Skocz do zawartości

[OGÓLNY] Gry, które wspominamy najlepiej, oraz ciekawe doświadczenia z gier.


Recommended Posts

No więc Cześć wszystkim benchmarkowcom.

 

Chciałbym utworzyć temat, w którym kazdy może podzielić się swoimi najlepszymi przeżyciami z jakąś grą. Nie ma znaczenia z jakiej platformy, z jakiego roku, czy jakiego gatunku jest dana gra, ważne aby każdy dodał coś od siebie.

 

A więc zacznę całą "zabawę"

 

Najlepiej wspominam całą serie Gothic, fabuła była mocno wciągająca, do tej pory pamiętam imiona wielu bohaterów, i niektóre ich cytaty, jak "to coś z przodu twojej głowy, to twarz, czy du*a?", co powiedział nasz "bezi" do Sentenzy na farmie Onara w Gothic 2.

Czuć klimat prawdziwego RPG-a, są smoki, jest możliwość interakcji z otoczeniem, mnogość misji pobocznych, ciekawa grafika oraz jak dla mnie niezapomniana przygoda. Jako że w grę zaczynałem pogrywać już w wieku 10 lat, to jest to dla mnie spora część dzieciństwa, chociaż nie siedziałem zbytnio przy kompie, to praktycznie jedyne co robiłem, to ciupałem w Gothic-ki :D

 

Z ciekawych doświadczeń to mogę wymienić próby odpalenia Obliviona na Athlonie 2000+ w połączeniu z GT4200 Ti, obraz był czarno biały, tylko w taki sposób że wszystko było śnieżno białe, a w niektórych miejscach były czarne pasy kontur jakichś przedmiotów.

 

@Notka:

Jeśli był już kiedyś taki temat, to proszę moderatora o usuniecie tego, choć szukałem i takowego nie znalazłem, a jeśli może zostać, to usunąć notkę :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mnie wręcz zauroczył błąd w Skyrim na PC. Przechodząc po planszy kilkukrotnie "włączyło mi się" zjawisko "deszczu mamutów" - co chwila z "nieba" spadał mamut, a po dotknięciu "ziemi" znikał i tak w kółko. Strasznie mnie to śmieszyło.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie pierwszy Gothic :) Chyba jeden z pierwszych "sandboxow" Niesamowity klimat i fabuła :) Świetne teksty, niesamowici bohaterowie.. Niezliczona ilość miejsc, postaci i przedmiotów do odkrycia :) Do dzisiaj grając w Gothica odkrywam coś nowego :)

 

 

Ciekawe doświadczenia...? Myślę, że czasy Obliviona i Crysisa kiedy mało kto miał sprzęt aby odpalić te gry na max detalach :) I wyraz twarzy mojej i mojego kumpla kiedy po kupnie nowego kompa odpaliliśmy te gry  ^^  Piękne czasy.. Łezka się w oku kręci  :cry:

 

Świetny temat  :D

Link to post
Share on other sites

Mirror's Edge- Gra miała świetny klimat grafikę oprawę dźwiękową i ogółem niewiele mi brakowało w niej.

The Walking Dead- Gra ciekawa fabuła na początku mało ciekawa. Z minusów to mały wpływ wyborów w brew pozorom. Mało opcji powstałych z tych wyborów (Albo kogoś nie lubiłeś albo go uwielbiałeś LOL) Mały wpływ na postać, mało tekstów i zachowań do wyboru, dość dwuznaczne teksty wyborów często mówiły co innego niż postać powiedziała. I jeszcze dodam dość mały świat wręcz liniowy.

Link to post
Share on other sites

Moim fenomenem był The Elder Scrolls III Morrowind ;) grę kupiła mi mama (z 10 lat temu!) przez przypadek. Jako, że nigdzie w moim mieście nie było Heroesów III z dodatkami (kolejna fenomenalna gra!) sprzedawca polecił jej Morrowinda ;) I tak o to w ten sposób gra zauroczyła mnie tak, że chętnie wracam do niej nawet dziś :D Heroesi - wspomnie... nie ma to jak nocki zarwane wspólnie z kolegami grając razem przez internet :D piękne czasy!

Oraz oczywiście seria Gothic... Jak również cała The elder scrolls ;)



Ps. kupiła mi, bo miałem wtedy moze z 11-12 lat i miał być to prezent na święta :D 

Link to post
Share on other sites

max payne i max payne 2 gry po prostu mega :) pamięta ktoś taką gre jak ONI,również świetna gra :D pykałem w nią na celeronie 433@488mhz 192mb ramu i riva tnt 32mb. Potem przesiadłem się z tnt na Geforce 2 tit i szok GTA III Śmigało płynnie  :D piękne czasy :) A.D 2005.

