Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Składamy zestaw PC do 7800 złotych.

kupa kasy ale chyba warto

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 carroarmato

carroarmato
  • Zapaleniec

• 1376 postów
  • GG:7313268
  • Miejscowość:Rzeszów
  • 3DMark 06:https://www.3dmark.com/3dm06/18100173

Napisano 20 czerwiec 2013 - 23:23

Ja składam niedługo kompa i po długich przemyśleniach biorę i7 4770k i gtx780, myślenie kupując dopłacić, nie dopłacić kończy się na ogół pretensjami do samego siebie "a mogłem kupić coś lepszego jak mogłem" Teraz  może i7 średni do gier , ale kto wie co za rok będzie? tak samo gpu, teraz gtx780 jest overkillem i jego stosunek do ceny jest słaby, ale przyjdzie czas, że ta różnica pomiędzy gtx770 a 780 będzie bolesna i zacznie brakować te 10-15fps o wiele szybciej. Nikt kupując droższy komputer nie ma zamiaru go zmieniać co chwila. Co do płyty głównej to również uważam, że nie należy na niej oszczędzać, bo z tego co obserwuję ludzie wpychają topowe procki do budżetowych płyt i potem płaczą, że im oc słabo idzie, a to temperatury czy napięcia niestabilne.. Co do gigabyte i windforce to również to śledzę i raczej ta wersję karty kupię. Miałem chwilę 2 gtx460 windforce i chłodzenie było bardzo dobre.

• 0

NEW PC :) Z390 Gaming plus MSi, I7 9700k 3,6ghz turbo 4,9ghz, RTX2080 windforce Gigabyte, 16gb 2666mhz kingston hyperx ram, W10 64bit, Be quiet! Dark power pro p11 750W, ssd samsung 970 EVO plus 500gb m2, 2xHDD 1+3TB.

#22 Gwynbleidd

Gwynbleidd
  • Biały wilk/Wasz naczelny guru

• 994 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 20 czerwiec 2013 - 23:32

Jak można nazwać z77 g45 płytą budżetową... ludzie na niej robią 4,8-4,9 GHz, to nie jest zła płyta, to jest bardzo dobra płyta, a płacenie za dodatkowe sekcje zasilania jest nadziewaniem się na chwyt marketingowy.

A i skąd wniosek, że nagle różnica pomiędzy 780 a 770 zacznie się zwiększać? Czy na przestrzeni roku różnica pomiedzy 680 a 670 jakoś wzrosła? Nie? A to niespodzianka. Co, lepiej zaczną wykorzystywać procesory w 780? To samo wówczas będzie na innych kartach. Różnica się nie zmieni.

teraz gtx780 jest overkillem

770 jest nim również

Nikt kupując droższy komputer nie ma zamiaru go zmieniać co chwila.

Chcesz mi powiedzieć, że ktoś jedną 770 i procesor 3570k, który się wykręci do co najmniej 4,5Ghz będzie chciał zmieniać "co chwila"? Ale... e.... skąd....

Spoiler

PS. Haswell zegar w zegar w grach prowadzi o 2-4%, zaś oc przeciętnie ma o 7% niższe (zamiast 4,5 jest 4,2). Dająca bardzo zbliżony pogląd na sytuację matematyka mówi, że 1,04*0,93= 0,9672, co nam daje ok. 3,5% mniejszą wydajność za większą cenę (droższe mobo). Interes życia!

A co do pretensji, to ja miałem takie, że wydałem za dużo, więc to też nie jest tak. Jeśli komputer spełnia swoje zadanie, to czym się przejmować? Takie myślenie "O nie! Mogłem dać ponad 350zł więcej za CPU (branie np. i7 zamiast i5), dzięki czemu miałbym kompa szybszego w zastosowaniach profesjonalnych!" osoby, która składa kompa do gier jest już jej prywatnym problemem. Dla takich osób lepiej jest kupić kompa i nie wchodzić na różne portale z nowinkami technologicznymi, bo jeszcze depresji dostaną.

Użytkownik Gwynbleidd edytował ten post 20 czerwiec 2013 - 23:38

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kupa, kasy, ale, chyba, warto

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych