Skocz do zawartości

Jaki macie boost na GTX 770


Recommended Posts

Chciałbym się dowiedzieć jaki rzeczywisty zegar boost po wyjęciu z pudełka osiąga GTX 770. W szczególności chodzi mi o model Gigabyte GTX 770 ale jeśli macie MSI lub Palita to też podajcie. Na innym forum użytkownik Gigabyte GTX 770 napisał że jego sztuka osiąga bez OC 1215 MHz. Trochę zdziwiło mnie że sztuka testowa którą posiadam boostuje się do 1241 MHz mając ten sam Bios, podejrzewam że może być to zasługą wyższego Asic score. Podawajcie jaki macie boost na swoich GTX 770.

Link to post
Share on other sites

Jaki model? Też Gigabyte Windforce3? Mógłbyś odczytać jaki twoja sztuka ma Asic Score za pomocą najnowszego GPU-Z, klikasz prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierasz read asic score.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Asic score nie ma znaczenia przy domowym OC. Może przy ostrym OC na azocie w niskich temperaturach nabiera jakiegoś znaczenia. Tylko zastanawia mnie dlaczego karty Gigabyte 770 mają różne boosty mimo tego samego biosu, przynajmniej takie samo jest oznaczenie biosu, więc pomyślałem że może ten asic, kto wie.

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o osiągi OC, tylko o fabryczny boost po wyjęciu z pudełka. Chcę ustalić czy Gigabyte 770 ma 1241 MHz czy rzeczywiście zależy to od sztuki bo akurat przygotowuje mini reckę tej karty. Wygląda na to że zależy od sztuki i teraz pytanie czy u innych producentów 770tki też tak jest i dlaczego tak jest, czy może rzeczywiście jest to kwestia tego asica i ma on znaczenie dla GPU boost 2.0.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Podbicie zegarów w stosunku do boost z tablicy w biosie zależy od ASIC gpu i tablicy tj. odległości od bodaj 823 mhz gdzie jest robiona w tablicy 'dziura' przy fabrycznym OC, to się nie zmieniło.



... czyli pochwal się swoim gtx770.

 

:facepalm:

 

Nie ma się czym chwalić, fabryczne OC to najgorsze zło naszych czasów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do tej pory myślałem że to wyłącznie kwestia Biosu i ta informacja jest zapisana w Biosie. Różni producenci mają różne wersje Biosów, a nawet jeden producent ma kilka wersji Biosów dlatego karty mają inne boosty, tak mi się wydawało. Ale z tego co inni użytkownicy podają to nawet przy tym samym Biosie może być różny boost. Trochę to bez sensu ze strony Nvidii że tak jest.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Tak. Niski to karty z większa tolerancja temperatur.

 

I bardziej podatne na zmiany napięc w kontekście stabilności. Wysoki asic ma niżej voltage wall więc kręci sie wysoko ale na ekstremalne oc z LC sie nie nadaje. To wszystko teoria ale w miarę sie sprawdza.

Link to post
Share on other sites

Kurde czemu ja mam zawsze stałą wartość 1136 mhz i nie idzie więcej. Nie ważne jaka temperatura, czy 68 czy 75.

Fan na auto mam 44% jakoś i obroty podczas max obciążenia jakoś z 1250 RPM.

 

Wy coś podkręcaliście?

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...