
Share on other sites

Ciężko będzie złożyć coś do specjalnych zastosowań(Monitor wchodzi w rachubę) Jednak:

Płyta główna:     MSI Z77A-G43 Intel Z77
Procesor:     Intel Xeon E3-1230v2
Karta graficzna:     Sapphire ATI Radeon HD7970 3GB DDR5/384bit ve.OC(ewentualnie jakaś tańsza wersja, jak jest)
Zainstalowana pamięć:     Goodram DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz CL9
Dysk twardy:     Seagate Barracuda 500GB SATA3
Zasilacz:     XFX Core 550W
Obudowa:     SilentiumPC Gladius M40 Pure Black Razem, ok. 3700zł+ monitor Samsung SyncMaster 2243. Sam mam nie narzekam, jednak jak go kupowałem to był nówka i dobry, ma wejście D-SUB, więc musisz się posiłkować przejściówkami niestety. Jakbyś mógł przekroczyć budżet to weź WD Blue 1TB + 8GB ram(ew. dysk możesz zostawić, ram ważniejszy) Nie masz jakiegoś monitora? Byś budżetu nie naciągał.

Edytowane przez Dres21
Link to post
Share on other sites

Dres21 fajny zestawik i Xeon na wyposażeniu wygląda ciekawie i mógłbym ustąpić go na rzecz AMD ale posiada On tylko 4 rdzenie i mimo 8 wątków projekty gier będą się wolniej renderowały. Jednak PC także nie spełnia pozostałych założeń. Wolę słabszą kartę ale więcej RAM (Miało być 16GB, co do Dysku to tylko magazyn ponieważ za niedługi okres dostanę SSD od Firmy 128GB, etc)

Link to post
Share on other sites

Pomyliło Ci się coś. FX to 4 moduły po 2 rdzenie każdy więc 8 rdzeni. Między RAM jest taka różnica, że wyposażone w radiatory 1600 mają lepsze możliwości OC. Z poprzedniej kostki 4GB RAM GoodRAM 1300 wycisnąłem 1866 przy 1.65v wyżej nie szło, po zamianie na 4GB 1600 z radiatorami GoodRAM poszlo 2100 przy 1.65v i jeszcze szlo wyżej. Przy 1.7v na 2400 działało (Cl 12).

Link to post
Share on other sites

 

 

Pomyliło Ci się coś. FX to 4 moduły po 2 rdzenie każdy więc 8 rdzeni.
:?: What ? AMD i 8 rdzeni ? kurde  a ja debil brałem 6 rdzeni za ponad 2k od Intela ... żartuje sobie, ale FX nie ma 8 rdzeni, to coś to w ogóle nie są rdzenie.

Do tego wydajność FX daje radę tylko i wyłącznie podczas rederingu, po za nim CPU ssie że nie raz przegrywa z i3, także drogi autorze poczytaj więcej testów i się zorientuj bardziej jak to jest z tymi FXami.

Od siebie polecam Xeona wspomnianego wyżej - do tego 16GB ramu i quadro 600. Całość na mobo z B75 (MSi najlepiej wypada) i do tego dysk HDD.



Następnie jak możesz porównywać SP Fortisa za 120 zł do pseudo chłodzeń wodnych za ponad 300zł ?? Weź może porównaj sobie je z czymś na podobnym przedziale cenowym np. SilverArrow SB-E SE / Noctua D14.

Do tego jak wyżej - gotowe układy LC to gó**o jakich mało więc nie mam zielonego pojęcia skąd wziełeś opinię że te układy są OK i warto w nie inwestować - od mnie : to jest zwykłe gó**o, drogie i głośne, do tego nie zachwyca osiągami. Air i tylko Air, a jak LC to własnej produkcji (koszt około 1tyś za chłodzenie CPU).

