Skocz do zawartości

Cooler do i5 2500k (od 150-300 zł) oraz regulator obrotów wentylatorów do budy (150zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mephic,

Recommended Posts

Witam. Chcę zmienić w końcu cooler na moim i5 2500k z racji tego, że boxowe jest trochę głośnie (a zwłaszcza w nocy  :/ ). Myślałem nad BQ Dark Rock Pro C1 (250 zł), BQ Dark Rock C2 (330zł),

Noctua NH-D14  (brzydki jak noc  :roll:  za 300 zł). Mam tendencję do przepłacania czego się tu obawiam (patrz mój zasilacz, za mocny ale cichy) i nie chcę aby to był przerost formy nad treścią. Wydać 300 zł to jednak dużo dlatego nie wiem czy warto (i nie jestem zbytnio przekonany). Nie znane mi są też różnice między BQ C1 a C2 (obsługa podstawki LGA 2011 i wentyl 135mm jest wart dopłaty 70 zł?). Chętnie poczytam i rozważę też o inne coolery jeżeli jakieś zaproponujecie  :). Nie kręciłem proca jeszcze jakoś wybitnie (bo potrzeby za bardzo nie było) tylko do 3.7Ghz.. Chcę aby cooler dobrze chłodził i wyglądał oraz był przede wszystkim cichy  8-).

 

Druga sprawa to regulator obrotów wentylatorów w obudowie (HAF 922). Gdy idę spać to muszę nawet odłączać kabelek z płyty od przedniego 250mm wiatraka ponieważ jest dosyć głośno. Niestety w tym temacie za bardzo nic nie ogarniam a czytając recki mam wrażenie aby kierować się tylko designem  :roll:. Przydałby mi się taki kontroler który pozwoli skręcić dosyć mocno wiatraki na noc a w dzień 

(idzie też lato) dać im poszaleć podczas grania :).

Bardzo dziękuję z góry za pomoc  :) 

Edytowane przez Ivanov
Link to post
Share on other sites

Tak wszystko do obudowy z podpisu (to mój aktualny sprzęt), więc wszystko się moim zdaniem spokojnie zmieści.

Co do tego Krakena, to nie przekonuje mnie za bardzo. Jest tańszy niż tradycyjny air coiler BQ C2, (99$, czyli 325zł ale znalazłem w złotówkach za 425zł), więc nie wiem czy nie spodziewać się przecieków. W innych wątkach ludzie wodujący proca wydają na całość 700zł nie 300.

Link to post
Share on other sites

Trochę drogi (200zł) ale wygląda zarąbiście i wydaje się całkiem sensowny, poszukam może wyrwę za 170zł  :D . Jedyny minus to tylko 4 możliwe podłączenia  :(. Nie powiem, bardzo ciekawa propozycja, dzięki Ci za nią Mephic  ;)

Edytowane przez Ivanov
Link to post
Share on other sites

Dobra, przekonałeś mnie co do Lamptrona. Ale wciąż nie rozwiązana jest kwestia coolera. Czy warto dokładać taką kasę (70zł) do BQ C2, czy w wydajności i ciszy to taka duża różnica w stosunku do BQ C1? Ew, w tych cenach prócz Nocuty D-14 coś interesującego jeszcze jest?

Link to post
Share on other sites

Co zatem polecacie? BQ wyglądają nieziemsko ale ich cena odpycha równie mocno  :/ (przy czym są cichuteńkie, na czym mi zależy). I czy cena 290 zł za Dark Rock Pro 2 to dobra cena? (W sklepie Saturion.pl)

Edytowane przez Ivanov
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...