Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów po raz pierwszy :)
 
 Mam do Was kilka pytań na temat mojego już jakże niedługiego 'ulepszenia' PC, a mianowicie:
Jestem posiadaczem takiej oto konfiguracji:
- Procesor: Intel Core i5 2500k 3,3GHz + niestety chłodzenie BOX,
- Karta Graficzna: Asus GTX 670 DirectCU2 
- Płyta główna: ASRock P67 Pro,
- RAM: 2 x 4GB Patriot PSD34G13332,
- Obudowa-sito SilentiumPC Gladius 800 Pure black
- Zasilacz OCZ ZS 550W 80+ Bronze
 
I planuję wymianę/dodanie kilku części, aby zrobić z tego PC już trochę 'bardziej' zdolne do OC niż w obecnym stanie, oto kilka moich 'znalezisk' w internecie:
- Obudowa SilentiumPC Gladius x80 (http://www.ceneo.pl/19683123)

- Chłodzenie: HR-02 Macho lub ewentualnie SIlentiumPC Fortis HE1225,
- Płytę główną na ASRock Z77 Extreme 4 (http://www.ceneo.pl/15997823)

- Pastę termoprzewodzącą Arctic Cooling MX-2 

 I pytanie do Was, użytkownicy forum, czy mój zasilacz udźwignie ten cały zestaw?

 Czy przydałoby się wymienić RAM na coś lepszego?

 Czy ASRock Z77 Extreme4 nie będzie miał żadnych 'wojen' z i5 2500k?

 

Budżet to ok. 1200 zł na to wszystko, ew. trochę więcej (+/- 100/200zł)

Dodam jeszcze, iż komputer głównie do gier :)

 

pozdrawiam i z góry już dziękuję za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Płyty i ramu bym nie wymieniał, nie ma sensu, do gier to nieiwele da.. Zasilacz jeszce będzie miał spory zapas mocy zasilajac ten zestaw. Macho to bardzo dobry wybór, szeroko polecany na tym forum. Fortis też jak najbardziej będzie OK. X80-tka to dobra obudowa. Póki co kasę bym przeznaczył na zmiane budy i chłodzenia oraz podkręcił procesor no i ew. kartę, jesli jeszcze tego nie zrobiłeś.

 

@up, down Edit: W takim wypadku polecam  tą płytę http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-gd55-intel-z77-lga-1155-3xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-459863/

lub ew. podaną niżej, tańszy wariant ale tez bardzo dobra.

Edytowane przez Abizer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

- Płytę główną na ASRock Z77 Extreme 4 (http://www.ceneo.pl/15997823)

nie zabardzo jest sens wymiany płyty, ale jeśli chcesz

ja bym bardziej polecał http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g45-intel-z77-lga-1155-3xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-459862/

ram jest ok.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chcesz krótko- bo oferuje dobry stosunek cena/jakość

 

Właśnie czytam recenzję tej płyty, wygląda na całkiem dobrą opcję.

Z tego co czytam to do MSI da się tylko 4 wentylatory podłączyć, to umożliwia dokupienie do x80 gladius ewentualnie tylko 1 wentylatora . Dobrze rozumuję? :)

 

pozdrawiam 

 

____

EDIT:

Zamiast ASRock biorę MSI jednak, jest lepszą opcją.

Jaki RAM zamiast mojego byście polecili? Nie za bardzo pasują mi te patrioty tylko dla tego, iż nie posiadają radiatorów, co mi za bardzo nie odpowiada tylko i wyłącznie dlatego iż w przyszłości spróbuje OC RAM'u. :) 

Edytowane przez Przemko123
Link to post
Share on other sites

Nie musisz w cale podłączać wentylatorów pod płyte, ( ja tez tak nie robię) W gladiuse są 3 kontrolery obrotów: góra, przód, tył i dół, gdzie do każdego możesz podłączyć po 2 wentylatory, razem 6 więc ilośc wtyczek na płycie nie ogranicza Cię w żaden sposób.

