Skocz do zawartości

ocena karty dzwięku ASUS XONAR DG


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez barttbart,

Recommended Posts

Różnicę między DG a Integrą słychać dopiero na rozsądnych słuchawkach (>150zł). Na popularnych słuchawkach badziewiakach lub słabych głośniczkach nie usłyszysz zbyt wielkiej różnicy stąd też poniektóre wpisy tak sugerują. Osobiście mam tę kartę i jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

glosniki creative 5,1

Słuchawki Creative HS-800 Fatality Gaming 51MZ0310AA001

czy  odczuje roznice

jak nie masz słuchu nietoperza podaruj sobie.100zł przeznacz lepiej na słuchawki.

epsza od integry, jest to dobry wybór jeśli chodzi o ogólne zastosowania (bo specjalistyczne: do gier Creative a do muzyki DAC). W zależności od posiadanego sprzętu nie oczekuj super dużej różnicy w porównaniu do Realteka.

Creative nie robi najlepszych układów do gier. Lepszy dźwięk osiągniesz np. na przetwornikach DAC do 350 albo na takim Prodigy HD2,aniżeli jakiejkolwiek karty Creativa dot. także Asusa DX.

Link to post
Share on other sites

Napiszę precyzyjniej - robi najlepsze karty jeśli chodzi o pozycjonowanie w grach (przez 'do gier' rozumiem pozycjonowanie w nich; przecież cała reszta niewiele się różni jeśli chodzi o słuchanie muzyki etc. - jeśli ktoś jeszcze tego nie zrozumiał to na przyszłość będę pisał bardziej obrazowo). Napisałem ogólnie, żeby nie było, bez patrzenia na konkretne produkty w stylu Xonara DX, Prodigy, STX czy THD (swoje też testowałem, żeby nie było i jeśli mi napiszesz, że taki Xonar DX lepiej pozycjonuje niż THD to nie mamy więcej o czym pisać). Widzę Ty też piszesz ogólnie 'lepszy dźwięk', heh. Bez obrazy etc., to pewnie tylko zwyczajna nadinterpretacja.

 

Co do słuchawek, które posiadasz - odradzałbym kupowanie do nich jakiejkolwiek karty dźwiękowej (chyba, że zamierzasz kupować za jakiś czas również słuchawki).

Edytowane przez MEW
Link to post
Share on other sites
Napiszę precyzyjniej - robi najlepsze karty jeśli chodzi o pozycjonowanie w grach

Bzdura . Byłem w posiadaniu kilku Sound Blasterów(miedzy innymi X-FI Music, Titanum HD) . Żadne z nich nie miało wybitnego, rozbudowanego pozycjonowania, zawsze jakiś lepszy układ się znalazł.

Widzę Ty też piszesz ogólnie 'lepszy dźwięk', heh. Bez obrazy etc., to pewnie tylko zwyczajna nadinterpretacja.

bo jak kilku qmatych znajomych sob przechodzi z Creativa  w równych segmentacjach i pisze o lepszych doznaniach dźwiękowych na innych układach, to już można takiego stwierdzana użyć. Owszem, trzeba pamiętać o synergii, preferencjach, ale i tak można bez problemowo stwierdzić gdzie i  jakie niuanse brzmieniowe są okazalsze.

Link to post
Share on other sites

To może inaczej: wymień w jakie gry grasz i co, oraz przy jakim sprzęcie potrafisz uczynić na słuch. Bo chyba grasz w coś i to raczej podchodzącego pod e-sport, skoro piszesz takie rzeczy; jednak tylko cały czas ogólnie. Jeśli nie to nie ma nawet tematu i nie zamierzam więcej się kłócić, bo to do niczego nie będzie prowadziło.

Link to post
Share on other sites

ASUS XONAR DG

co sądzicie o tej karcie w tym przedziale cenowym ?

nie chce narazie inwestowac wiecej wiec zaczynam od takiej,czy to dobry wybór?

ma slużyć do gier i muzyki .system windows home 64x

reszta tak jak w sygnaturce.

 

 

glosniki creative 5,1

Słuchawki Creative HS-800 Fatality Gaming 51MZ0310AA001

czy  odczuje roznice

 

Przy głośnikach creative lub jakikolwiek zestaw audio odczujesz różnicę ale nie będzie ona tak duża jak w słuchawkach kontra integra.Też nie należy przesadzić z wydaną kwotą na słuchawki do karty DG.Jeśli chodzi o dobre pozycjonowanie i wydobycie niuansów,umożliwiają to już przy tej karcie bardzo dobre Technics RP-F290 pod logiem Panasonic RP-HTF295E-K z których korzystam również do wzmacniacza.

Ogólnie DG za tą cene godny polecenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

budżet to 300-350 pln,słucham muzyki i gram w cs go.

słuchawki chyba są ok ale co do karty jestem zielony.

dzieki za pomoc

Proponuję, oprócz tego co wielu poprzednich postach, Panasonic RP-HTF600 + Xonar DG

 

o otwartych modeli ze względu bardzo ładna przestrzeń Koss UR40.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...