Edytowane przez Piasek998
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nigdy nie zapomnę HITMANA 2. Pierwsza gra którą odpaliłem około 10lat temu na "nowym" sprzęcie (celeron 2GHz, 256 ram i FX 5200). Klimat mnie rozbrajał, przechodziłem ją około 5 razy na różne sposoby. Nigdy nie zapomnę tej gry i tego soundtracku

http://www.youtube.com/watch?v=HElPXNFOc8M&list=PLDAE22D98CD82D413

 

Kolejną grą od której nie mogłem się oderwać było GTA Vice City. Ta muzyka i cała akcja gry była genialna.

 

Po kupnie poważniejszego sprzętu już za własne pieniądze ( E8400, 4GB RAM i 9800GT) od razu zainstalowałem Crysisa 1. Gierka mnie pochłonęła swoją grafiką i klimatem. Również przechodziłem ją kilkukrotnie.

 

Jeszcze kilka tytułów by się znalazło ale są już mniej ważne dla mnie :)

Edytowane przez CoreDuo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Half Life 2 oczywiście, jedyna gra, którą przeszedłem chyba dwudziestokrotnie. Mam nadzieję, że się w końcu doczekam EP3. 
Thief Deadly Shadows - klimat średniowiecza i skradania, miażdży :)

Edytowane przez Bienio
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o klasykę.

 

1. TES III Morrowind. Chyba pierwszy cRPG w jaki grałem. Spodobał mi się do tego stopnia, że przechodziłem go kilka razy różnymi konfiguracjami jeśli chodzi o rasa/klasa/znak zodiaku.

 

2. Hitman: Codename 47. Chyba jedna z pierwszych gier w których chodziło o ciche zabijanie a nie robienie sieki na mapie. Wymagała nie raz niezłego główkowania :)

 

3. Max Payne i Max Payne 2. To było coś. Spowolnienie czasu a'la Matrix :) Świetna gierka do której chętnie wracam co jakiś czas :)

 

Z obecnych.

 

1. Deus Ex: Human Revolution. Mimo, że nie jestem fanem FPS/FPP (wolę TPS/TPP) to gra tak mi się spodobała, że przechodziłem ją 2 razy pod rząd :) Nie odpalając innych tytułów :) Świetny system rozwoju postaci, za******e uciszanie i pozbywanie się przeciwników po cichu :) Możliwość hakowania systemów obronnych i wykorzystywania ich na nasze potrzeby :) Coś pięknego :)

 

2. TES V Skyrim. Świetna gra chociaż nie tak dobra jak Morrowind. Średnio mi się podoba system rozwoju postaci. Na plus ogromny świat (chociaż i tak mam wrażenie że w podstawce TES III był dużo większy).

 

Oczywiście jeszcze mnóstwo innych tytułów mógłbym wymienić ale te co podałem to moje osobiste numery raz :D

Link to post
Share on other sites

Eh.........K6-II 350 , 128 Mb Ram,  3DFX VOODOO3 2000, CRT15  i ujrzałem go ....Unreal 1 :) To jak wyglądał po szaro-burych choć świetnych  ,,kłejkach'' po prostu onieśmielało ( nawet Crysis 1 nie wywarł takiego wrażenie )  :)...i ten klimat. Później GENIALNE Half-Life'y , lata spędzone przy Quake 3 .....Heroes III, Disciples 2 , Doom 3 , Max Payne, Warcraft 3, Colin Mc Rae , Wiedźmin i moim zdaniem najlepsza polska gra -  Gorky17 Odium (klimat, muzyka ). Ostatnią grą jaka zassała na amen była seria S.T.A.L.K.E.R. i tyle,  bo to co wypuszczają od kilku lat woła o pomstę do nieba.

Edytowane przez Dunny
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Z gier w miarę nowych świetnie wspominam Wiedźmina I. Tak, że do dziś chętnie do niego wracam i jak mam wolną chwilę gram dla przypomnienia - co ciekawe, zawsze można coś nowego odkryć mimo, że przeszło się tę grę tyle razy, na tyle sposobów.

 

Z gier trochę starszych Diablo 1 i 2 (części 3 nie lubię i nie wspominam) - za co? Za generowanie lokacji losowo, za generowanie potworów losowo, za generowanie unikalnych przedmiotów (i przedmiotów w ogóle) losowo, za świetną zabawę i rozgrywkę w sieci.

 

Serię Half-Life za nadal śliczną grafikę (2 + CM), za ciekawą (liniową co prawda) przygodę, za ... taki lokalny (jeśli wiecie o co chodzi) klimat ;)

 

Grę przygodową Amnesia za mroczny klimat i ... nie wiadomo co dalej

 

Grę przygodową Syberia 1 i 2 za ... bardzo sielankową i miłą przygodę z bardzo dobrą muzyką.

 

 

Do tego platforma 8-bit -- ale to wspominam w innym dziale ;) forum

Link to post
Share on other sites

Oh Heroes 3 :D, pamiętam jak z kuzynami po raz pierwszy grałem w Heroesa, z tego miejsca pozdrawiam użytkownika crysis1000, za pokazanie mi Heroes-ów :D

 

Morrowinda nigdy nie ukończyłem, a mam oryginalny BOX. Choćbym chciał to na razie nie zainstaluję, gdyż nie mam podłączonego czytnika DVD.