Poczytaj sobie specyfikację

http://www.silentiumpc.com/gladius-x80-pure-black/

 

 

EDIT:

Jaki RAM zamiast mojego byście polecili? Nie za bardzo pasują mi te patrioty tylko dla tego, iż nie posiadają radiatorów, co mi za bardzo nie odpowiada tylko i wyłącznie dlatego iż w przyszłości spróbuje OC RAM'u

Ja ci powiem tak- masz kasę, chcesz ją wydać- ok, ale wiedz o tym, że efekty nie będą współmierne z ilością włożonej gotówi. Brak radiatorów wcale nie znaczy, że ramu nie można podkręcać. Jest tylko taka sprawa, że w grach nie odczujesz praktycznie żadnego wzrostu wydajności. Jedyne co zobaczysz to troche więcej punktów w jakimś teście ram (odczyt/zapis, mem. compy itd...). Nie wiem, czy warto na siłę pozbywać się gotówki... ;)

Edytowane przez Abizer
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W sumie masz rację. :)

 

Zawsze trochę kasy na coś innego w przyszłości zostanie. 

Zwłaszcza, iż planowałem zakup gdzieś pod koniec sierpnia nowego dysku twardego (obecnie posiadam WD Blue 500GB który zapchany jest 'prawie' po brzegi ;) )

 

dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie, ta płyta pd MSI nie będzie się 'gryźć' z Asus GTX670 DC2?

Miałem - jak składałem komputer - problem z kompatybilnością pomiędzy mobo od Gigabyte a wyżej wymienionym GTX670.

 

Z czystej ciekawości pytam, wolę mieć pewność iż jak zakupię płytę nie będzie żadnych problemów. :)

Link to post
Share on other sites

A offset na G45 ? Nie ma.

 

Da się żyć ;)

 

Da się a niekiedy jest to nawet zaleta ;) Ja kręcę swojego i5-2500K na MSI P67A-C45, która nie posiada offsetu i przynajmniej nie mam problemów z ustawieniem stabilnej pracy gdy procesor zbija taktowania. No a minusem jest oczywiście mniejsza kontrola nad napięciami. Ale nie narzekam, na 4,5GHz dostaje per auto 1.311V co uważam za dość bezpieczny wynik.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale nie narzekam, na 4,5GHz dostaje per auto 1.311V co uważam za dość bezpieczny wynik.
?? DafuQ? A jakie masz temperatury przy tym woltażu?

 

Ja posiadam Asrocka Z77 Extreme4 i mogę ze spokojnym sumieniem polecić. Mocna sekcja zasilania CPU, 2 pełne PCI-E x16, wyświetlacz kodów POST, przyciski PWR, RESET i Clear CMOS na płycie (nie wiem czy MSI to posiada).

 

Miałem MSI Z77A-G43 której się pozbyłem na własne życzenie i zmieniłem właśnie na asrocka i nie żałuję podjętej decyzji.

Link to post
Share on other sites

63C na najcieplejszym rdzeniu pod mocnym obciążeniem, reszta w granicach 60C, proc chłodzony Fortisem HE1225.

Tą samą wydajność, procek osiągnie na manualnym 1.272V, ale wtedy nie zbijałby mi taktowań przy bezczynności. To jest własnie zaleta offsetu.

 

 

 

?? DafuQ?

 

Que? :) 

Link to post
Share on other sites

No widzisz, a czy jest potrzeba? ;) Mogę go skatować Linxem i zobaczymy jakie będą temperatury, ale ja podczas użytkowania nie odwzoruje takiego obciążenia procesora. Służy mi on jedynie do renderowania scen w AE i grania.

 

Ale żeby nie było, że robię OC bez testowania, siedział na Prime, przez półtorej godziny, temperatury jak wyżej. Nigdy Bsod czy zwiech od momentu OC czyli jakieś półtora roku.

Jakie masz max. napięcie pod obciążeniem dla 4.5GHz?

Link to post
Share on other sites

Malutko, swoją drogą całkiem możliwe że się chłopak dławi...

 

A wracając do temperatur to naprawdę dziwne, no ale chyba na co dzień tak wysokich nie ma?

 

 

EDIT:

No teraz lepiej, hmm...może z czujnikami temp. u mnie coś nie tak? ;)

Edytowane przez plicha
Link to post
Share on other sites

Swoją drogą drodzy forumowicze czy istnieje 'zagrożenie' iż płyta od MSI nie będzie dobrze działać w zestawie z moim Asus GTX670 DC2?

 

Po prostu boję się o to, że znów bym musiał spotkać się z problemem z kompatybilnością jak to było na płycie głównej od Gigabyte..  :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...