Skocz do zawartości

Chłodzenie do i5 2500 + Nowa obudowa


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ra - V,

Recommended Posts

WItam,

 

Dzisiaj czyszcząc swój komputer zdałem sobie sprawę z tego, że moja stara obudowa niosąca w swych bebechach Intela Core 2 Duo ( 3 letni lynx 720 ) jest do tzw. " Dubgi Piezga " oraz, że chłodzenie na moim procesorze jest niedokładnie i niestaranie nałożone, choć sam procesor nie osiąga wysokich temperatur.

 

Procesor to i5 2500, miał być 2500K lecz pisało tak tylko i wyłączenie na pierwszym przygotowanym przeze mnie ( na kartce ) zestawie, którą wzięła firma składająca komputer, jak się później okazało jeden ze składających zestaw, pomylił go sobie z i5 2500. Ja kupiłem komputer i po 2 miesiącach zauważyłem, że nie jest to procesor o przydomku K lecz na szczęście zostały mi zwrócone pieniądze za ten błąd, lecz CPU pozostał. 

 

Obudowa to zamontowany rok później Lynx 720 kupiony za 20 zł ( cóż była okazja, a stan bardzo dobry )

 

Moja prośba polega na tym, iż chciałbym zmienić chłodzenie procesora, obudowę i dokupić wentylatory do obudowy. Moje przemyślenia podały mi kilka propozycji:

 

Chłodzenie ( 170 zł )

  • Thermalright HR-02 Macho

Obudowa ( 200 zł - 250 zł )

  • Brak ( choć myślę nad Regnum L50 głównie przez panel do sterowania nawiewami )

Chodzi mi głównie o to, aby chłodzenie było wydajne i niezbyt głośne. Obudowa aby była przewiewna, miała filtry przeciwkurzowe i wejścia USB 3.0

 

Jeśli o czymś zapomniałem to przepraszam mogę dodać, że grafika to ASUS GTX 560 Ti a zasilacz Revoltec 650W zamontowany u góry.

 

Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Jeśli liczysz się z każdą złotówką to rozważ opcję http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__12/id_produktu__5530/__Obudowy_SilentiumPC_Brutus_M23_Pure_Black_USB_3_0/ i do tego http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__3/id_produktu__3826/__Ch_odzenie_Procesora_SilentiumPC_Fortis_HE1225/

2500 i to w dodatku bez K nie będzie się zbytnio rozgrzewał więc myślę, że Fortis 1225 Ci wystarczy i to samo tyczy się obudowy, która w swojej cenie jest bardzo dobrą propozycją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dobrze po 2 godzinnych rozważaniach i walki z moim gustem wybrałem:

 

Chłodzenie

  • SilentiumPC Fortis 1225 może i faktycznie fortis będzie wystarczający, procesora szybko nie będe zmieniał czyba że upoluje i7 2600K bo kolega ma i się chyba przesiądzie na laptopa ( ze względu na mobilność )

Obudowa

  • SilentiumPc M40 gdyż na obudowę mogę trochę wydać

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...