Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

Mam problem z kupnem nowej karty graficznej, nie za bardzo się na tym znam a nie chcę przepłacać lub kupować czegoś co nie pociągnie gier, w które mam zamiar grać. Prosiłbym o waszą pomoc w doborze karty graficznej w zakresie do 600-700zł. Mam zamiar na niej grać w takie tytuły jak Metro: Last Night, Wiesiek 2, Crysis 3 i cieszyć się przy tym płynną ładną grafiką.

 

Podaje specyfikacje mojego komputera:

-Zasilacz: 650W AKYGA AK B1-650

-Płyta główna: ASUS P5G41T-M LX

-Karta graficzna: GeForce GT 320

-RAM: 4GB DDR3

-Procesor: Intel Core2 Quad 2.50Ghz

-System: Windows 7 Home Premium 64bit

 

Od razu uprzedzam, że nie chcę nic używanego z Allegro i wolałbym karty z GeForce. Liczę na waszą fachową opinię i propozycje do 600-700zł.

Edytowane przez IsarLoyu
Link to post
Share on other sites

Tak myślałem, że zasilacz też do wymiany. Ale procesor? 

Dodam jeszcze, że ten zestaw co mam nie jest aż taki zły. Daje radę na nim grać w takie tytuły jak Metro 2033, Skyrim czy Crysis 2.

 

No to w takim razie poproszę propozycje kart graficznych + zasilacz, który ją pociągnie. I w jakiej mniej więcej cenie kosztowałby procesor?

Link to post
Share on other sites

Tego Tacensa można sobie darować.

Ma słabą linię +12V i brakuje mu wtyczki PEG (zasilanie karty graficznej).

Znacznie lepszym wyjściem będzie Corsair CX 430 80 Bronze z linią +12V mocniejszą o 60W i wtyczką PEG.

http://www.komputronik.pl/product/174329/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Corsair_CX430_430W_80_PLUS_Bronze_ATX.html

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

 

Na tej karcie będę mógł chociaż na średnich detalach grać w najnowsze produkcje?

 

Czyli procesor też do wymiany... tylko, że wtedy musiałbym zrezygnować z gpu :(

 

Pod zasilacz jaki zaproponował Pawel7 + mój procesor, jaką kartę do tego polecacie? Ewentualnie jakiś tani aczkolwiek lepszy cpu do tego.

Link to post
Share on other sites

A jakiś odpowiednik HD7770 tylko, że GeForce? Nie wiem czemu, ale nie przekonuje mnie ta marka. Podobno jakieś problemy ze sterownikami są, nie jest obsługiwana przez niektóre tytuły gier itd. Tak przynajmniej słyszałem, więc pytam się - jest odpowiednik tej karty w GeForce?

Link to post
Share on other sites

Ok, czyli zasilacz już wiadomo jaki.

Mam natomiast kolejne pytanie. Przeglądałem sobie ceny tego HD7770 i zauważyłem, że są różne modele i warianty itd. Więc czym się różnią między sobą te karty graficzne prócz ceny i wydawcami? Która z nich jest najwydajniejsza, czy to nie ma znaczenia?

 

http://www.ceneo.pl/15540839

 

http://www.ceneo.pl/17212404

 

http://www.ceneo.pl/15657346

 

http://www.ceneo.pl/16930247

Link to post
Share on other sites

mimo, ze msi robi swietne produkty to ich procedura naprawy/wymiany sprzetu jak sie zepsuje jest załosna...odsyłają Ci inny model karty po naprawie, albo dostaniesz tą sama karte ale nie tą co wyslales albo inny w ogole model o zblizonych parametrach (czasami delikatnie na twoja niekorzysc). Także z uwagi na serwis nie polecam produktów MSI :)...co do jakości/wydajnosci nie mam zastrzeżen. 

 

z powyzszych na pewno dobrą opcja jest ASUS ale jest drozszy od pozostałych:P

Edytowane przez maxellxl
Link to post
Share on other sites

@up do przedwczoraj wszyscy jęczeli, że najgorszy z najgorszych serwisów to ma Asus i nikt go nie poleca. Teraz wsiadacie na MSI (bo znowu kilka tematów wypłynęło). Za dwa dni to będzie GB a za 4 Szafir.

 

Żadna, ale to żadna firma (no, oprócz programu wymiany kart w EVGA) nie ma dobrego serwisu/obsługi klienta i wszystkie traktują nas jak skończonych idiotów (wyjątkowo widoczne w PL, bo za granicą procedura wymiany kart przebiega znacznie sprawniej). Dlatego korzystając z uprawnień ustawowych (tj. reklamacja towaru) zamiast z gwarancji niezależnie od producenta mamy te same szanse na rozwiązanie wszystkiego szybko i bezboleśnie. Dlatego ja na serwis szczególnej uwagi bym nie zwracał.

Link to post
Share on other sites

ja zawsze wychodziłem z założenia że lepiej wymienić karte na lepszą niż procek na lepszy, nawet jak będzie c2d ograniczał nową kartę, to i tak będzie skok wydajności spooory w porównaniu do tego co masz, jeżeli zmienisz procesor to i tak w guzik pograsz na tym gt 320, natomiast mając ten procek i np HD 7850, to w większości gier będzie niesamowity skok wydajności, przy czym w "procesorowych miejscach" będą zawiechy, ale lepsze to niż mieć mocny procek pokroju i5, i mieć tą 320 i i tak każda nowsza gra będzie na tym tak samo chodzić jak teraz, procesor można zmienić w 2 kolejności na szybszy

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Ok, więc są różne zdania i opinie co do karty graficznej. Żeby nie wywoływać "wojny" na to, która jest lepsza to poproszę te osoby, co udzielały się w tym temacie na napisanie posta w którym zagłosują na jedną z niżej wymienionych GPU.

 

1) Radeon HD 7770

2) Radeon HD 7850

3) GeForce GTX 650 Ti

 

Karta z największą ilością postów wygra, po udzieleniu się wszystkich użytkowników, którzy brali udział w tym temacie - można go zamknąć.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że 7850. Jest najwydajniejszy. Co prawda, nie wykorzystasz 100% jego mocy, ale w przyszłości wymienisz sobie proca i zasilacz i będzie ok ;).



Ale zasilacz to wymień jak najszybciej, bo to bombka :rudolph::pajac::lol:%-):wariat::jupi: .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...