Skyrim jak i Obivion też świetne gierki, ale Wiedźmin podobał mi się o wiele bardziej, w sumie może dlatego że nie było aż tak wiele magii, której nigdy nie preferowałem :D A i klimat był lepszy, mity słowiańskie :3

 

Jako że lubie skakać po płotach, schodach i innych takich miejscach, to Mirrors Edge mi się także bardzo podobał, choć troszkę zbyt liniowy był, mogli by z tym powalczyć i uczynić z niego sandboxa jak GTA:SA, z tą różnicą że "popieprzalibyśmy" po dachach :D

Link to post
Share on other sites

W 4 część też chętnie grałem, ale to jużnie był ten sam klimat :3, jako że byłem dosc młody nawet jak na Heroes 3, to w pierwszą czesc prawie w ogóle nie grałem, a w 2 tylko troszkę.

 

W sumie uwielbiam też Dark Messiah: Might And Magic, i czekam na jakiegoś kolejnego RPG w świecie Might & Magic :D

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Pierwsza gra typu RPG która mnie zauroczyła to była Eye of Beholder 2 - coś wspaniałego jak na tamte czasy. Kolega był w UK i przywiózł ją w wersji angielskojęzycznej - on przeszedł a potem ja. Pamiętam, że bez papierowej instrukcji nie dało się za bardzo grać bo w samej grze nie ma automapy i nie wiadomo często dokąd się idzie  a gdzie powinno.

 

 

 

 

Dopiero jako kolejna gra przeszedłem 1 i 3.

 

Kolejną grą, którą pamiętam z rozrzewnieniem jest Lands of Lore. Gra wspaniała a jednocześnie zapomniana - może dlatego, że stara?

Grało mi się w nią bardzo dobrze, pamiętam to do dziś. Eeeech, teraz to już się nie robi takich produkcji :(

 

 

 

 

Dalej była klasyka, którą jedni kochają a drudzy nienawidzą - Wrota Baldura. przy tej grze spędziłem długie godziny, często z kolegą, również pasjonatem RPG. Pierwsza gra ze wspaniałym dubbingiem.

 

 

 

 

Na koniec ta - Wiedźmin. Gra wspaniała, epicka ale z dawką humoru. Oby jak najwięcej było takich gier!

To gra, gdzie podczass grania o mało nie spadłem z krzesła ze śmiechu... Kiedy? Uhmm...

 

 

 



:D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

heh, w Wiedźminie było sporo fajnych tekstów :) Widzę że temat się dość szybko rozwija :D

 

Z ciekawych gier to na pewno jeszcze każdy grał w Sims-y, kiedyś z kolegą robiliśmy taki domek, budżetowy, wysyłalismy gości do pracy, wypłata, po czym kupić basem i utopić :3 So much fun.

Może ktoś miał jeszcze ciekawe pomysły na uśmiercanie w Sims-ach??

Link to post
Share on other sites

Gra której na pewno nigdy nie zapomnę i do której mam ogromny sentyment to Gothic 1, jak dla mnie jest to gra idealna, wszystko tam grało, a postacie drugoplanowe zapadały w pamięć jak cholera, do dzisiaj pamiętam jak Diego uratował mi du**ę tuż po rozpoczęciu gry :)

Link to post
Share on other sites

Tłukłem w tyle gier, że musiałbym ze trzy strony tu zapisać.

 

Jeżeli miałbym przeliczać godziny to wiadomo Starcraft i Herosi 3 (na gorącym siedzeniu też).

 

Największe wrażenie zrobił na mnie Unreal. Jak na tamte czasy niesamowita grafika, interaktywna i cudowna muzyka.

Do tego gra była straszna i cholernie trudna. Mało się wtedy w gacie nie posrałem i spać w nocy nie mogłem.

 

 

P.S. Igorrodz. Widzę, że nie tylko ja ściemniałem z przewodnikiem w beholdery hehe.

Dodałbym jeszcze Ishara. Grałeś w to dziadostwo ?

Edytowane przez Skeletor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi szczególnie zapadł w pamięć Fable: Zapomniane Opowieści - doskonały system walki, świetna grafika względem wymagań, wspaniały świat Albionu i wpływ uczynków bohatera na jego wygląd (w zależności czy wybiera zło czy dobro) - to wszystko sprawiło, że wręcz ciekawość następnych wydarzeń nie pozwalała oderwać się od przyjemności jaką sprawiała rozgrywka.

Gothic 2 był pierwszą grą która wciągnęła mnie na długie godziny. mnogość możliwości przejścia różnymi frakcjami sprawiła, ze kilka razy pod rząd wracałem do tego tytułu... aż skończyły się wszystkie możliwe opcje ;) Na swoje czasy był to tytuł o niesamowitej grywalności. Wymagania były przy tym nie szczególnie wysokie, więc na przeciętnej konfiguracji gra była bardzo komfortowa ;)

 

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...