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Hahahahaha jak ja uwielbiam ludzi kochających Intela....Intel Intel Intel......Klejone IHS'Y odgrzewane kotlety(Haswell) nowe podstawki. Sam zaprzeczasz sobie mówiąc, że FX dobry do renderingu a potem polecasz Xeona skoro mój PC ma służyć do renderingu....Jak dobrze, że mam Inż. Informatyki, skończone kursy ECDL, CISCO, Microsoft Protection, Microsoft Server Managment, Hardware License Plate (USA), i pracuje w zawodzie 6 lat.....Tak btw FX to 8 rdzeni. To, że procki AMD mają budowę modułową to świadczy dobrze o nich...łatwa możliwość rozbudowy ect nie to co Intel....jeszcze ten ich marketing i płacenie za optymalizacje innym...Kolejnym tematem jest to, że FX'y testowałem zanim na rynku się pojawiły i drogi kolego TY poczytaj testy....FX 8350 wygrywa w testach z i5 3570...przepraszam bardzo ale coś Ciebie nie rozumiem....wgl Was tu na forum nie rozumiem.....wszystkim polecacie te same procki, te same płyty a gdy nagle wyjdzie wam na przeciw to po nim jedziecie a racji nie macie...suche fakty...LC składałem nie raz w swoim życiu i wiem jakie są to koszty,...testowałem też LC gotowe na CPU i mam o nich dobre zdanie, często wystarczy zmienić wentylator by cieszyć się dobrą wydajnością i ciszą...co do mojego porównania z tanim, sprawdzonym, dobrym chłodzeniem zrobiłem to tylko dlatego, że co chwile polecacie to chłodzenie...wiem, wiem, jest dobre w swej cenie ale bez przesady...., nie każdy chce mieć to samo w budzie co inni...Co do Quadro ciekawy pomysł i sam się nad nim zastanawiałem...kiedyś gdy kupowałem PC....Teraz mam: FX 8350, 32GB RAM 2400MHz cl9 firmy G.Skill, 2TB HDD (1TB + 1TB RAID 0) na dane i SSD 128GB KIngston V+, Zasilacz BeQuiet 800W Modular Black, GPU: GTX 680 EVGA SLI.... Płyta podana jako budulec zestawu za 4k z tego tematu, nagrywarka, monitor również, chłodzenie również, buda także, Po podkręceniu Proca wszystko jest stabilnie, a mało tego jest cicho...

Czekam teraz na nowe procki AMD by je wpakować w moją podstawkę bo będą kompatybilne....drogi kolego Ty już raczej do swojej płyty nowej generacji nie wpakujesz...przykro......

Link to post
Share on other sites
Jak dobrze, że mam Inż. Informatyki, skończone kursy ECDL, CISCO, Microsoft Protection, Microsoft Server Managment, Hardware License Plate (USA), i pracuje w zawodzie 6 lat.

Więc czego tutaj szukasz skoro wszystko wiesz? 

8 rdzeni  ? to poczytaj dobrz ejakie to są rdzenie i jak sobie radzą z obliczeniami - z tego co kojarze to tam jakaś ściema była i "rdzenie" nie są w rzeczywistości rdzeniami - jak dobrze kojarzę to posiada 4 moduły po dwa rdzenia na każdym, z tym że rdzenie pracują w parach i nie jest to tak że masz 8 wątków zdolnych obliczać nie zależne dane. To było jakoś tak że dane idą w moduł, tam są dzielone na dwa pseudo rdzenie, które następnie dokonują obliczenia ... Mam  ;) :

"składa się z dwóch zmiennoprzecinkowych jednostek wykonawczych (ALU) ze współdzieloną pamięcią podręczną trzeciego poziomu. Współdzielone są również jednostki wykonawcze stałoprzecznikowe (FPU), jednostki do pobierania instrukcji i danych (Fetcher), dekoder instrukcji, potok jednostek zmiennoprzecinkowych (Floating Point Pipelines) oraz pamięć podręczna drugiego poziomu. Rozwiązanie to ma tę zaletę, że jeżeli dana aplikacja działa na czterech wątkach, to każda jednostka obliczeniowa może korzystać ze wszystkich zasobów znajdujących się w module. Wówczas nieużywane są tylko cztery jednostki obliczeniowe, a nie wszystkie powiązane z nią dodatkowe zasoby."

 

Do tego jak dobrze że jestem inż.informatyki - kursy w większości są już nie aktualne więc ich nie podaje  :D ,ale za to mogę powiedzieć że od dosyć długiego czasu zajmuje się składaniem komputerów do pracy i powiem Tobie tyle że jak szukasz maszynki typowo do renderowania to zastanów się nad farmą, lub wykręconym i7 SB lub SB-E. AMD według mnie nie sprawdza się najlepiej i nie jest to tak że wyskakujesz z czyś innym i leci negat z mojej strony - po prostu AMD FX to nie są udane procki. Nadają się tylko do renderów i niczego więcej - a tu znowu najlepiej wypada render-farma jeżeli maszynka ma obliczać , tylko rendery. 

 

A odnośnie LC to porównaj sobie Noctue Nh-D14 / SilverArrow SB-E SE do tego Twojego gotowca za który bulisz ponad 300zł i na starcie wentyl do wymiany.

 

A co do polecania tego samego - dobre części dlatego wszyscy je polecamy, ale jak chcesz iść na przekór wszystkim to nikt Tobie nie zabroni - nie rozumiem tylko jednego - informatyk z 6 stażem i wchodzi na forum po pomoc, czy może dla podbudowania swojego ego i pokazania że wie lepiej - skoro tak to rób jak chcesz - ja mam swoje zdanie na ten temat poparte doświadczeniem i testami - Ty ... pracowałeś kiedyś na 3930 / 3960 ? Może dual - Xeonik na SR-X / SR-2 ? A może WS firmowy Della czy HP ? 

No i do sedna - spójrz na profesjonalne stacje robocze od w/w firm i znajdź mi tam swojego FXa ...  ;) Teraz weź się zastanów kto ma większe doświadczenie - DELL / HP czy może TY pan informatyk z kursami CISCO itd. Jak dla mnie to uja wiesz skoro nadal twardo ciśniesz że FX to 8 rdzeni - dla mnie to 8 pseudo rdzeni, bo co to za rdzeń co działa tylko w parze i korzysta ze wspólnych zasobów ? W intelu rdzeń to pełny rdzeń bez żadnej ściemy - ściema to jest HT, ale jasno jest powiedziane że to wątki. Tutaj AMD robi ludzi w balona i wymyśla jakieś moduły, które de facto są rdzeniami, wątki określa rdzeniami. nahhh odechciewa mi się jak czytam takie wątki jak ten ... ale kto co lubi. Miłego składania stacji roboczej i oby sprzęcik służył jak należy - niezależnie czy to będzie Intel czy AMD. I skończ z chwaleniem się tytułami i kursami które zapewne od kilku lat są nieaktualne 

NO  8-)  :P

ps. może by tak w sygnaturce pisać że pan inż., albo lepiej dopiszę sobie takie info przed nickiem - ogólnie żenada, podobna do "kartonowej" akcji jednego z użytkowników 

 

ps2. Żeby nie było że jestem funboyem Intela - posiadałem kilka AMD i ta firma kiedyś naprawdę była konkurencją dla Intela. Był czas kiedy AMD przegoniło Intela, ale trwało to bardzo krótko. Pamięta ktoś jeszcze Bartony i wcześniejsze Thoroughbred, oraz serwerowe Opterony ?

Później AMD już nigdy się nie podniósł - Intel miażdżył go w każdym aspekcie poza cenowym i tak AMD jakoś przetrwało. Obecnie żyje głównie dzięki wchłonięciu ATi i sprzedaży CPU, GPU do next-gen konsol. 

Sam ubolewam nad ich obecną jakością CPU - Intel robi powoli monopol, co nie jest zbyt dobre dla naszych kieszeni.

  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za Twoje zdanie a co do mich kursów są jakże aktualne...CISCO ACADEMY 2013, Microsoft Protection 2012, Microsoft Server Managment 2012, HLP robiony w USA 2012 i przepraszam bardzo pracowałem w firmie HP i wiem jak wyglądał ich PC do renderingu więc...Intel miażdży AMD tylko dlatego, że PŁACI FIRMOM ZA OPTYMALIZACJE a nie robi mega och ach procków...co do architektury FX wiem jak one działają i wypraszam sobie obrażanie mnie bo nikogo tu nie obrażam tylko próbuje pokazać pewną prawidłowość na wasze och i ach na Intela. Nie mam zamiaru robić wam na przekór a co do sprzętów są dobre owszem, ale jak ktoś nie ma $ i chce sprzęt a Wy go lejecie za to i każecie zbierać do czegoś innego mimo, że to co wybrał i tak mu wystarczy jest przesadą....

P.S Składam PC praktycznie ok 3 sztuk dziennie i nie żadne za 2 czy 3k tylko często dla profesjonalnych zastosowań za ok 20k....i wiem na co stać Xeony i OC SB Intela, ale nie można się tak tym zachwycać bo AMD też swoje robi i jeżeli chcemy by Intel nie serwował nam więcej tego syfu np. w postaci Haswell musi mieć konkurencje a my nakręcając się ONLY INTEL nigdy konkurencji nie dostaniemy i wypadałoby czasem zaproponować komuś AMD, które wcale tak złych rzeczy nie robi....
 

