Skocz do zawartości

Gigabyte GA-990XA-UD3 - temperatury płyty


Recommended Posts

Jakie są maksymalne dopuszczalne temperatury sekcji zasilania/ mostka północnego?

Szukałem tych informacji, jednak jakoś nie znalazłem.

Sprawdzałem wczoraj w CPUID HARDWARE MONITOR temperatury i przy pełnym obciążeniu procka TMPIN2 (prawdopodobnie któryś z komponentów płyty głównej wymieniony wyżej) wyniosła aż 74*C. Cały prawy bok z tyłu komputera strasznie mocno się również nagrzewa. Niepokoją mnie te temperatury.

Link to post
Share on other sites

Temperatura wysoka - w mojej opinii - ZA WYSOKA

 

Jaka obudowa? Jaka wentylacja obudowy?

 

w moimi configu HW Monitor pokazuje TMPIN2 maksymalnie 40 st.C, TMPIN0 maksymalnie 45-46 st.C

przy maksymalnie obciążonym procku

 

ale u mnie pracuje na to 8 wentylatorów 120mm w przewiewnej obudowie

Edytowane przez wrzesi0
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obudowa nie jest zła

 

jesli ta temp. to jest na sekcji zasilania CPU to zamontowanie 1 went. na ściance bocznej w górnym miejscu powinno pomóc

 

radiatory na twojej płycie mocowane są na niezbyt szczęśliwe plastikowe kołki - łapiąc za radiator łatwo utracić styk na połaczeniu ze źrodlem ciepła

 

sprawdź czy przy maksymalnym obciążeniu radiatory są rzeczywiście tak gorące:

 

jeśli tak - to trzeba poprawić wentylację w obudowie i ewentulanie wymienić pastę/taśmę termoprzewodzącą pod radiatorem

 

jeśli nie - sprawdzić temp. w innym programie (np. Speed Fan, lub to co daje Gigabyte):

             

             jeśli odczyty się nie potwierdzą - przekłamanie HW Monitora - nie przejmować się

 

             jeśli odczyty się potwierdzą - wymienić pastę/taśmę termoprzewodzącą pod radiatorem           

Edytowane przez wrzesi0
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odczyty pokrywają się, a radiatory są strasznie gorące. Nie zamontuje chłodzenia na boku obudowy, ponieważ fortis sięga do samej ściany. Czytałem że w ILDE sekcja zasilania oscyluje na poziomie 50*C. Przy dłuższym graniu do 72*C się rozgrzewa. Co z tym zrobić? Pasty nie chce wymieniać, ponieważ musiałbym rozmontowywać cooler, a ja do takich rzeczy jeszcze pewności nie mam (wolę nie ruszać).



http://s23.postimg.org/fgs9oi8p7/kolejne_pyt.png

Nawet na standardowych zegarach w każdym programie sekcja dochodzi do 72-74*C i chyba zawsze tak było (gdyż cały prawy bok obudowy zawsze był strasznie nagrzany).



Czytając różne fora ang, to jest chyba mostek północny (temp 3).

Link to post
Share on other sites

Zwiększona temperatura może zależeć od wielu czynników np. stara pasta czy też słaba wentylacja.

W przypadku gdy wszystko działa stabilnie nie ma się czym przejmować.

 

Jeżeli chcesz zbić temperaturę możesz próbować zmienić radiator, pastę lub jak pisał kolega wyżej zapewnić lepszą wentylację.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Odkopuje.

Poraz kolejny jakieś jaja są z tą płytą.

Teraz NB i sekcja zasilania grzeje się rzekomo do 86 *C... Po dołożeniu dodatkowego wentylatora oraz zmianie pasty...

 

 

http://img12.imageshack.us/img12/2127/tp8u.png

 

 

Co jest z tymi odczytami?

Edytowane przez florenek
Link to post
Share on other sites

To dużo ? Jak miałem Gigabyte GA-MA78GM-S2H to mostek grzał się do 110C , i płyta jak działała tak dalej działa już u innego posiadacza :) Ten typ tak ma , nic na to nie poradzisz , w moim wypadku zmiana pasty niewiele pomogła, zbiło to temperaturę o jakieś 3C.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...