P.S 2
Sprzęt mam, a wątek miał być tylko sprawdzeniem czy rzeczywiście Polacy są ONLY INTEL. Moja magisterka opiera się na tym, bronie ją za kilka dni i wiecie co - myślę,  że się uda.

P.S 3
Mój wątek potwierdza, że jak ktoś się wybija poza społeczeństwo nawet forumowe od razu jest gnojony za inność.

Dziękuję.

 

Link to post
Share on other sites
Wy go lejecie za to i każecie zbierać do czegoś innego mimo, że to co wybrał i tak mu wystarczy jest przesadą....

Na i3 idzie pracować, ale chodzi o to żeby było wygodnie i komfortowo. FX się sprawdza w renderingu , ale sorry ja tu widzę "Grafika komputerowa 2D, 3D, Rendering, Programowanie, Tworzenie gier komputerowych" w opisie, więc Intel jak najbardziej jest wskazany, ale jak uważasz że FX będzie lepszy to proszę bardzo...

Nie wierzę w to że składałeś stację za 20K, nie wierzę nawet w to że pracowałeś kiedykolwiek na takim sprzęcie jak dual Xeon, czy maszynki o podobnej wydajności. Wiedział byś że realny budżet na tej klasy sprzęt to nie 4 tysiące, a co najmniej 6-7 tysięcy.

 

 

Sprzęt mam, a wątek miał być tylko sprawdzeniem czy rzeczywiście Polacy są ONLY INTEL. Moja magisterka opiera się na tym, bronie ją za kilka dni i wiecie co - myślę,  że się uda.

Czy Ty człowieczku masz coś tam w głowie ? Jedno pytanie - a Ty kim Kówa jesteś jak nie Polakiem ? Jak dla mnie to jesteś zwykły Polaczek, a nie Polak. A wy jesteście ONLY THEBILLE, bo robię właśnie doktorat z tego "Czy emigrant może być Debilem?", a moje posty to tylko taki test był - wiesz co, myślę że się uda   :D

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

Nie mam zamiaru dyskutowac z typami o 0 inteligencji. Wiem ile taka stacja kosztuje gdyż firma jest w taką wyposażona i sam na niej pracuje...wierz w co chcesz wiara jest indywidualną kwestią każdego człowieka. Na forum byłem, jestem i będę i koniec kropka. Nie będę się powtarzał na co jest ten temat a dane byly przykładowe, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Aha jeszcze jedno obywatelstwo mam także Amerykanskie z racji żony wiec nie jestem "typowym" polakiem. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Typowy hamburger, myśli że wszystkie mózgi pozjadał i jest władcą świata.

Podsunąłeś mi pomysł na sygnaturkę, wymienię sobie tysiące tytułów zaraz jakiś a w swojej randze dam doktora jakiegoś.

Edytowane przez florenek
Link to post
Share on other sites
Aha jeszcze jedno obywatelstwo mam także Amerykanskie z racji żony wiec nie jestem "typowym" polakiem. Pozdrawiam

No to super, następnym razem zastanów się po kij temat w ogóle zakładasz - ludzie się spuszczają nad zestawem, a Ty sobie "test" robisz ?? Ssioo trollu do łameryki - panie "nietypowy" Polak (trafiłeś z tym określeniem w sedno). 

drogi Tasiemcu zauważ co się tutaj dzieje - przecież z Ciebie jest zwała  ;) Większego gbura dawno nie spotkałem i mam nadzieję że nie spotkam. No i szkoda że w realu nigdy się raczej nie zobaczymy, bo z olbrzymią przyjemnością pogłaskał bym pięścią po policzku takie "Hamburgera". Nie dość że na co dzień użeram się z niemieckimi "Polaczkami", to jeszcze tutaj muszę. 

 

 

Na forum byłem, jestem i będę i koniec kropka.

Ale, tu "ONLY INTEL" jest więc po kij tu kwitniesz Tasiemcu ? Nie Twoje klimaty przecież   8-)

 

Uprzejmie proszę o zamknięcie tematu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja mam z was taka polewkę ze znajomymi, że szkoda gadać. Ciekawe jak z Twoim wzrostem czy byś sięgnął do mojego policzka chyba żebyś go włosami (o ile je masz) pogaskał.

 

 

PROSZĘ O ZAMKNIECIE TEMATU TAK JAK WYŻEJ, GDYŻ NAJWIDOCZNIEJ WSZYSCY WOLĄ IŚĆ W ZAPARTE.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...